Колт след 2004 не пали?

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
mtm
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:45 pm

Колт след 2004 не пали?

Мнение от mtm »

Колата е била с удар преди аз да я купя, работеше без грешка и се движеше.
Оставих я на бояджия който и изправи роговете и да я изчука.


Малко подробна информация - При даване на контакт перката на радиатора се включва, но при тръгване да се запали колата, стартера не върти, помпата за бензина не работи, дисплея гасне.
Заварявано е с телоподаващо при изключен "ПЛЮС" на акумулатора .
По колата е чукано здраво и от това ме съмнява дали (ако има) краш (шок) сензора не се е задействал.


Въпросите са?
1. Къде се намира обд2 буксата за диагностика?
2. Има ли краш (шок) сензор, и ако има къде се намира?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Колт след 2004 не пали?

Мнение от ivanovbg »

Масите към купето са с повече боя вероятно. Свали изчисти боята и ...Перката се включва аварийно поради липса на комуникация с моторния комп.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Колт след 2004 не пали?

Мнение от rockton »

"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
mtm
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юни 26, 2009 12:45 pm

Re: Колт след 2004 не пали?

Мнение от mtm »

Въпреки че колегата е пуснал линк за оригиналната тема, аз ще напиша и тук до къде стигнах.


Днес от доста време насам чух гласа на стартера но не и на мотора, проблема се оказа някаква кутийка, в която влизат четири маси и още една маса ги "окъсява всичките". Без да е закачена "окъсяващата маса" няма стартер и бенз. помпа, но като я закача колата върти на стартер но не пали.

Това е въпросната кутийка, някой има ли повече инфо за нея, намира се под фара от шофьорската страна? (лошо качество ама телефона няма автофокус )
Изображение
Изображение
Публикувай отговор