Auto com CDP -отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Публикувай отговор
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от tnikolov »

Някой се е постарал да покаже как изглежда оригинала: http://www.youtube.com/watch?v=3bSs96APEXI
Поръчах си най новата реплика. Нетърпелив съм да разбера защо е два пъти по скъп.
saimansbs
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Дек 12, 2012 5:58 pm
Местоположение: Вълчедръм, Монтана

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от saimansbs »

Като продължение на темата volvo autocom truks, мога да кажа, че имам положителен успех, свърах се с volvo fh12 2002г. двигател, спирачки и уреди. Проблема е в неправилно опровождаване на адаптера obd към конектора на камиона, няма никаква допълнителна електроника в адаптера, както ми каза един роден търговец и за преправка на адаптера ми пойска 120 лева.
Схемите на адаптерите може да видите в следният линк
http://www.auto-professionals.co.uk/sho ... hp?tid=388
Като при мен единствено несъответствие имаше в опровождаването на volvo, използват се о пинове

obd - 8pin - сигнал
1 - 2 - can
4,5 - 8 - GND
12 - 3 - can
16 - 1 - +U
и мост м/у 2 и 8 пин на obd буксата.

Аз лично не съм развалял оригиналният 8 пинов адаптер, а направих още един преход obd-obd мъжки към женски със съответното опровождаване межу тях.

П.С. Все си мисля, че тези форуми са направени хората да си помагат ,а не за бърза печалба, а ако все пак на някои не му се занимава или не разбира да прави хардуерни преработки , то тогава няма лошо да си плати на някой да го направи.
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от sinigera »

колега,до колкото съм запознат с оригинала няма такива проблеми
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от nik7dob »

Към колегата VAG-COM
да, autocom, delphi, opus, motorscan и др. са едно и също, произвежда се от autocom.
всички софтуери ли са с еднакви възможности,списък поддържани автомобили и модули или някои имат предимство?
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от tnikolov »

tnikolov написа:Някой се е постарал да покаже как изглежда оригинала: http://www.youtube.com/watch?v=3bSs96APEXI
Поръчах си най новата реплика. Нетърпелив съм да разбера защо е два пъти по скъп.
Версията е 2012.2. Без bluetooth. На външен вид са се постарали и изглежда прилично, както и кутията за съхранение. Интерфейса е на една платка, релетата са по малки ,има слот за micro sd карта, има звук и индикация от 4 многоцветни диода, една част от платката е без елементи, предполагам за bluetooth-а. В двата края е облечен в гума. Осветлението на ОБД буксата е реализирано с бутон и батерийка под него /има болтове за разглобяване на буксата/. Инсталацията е аналогична с 2011.3, новото е пач и подмяна на сертификат. Гъдела е FLIGHT RECORDER-а. Влизаш на живи данни, посочваш кои да се записват, след което можеш да разкачиш компа. В движение или на място когато колата прави проблеми натискаш бутон на интерфейса, нещото изписква , започва да мига като в дискотека и записва живите данни на micro sd картата. После вързваш компа отваряш файловете и анализираш/параметрите излизат в графичен вид/. Закачал съм само колите около мен - предимно опели, като закача нещо по проблемно ще пиша пак.
martosv1
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Дек 22, 2012 9:40 am

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от martosv1 »

bmw 530d 193hp + чип не успя да се свърже въобще... :| .сигурнно пак аз бъркам някъде.... :roll:
vampir
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 9:32 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от vampir »

martosv1 написа:bmw 530d 193hp + чип не успя да се свърже въобще... :| .сигурнно пак аз бъркам някъде.... :roll:
mnogo e nova kolata - probvai na po stari4ka :mrgreen:
Колега "vampir", използвай кирилицата ако обичаш!
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от plamenpenisa »

vampir написа:
martosv1 написа:bmw 530d 193hp + чип не успя да се свърже въобще... :| .сигурнно пак аз бъркам някъде.... :roll:
mnogo e nova kolata - probvai na po stari4ka :mrgreen:
Колега "vampir", използвай кирилицата ако обичаш!
отново грешиш колега !
колкото по нова толкова по яко я чете :)))
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от plamenpenisa »

tnikolov написа:
tnikolov написа:Някой се е постарал да покаже как изглежда оригинала: http://www.youtube.com/watch?v=3bSs96APEXI
Поръчах си най новата реплика. Нетърпелив съм да разбера защо е два пъти по скъп.
Версията е 2012.2. Без bluetooth. На външен вид са се постарали и изглежда прилично, както и кутията за съхранение. Интерфейса е на една платка, релетата са по малки ,има слот за micro sd карта, има звук и индикация от 4 многоцветни диода, една част от платката е без елементи, предполагам за bluetooth-а. В двата края е облечен в гума. Осветлението на ОБД буксата е реализирано с бутон и батерийка под него /има болтове за разглобяване на буксата/. Инсталацията е аналогична с 2011.3, новото е пач и подмяна на сертификат. Гъдела е FLIGHT RECORDER-а. Влизаш на живи данни, посочваш кои да се записват, след което можеш да разкачиш компа. В движение или на място когато колата прави проблеми натискаш бутон на интерфейса, нещото изписква , започва да мига като в дискотека и записва живите данни на micro sd картата. После вързваш компа отваряш файловете и анализираш/параметрите излизат в графичен вид/. Закачал съм само колите около мен - предимно опели, като закача нещо по проблемно ще пиша пак.
колега аз тази версия я продавам от преди година.......
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от plamenpenisa »

martosv1 написа:bmw 530d 193hp + чип не успя да се свърже въобще... :| .сигурнно пак аз бъркам някъде.... :roll:
колега ти не разбра ли вече че имаш ялов аутоком.....
търси по форумите описано е как се оправя да стане 100% работещ
tnikolov
КОЛЕГА
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 06, 2007 11:58 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от tnikolov »

plamenpenisa написа:
tnikolov написа:
tnikolov написа:Някой се е постарал да покаже как изглежда оригинала: http://www.youtube.com/watch?v=3bSs96APEXI
Поръчах си най новата реплика. Нетърпелив съм да разбера защо е два пъти по скъп.
Версията е 2012.2. Без bluetooth. На външен вид са се постарали и изглежда прилично, както и кутията за съхранение. Интерфейса е на една платка, релетата са по малки ,има слот за micro sd карта, има звук и индикация от 4 многоцветни диода, една част от платката е без елементи, предполагам за bluetooth-а. В двата края е облечен в гума. Осветлението на ОБД буксата е реализирано с бутон и батерийка под него /има болтове за разглобяване на буксата/. Инсталацията е аналогична с 2011.3, новото е пач и подмяна на сертификат. Гъдела е FLIGHT RECORDER-а. Влизаш на живи данни, посочваш кои да се записват, след което можеш да разкачиш компа. В движение или на място когато колата прави проблеми натискаш бутон на интерфейса, нещото изписква , започва да мига като в дискотека и записва живите данни на micro sd картата. После вързваш компа отваряш файловете и анализираш/параметрите излизат в графичен вид/. Закачал съм само колите около мен - предимно опели, като закача нещо по проблемно ще пиша пак.
колега аз тази версия я продавам от преди година.......
Китайците пак кроят нещо - до декември му търсеха над 220 долара а сега ... http://www.scannerobd2.com/goods.php?id=5444
Render
Мнения: 2
Регистриран на: Сря Яну 30, 2013 1:15 pm

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от Render »

Привет колеги. Нов сам -току що регистриран.
Предната седмица получих уреда си: СДП+ , червен модел, слот за микро карта, с пален комплект кабели за коли и камиони , + няколко кабела за коли които неса в комплекта, двата диска: 211.3 и 2012.2
- и от тук сам в дилема спрямо някои обстоятелства и задържам инсталацията -прочетох всички постове от началото- зада несе дублирам.
за момента се намирам В Белгия, с нов лаптоп Windows 7/ 64-bit , в България имам лаптоп с ХР- но ще се прибера около Май месец.

- Колегите търговци от Китай- ми препоръчват инсталация на ХР- вървяло перфектно( да кажем нормално)- докато немогат да гарантират стабилна работа на 7' та.
това което намерих в диска - като препоръки:
... Windows 7, Windows Vista®,Windows® XP(*)
(*) Windows® XP Media Center Edition and its different version are not supported!
Note! Both 32-bit and 64-bit operating systems are supported, note that 64-bit OS require special
handling during installation of USB drivers.
Note! The program can only be started from accounts with administrator or limited user rights.
It is not possible to start the program from a Guest account.......

1. Някой инсталирал лие вече 2012.2 на 7' ца, 64-бит.???
как е ??
и нещо около -" специалните грижи" ??

- не ми препоръчват инсталациа на единия диск на 7'та и инсталациа на другиа диск на ХР' то- модула може/ще дасе повреди при работа с двете различни версии. Може 1 диск на двата лаптопа - срещу заплащане за втора инсталациа, което е по добър вариант.
2.Съгласнили сте с такава повреда?
Някакви наблюдения?
Въпреки с двата диска - те ми дават само една безплатна активациа.
Някакви контакти за активация - по малко от 20 долара?
Идеята мие- ако има потвърждения за добра работа на 7' та да почвам инсталацияата на 2012.2, а като се прибера да инсталирам на ХР' то пак 2012.2-и да влача него като по старо

Благодарности в предварение!!
oem
КОЛЕГА
Мнения: 290
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:53 am
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от oem »

Вие па хептен без пари ги искате нещата. То не че този уред ги заслужава много, но на фона на цената на оригинала си е перфектна цена. Вече има активация на 2012.3 за по 10 евра.
Chip Tuning, DPF/FAP/Adblue/EGR/Inlet Swirl Flap/SAI/Lambda/DTC's remove/ MAHA LPS3000 2WD Chassis Dynamometer
O.E.Motorsport - tuning & innovation
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от nik7dob »

OEM би ли дал линк за 10 евро
milennyc
КОЛЕГА
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Ное 12, 2009 7:27 am

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от milennyc »

Аз мога да ви ги активирам 2012.3 за по 30лв.
За повече инфо на Л.С
Публикувай отговор