корса х10хе проблем

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
piston
КОЛЕГА
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 5:04 pm
Местоположение: Razgrad

корса х10хе проблем

Мнение от piston »

....колата е ,98г /3 цил./ ,работи на 2 цил. като не работещ е 1-ви ПЪЛНИ ГО С БЕНЗИН..
..при извадени дюзи, и въртене на стартер, се вижда,как първата продължава да прска и след спиране на въртането......, дюзата е заменена с работеща , но и тя работи по същия на чин ,а заменената ,поставена на друго място на рейката си работи...

..въпроса ми е в компа ли е проблема и може ли да се замени..,или имото ще е проблем...?

питам така защото с аутоком и с оп ком не ми дава да прочета компа....не ме свързва,дава ,че не може да го открие...? ако някой се е сбкъсквал с това . моля да сподели ,поне да се насоча...
поздрави
Прави каквото трябва- да става каквото ще!

Марк Аврелий
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: корса х10хе проблем

Мнение от ivanovbg »

Провери ли инсталацията м/у дюзата и компа?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: корса х10хе проблем

Мнение от donkole1 »

забоди един диод на буксата на дюзата и виж ко става
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: корса х10хе проблем

Мнение от rockton »

-Възможно е да е загинал драйвера в компа, но първо провери инсталацията, от инжектора до ECU-то !
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
piston
КОЛЕГА
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 5:04 pm
Местоположение: Razgrad

Re: корса х10хе проблем

Мнение от piston »

......днес ще проверя инсталацията и ще направя проба с диод, ще пиша за развитието
...имам и друг комп но като го сложа,и чека започва да мига и с него само дава признаци за палене но не пали......предполагам нещо с имото,трябва да се обучава ли....?
Прави каквото трябва- да става каквото ще!

Марк Аврелий
piston
КОЛЕГА
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 5:04 pm
Местоположение: Razgrad

Re: корса х10хе проблем

Мнение от piston »

ivanovbg написа:Провери ли инсталацията м/у дюзата и компа?
...да дюзата е 16,7 ома /по вивида ги дават 17/,мисля че е в норми....
...заменях я и с друга /със същите параметри/,трета -ефекта е същия-продължава да пръска и след спиране на въртенето на стартер...
Прави каквото трябва- да става каквото ще!

Марк Аврелий
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: корса х10хе проблем

Мнение от KLESHTITE »

Да не си объркал буксите
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: корса х10хе проблем

Мнение от rudoni »

имал съм същия случай с Ауди - проблеът бе в неизправен краен транзистор който управлява дюзата ,постоянно отворен . Сменен и ОК!
С нами Бог!

0886 224486
piston
КОЛЕГА
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 5:04 pm
Местоположение: Razgrad

Re: корса х10хе проблем

Мнение от piston »

....и така , инсталацията е проверена и навсякаде веригите са добре ,няма прекъснати захранвания нито маси...
....направих проба с диода и когато дам на контакт, мерено на проблемната дюза светва,остава да свети постоянно и когато въртя на на стартер а другите мигат/само при въртене/ , вероятно тези мигания са впръскванията...? ...след изключване от контакт, на проблемната, диода остава да свети още 5 , 6 сек.

...ако взема от морга комп и имобилайзер от една и съща ,кола ,ще стане ли....? или трябва още нещо...?
...ако някой го е правил този номер....защото аз не мога да сменям транзистори...
Прави каквото трябва- да става каквото ще!

Марк Аврелий
piston
КОЛЕГА
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 5:04 pm
Местоположение: Razgrad

Re: корса х10хе проблем

Мнение от piston »

KLESHTITE написа:Да не си объркал буксите
.....не могат да се объркат
Прави каквото трябва- да става каквото ще!

Марк Аврелий
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: корса х10хе проблем

Мнение от rockton »

piston написа:
...ако взема от морга комп и имобилайзер от една и съща ,кола ,ще стане ли....? или трябва още нещо...?
...ако някой го е правил този номер....защото аз не мога да сменям транзистори...
-Щом не можеш да ремонтираш компира, а и наблизо до теб не познаваш или няма никой който да се занимава с тези операции , отскуби от някоя морга комплект (ком-пот, имото и поне един ключ с чипа-транспондера) но от една и съща бънгия, и сменяй! :idea:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: корса х10хе проблем

Мнение от rudoni »

ама вече е пачка за клиента. Един транзистор за 1 бглв и малко работа с поялника си е точно 50 бглв за теб(нас)! :D Толкова върви един комп на тия без имото при нас.А с имото вече .......
С нами Бог!

0886 224486
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: корса х10хе проблем

Мнение от Ilko »

Виж първо какъв е компа на тая кошница пък тогава го сменяй за 1лв. транзистора и тогава вземи 50лв. на клиента...
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Re: корса х10хе проблем

Мнение от Mitaka12 »

:lol: :lol: :lol:
piston
КОЛЕГА
Мнения: 65
Регистриран на: Пет Мар 09, 2007 5:04 pm
Местоположение: Razgrad

Re: корса х10хе проблем

Мнение от piston »

rockton написа:
piston написа:
...ако взема от морга комп и имобилайзер от една и съща ,кола ,ще стане ли....? или трябва още нещо...?
...ако някой го е правил този номер....защото аз не мога да сменям транзистори...
-Щом не можеш да ремонтираш компира, а и наблизо до теб не познаваш или няма никой който да се занимава с тези операции , отскуби от някоя морга комплект (ком-пот, имото и поне един ключ с чипа-транспондера) но от една и съща бънгия, и сменяй! :idea:
....намерих комплекта за който говориш и ако на клиента му хареса цената - ще сменям и ще пиша....
благодаря на на всички за съветите....!
Прави каквото трябва- да става каквото ще!

Марк Аврелий
Публикувай отговор