Tuateg 3.6 FSI

- Пропан-бутан<br>
- Метан
SUNTESTER
КОЛЕГА
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юли 14, 2005 3:39 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от SUNTESTER »

Всички "истински" фирми преди монтажа се тупат в гърдите - няма проблеми.Чак след това стават актуални обяснения за
"стила на каране на шофера" и индивидуален софт за Гочето от Варвара.Кажи като колега и професионалист:ако въпреки ди-
вотиите на водача, колата на бензин не може да се докара до умиране кой е виновен? Дали истинската фирма,монтажникът или откаченият шофер ?
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

Зависи!
От конкретния случай!
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от rockton »

caravel написа:А по повод случая с Мазда-та дето споменаваш,доколкото знам от сервиза на Романо ,а впоследствие и от сервиза на БРЦ-София,проблема е бил в стила на каране на шофера,нито една от двете уредби не е имала проблем с ДВГ и с начина на работа.
Май не си запознат с точно моят случай, и не е виновен "стилът", защото познавам лично собственика една млада и интелигентна дама при това с малко дете,шефка в един от телекомите....та така, това е друга бира.......но така или иначе проблема беше решен! Думата ми беше за това че БРЦ единствено тестват и пишат отделно за всеки автомобил софт, особенно за специфичните! не говоря за ширпотребите и чикиите дето са масови, там всеки газаджия с умения и способности може да калибрира тримовете на системата....та такам!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от ipivan »

rockton написа:Май не си запознат с точно моят случай, и не е виновен "стилът", защото познавам лично собственика една млада и интелигентна дама при това с малко дете..........
Жена шофьор и негър скиор няма! :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от ivanovbg »

Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от ipivan »

Какво стана с Туарега? :?:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

ipivan написа:Какво стана с Туарега? :?:
За сега проекта е замразен,след две седмици ще се срещам с един от италианските ни колеги,които правят софт на уредбата и се надявам да решим най-накрая тази драма.
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от hohooo »

caravel написа:
ipivan написа:Какво стана с Туарега? :?:
За сега проекта е замразен,след две седмици ще се срещам с един от италианските ни колеги,които правят софт на уредбата и се надявам да решим най-накрая тази драма.
И аз чаках от Романо Италия един месец :oops: да ми изпратят файл за едно Ауди А2 1,6 FSI 2003г , и накрая получих следния отговор:
Автомобила е много стар и има вероятност дюзите да не работят добре поради износване и двигателя няма да устойчиво при ниски обороти.
Възможно е да се появят проблеми при средни или високи обороти поради износване на мотора или други части в гориво-запалителната система.
Вероятността да изгори помпата за високо налягане е голяма поради дългия период на време през което е работила. :lol:

Хитруват или се застраховат отдалеч италианците по този начин :mrgreen: знам ли ... така че очаквай подобен отговор.

Ако на този автомобил, по точно на двигателя който се използва при тези или при други автомобили не са монтирани газови системи от този тип, никой няма да седне да напише файл хей так понеже ние желаем и то само за един автомобил без да е минал необходимите проби и тестове. За сега италианците правят файлове за FSI ,TSI и GDI на масово използваните двигатели на автомобили които се продават масово и са по евтини.

Извинявам се че спамих по темата.
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

hohooo написа:
caravel написа:
ipivan написа:Какво стана с Туарега? :?:
За сега проекта е замразен,след две седмици ще се срещам с един от италианските ни колеги,които правят софт на уредбата и се надявам да решим най-накрая тази драма.
И аз чаках от Романо Италия един месец :oops: да ми изпратят файл за едно Ауди А2 1,6 FSI 2003г , и накрая получих следния отговор:
Автомобила е много стар и има вероятност дюзите да не работят добре поради износване и двигателя няма да устойчиво при ниски обороти.
Възможно е да се появят проблеми при средни или високи обороти поради износване на мотора или други части в гориво-запалителната система.
Вероятността да изгори помпата за високо налягане е голяма поради дългия период на време през което е работила. :lol:

Хитруват или се застраховат отдалеч италианците по този начин :mrgreen: знам ли ... така че очаквай подобен отговор.

Ако на този автомобил, по точно на двигателя който се използва при тези или при други автомобили не са монтирани газови системи от този тип, никой няма да седне да напише файл хей так понеже ние желаем и то само за един автомобил без да е минал необходимите проби и тестове. За сега италианците правят файлове за FSI ,TSI и GDI на масово използваните двигатели на автомобили които се продават масово и са по евтини.

Извинявам се че спамих по темата.
Не,според мен грешиш колега,италианците са писали и все още пишат ъпдейти не само за мен,а сигурно и за много други като мен по целия свят.Нали това им е работата и затова им се плаша и то сериозно.А по повод на този Туарег сме се зачекнали с него и се надявам да тръгне най- после на газ.
hohooo
КОЛЕГА
Мнения: 132
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 12:50 pm
Местоположение: България
Обратна връзка:

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от hohooo »

Дано да греша .... италианците едва ли ще ви направят файл, ще ви стискам палци да подкарате автомобила на газ.
http://www.AutogasBulgaria.com / http://Projekt-Tech.com/bg/ - Газови уредби и части за тях.

0896 81 24 81
Markony
КОЛЕГА
Мнения: 264
Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:58 am
Местоположение: Русе

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от Markony »

И аз чакам развитието на нещата,не заради туарега ,а за съпорта....
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от rockton »

-да чакаш от "романо" софт писан за специфичен автомобил е ВСЕ ЕДНО , да чакаш от Умрял писмо, или факс от господ бог :lol: :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

Проблема ,с който се сблъсквам е ,че този Автомобил е с К-линия, а на мен ми трябва да заработи по КАН, за да може да тръгне ГИ.Колегите италианци са правили така и лично аз правих миналата седмица такава кола, която беше с К-линия, а след ъпдейта заработиха данните по КАН-а, така че това ,което чакам да се направи от тях е някакъв ъпдейт.
И знам ,че ще стане, резултат ще има скоро!Y/N
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от ipivan »

Има още един вариант.Може от Фолксваген да преправят компа на колата да е по KAN диагностиката! :idea:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
caravel
КОЛЕГА
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 7:21 am

Re: Tuateg 3.6 FSI

Мнение от caravel »

Този "кокал" най-накрая тръгна на газ, "братята" италианци днес си поиграха със софта на ГИ , пренаредихме някоя и друга жичка и колата заработи на газ.
Публикувай отговор