Мнения за диагностична апаратура ???

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
BosevM
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 9:57 pm

Мнения за диагностична апаратура ???

Мнение от BosevM »

Здравейте колеги,
Споделете мнения за Launch X431, Autoboss v30, Bosch KTS и като цяло универсалните апаратури . Интересува ме дали си струва такава инвестиция и кой ще върши най-добра работа. Autoboss-а е силен при азиатските автомобили, но в България масово се кара немско. За Launch-a чувам, че не покрива много добре някои автомобили, а за Bosch-a освен, че е скъпо удоволствие друго не съм чувал. Ако някой има диагностика от горе посочените или по-добра, моля да сподели мнение. :mrgreen:
С дъвка тиксо и много желание всичко се постига :twisted: :twisted: :mrgreen:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Мнения за диагностична апаратура ???

Мнение от bobolin4o »

Имам Бош и Лаунч, мога само да кажа, че предпочитам Бош-а, но някой път Лаунча го бие.
Изводът - ако искаш да се занимаваш наистина сериозно с тая работа... трябва да имаш ВСИЧКО що е достъпно на пазара, с последни версии на софта.
Естествено става дума за маса пари... но, с пръдня - боя не става (освен кафява).
TuningMaster Изображение
0887 704 900
BosevM
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 10, 2016 9:57 pm

Re: Мнения за диагностична апаратура ???

Мнение от BosevM »

bobolin4o написа:Имам Бош и Лаунч, мога само да кажа, че предпочитам Бош-а, но някой път Лаунча го бие.
Изводът - ако искаш да се занимаваш наистина сериозно с тая работа... трябва да имаш ВСИЧКО що е достъпно на пазара, с последни версии на софта.
Естествено става дума за маса пари... но, с пръдня - боя не става (освен кафява).
Това е ясно, но като за начало да разбирам, че БОШ-а е по-добрият вариант. А с него можеш ли да програмираш ключове, за Лаунча четох че може :?:
С дъвка тиксо и много желание всичко се постига :twisted: :twisted: :mrgreen:
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Мнения за диагностична апаратура ???

Мнение от bobolin4o »

Не, не може. За съжаление швабите са преценили, че тая работа с ключовете не е работа на редовия диагностик... то си е така по принцип...
Тая работа с Бош-а е по скоро такава...
Имаш база с данни (инструкции за ремонт, схеми и т.н.) и кодочетец, който да ти вади грешки, живи данни, адаптира клапани на рейл, дросели и т.н... има и осцилоскоп - само КТС570, който е доста добър...
Тоест - сам по себе си КТС не е кой знае какво като кодочетец, по-скоро инструкциите за ремонт са "каймака", но пък поддържаните марки автомобили и системи са доста, но не и на фирмено ниво... ОБЩАК...
Лаунча е по-слаб като покритие (все пак държа да отбележа, че за нашият регион не съм видял кола на живо, която да я няма в списъка), но за сметка на това се доближава до взможностите на фирмената диагностика за съответната марка. Ключовата дума обаче е - "доближава". Основното му предимство е компакността му (като физическо устройство), работи с всякакви Андроид устройства (в моят случай работя с телефона си)... Бързо, лесно и удобно... Нерядко обаче забелязвам бъгове - нещо, което е работило преди, не работи при следващия ъпдейт... но пък лесно можеш да даунгрейднеш съответният софтуер... Абе, КИТАЕЦ...
Ти си решаваш... както казах, трябва да имаш ВСИЧКО, ако искаш да успееш ПОНЯКОГА.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
Публикувай отговор