Проблем с ABS на Daewoo

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от sporttech »

Здравейте,

С какъв софтуер/хардуер може да се четат живи данни от АБС на Daewoo Tacuma 2002?
Според каталозите би трябвало да е MANDO MGH25.

Всъщност, имам някакъв странен проблем. Може би някой може да даде идея.
Лампата светва и изгасва нормално след палене.
При много плавно спиране, помпата бръмчи без да има условия за блокирало колело.
Ако натисна по рязко/силно, всичко е нормално.
Ако скоча грубо на спирачката АБСа пак си работи нормално, гумите не блокират и колата спира направо.

История:
Проблема първоначално се появи, след като се прецака единия диагонал на спирачната помпа.
При плавно натискане, АБСа сам си напомпваше липсващия кръг и колата спираше изненадващо много повече от очакваното.
След като смених помпата и естествено спирачната течност, нещата се нормализираха до гореописаното положение.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от ivanovbg »

Иво, аз го чета с Ланч 431 Идиаг или Изидиаг.
Проблема ти е че някое колело датчика не отчита на бавна скорост. Може да е отдалечен от зъбите, отслабнал магнит или нещо такова, че компа не разпознава по слабия сигнал. Огледай ги и ако не виждаш проблем можеш с осцилоскоп да гледаш сигнала на датчиците.Очевадна е разликата. На Ваггрупата се лекува проблема с чука :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от rockton »

-Имал съм случай със Деу Нубира 2000 г. при който лампата на АБЦ-то светваше по време на движение. След Газене и повторно запалване и тръгване светва отново когато си поиска и така свети докато се изгаси колата. Не записваше грешка ако е изгасенаи повторно контакт лампата изгасва и в контролера на хидромодулатора няма никаква грешка! Аз Диагностицирам Азиатците със Карманскан-VCI. Хванахпроблема като накарах човека да отиде да покара колата докато светне ABSлампата и без да гаси да дойде веднага, чета... грешката е -"Ниско напрежение или липса на напрежение " , гасим контакта, няколко секунди палим и лампата изгасва чета , грешката се е самоизтрила :mrgreen: Дооообре, сега да видим какво се случва по време на движение, тръгваме наблюдавайки живите данни и специално внимание на захранването на АБЦ контролера. Напрежението шареше между 14. и 12. волта и така докато пропадна в един момент до 10. волта и тогава светна лампата , това след няколко километра шофиране. Оказа се нагорели контактни пъпки на системното реле на ABS-a. Раскостих го нарочно за да го разгледам имаше огромни язви по пъпките на контактите. Смяна с ново реле и оттогава вече две години всичко е наред. Колата е на колега който работи в съседен до моят сервиз, виждаме се почти всеки ден, та затова знам че засега всичко е наред! :-)
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от sporttech »

Здрасти Краси, Това ли имаш предвид?:
http://www.ebay.com/itm/Launch-X431-Eas ... 62&vxp=mtr

Проблема всъщност не зависи от скоростта, а само колко силно натискам педала. Между 10 и 180 се държи по един и същи начин.
Мисля си, че нещо се случва с наляганията, обаче не върви да сменям всичко наред.

rockton, мерси за идеята.
При мен лампата не светва в движение, обаче все пак мернах захрането на модула и не виждам драми - 14,0-14,2.
Като се включи помпата, напрежението пада за момент на 13,5, ама тя е сериозен консуматор, така че това ми звучи нормално.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от ivanovbg »

Да това имам в предвид.
При ваг групата се получава само малко преди да спре и леко натискане на педала, та мислех че е подобен случай. Може някой клапан в самия абс да е задрал и да не затваря напълно.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от vesko »

Може ли да има още въздух по системата и по точно в abs помпота...
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от sporttech »

vesko написа:Може ли да има още въздух по системата и по точно в abs помпота...
Ами не мисля. Обезвъздушавах 50 пъти от всички щуцери които видях, щото след смяната помпата беше драма с въздуха.
В момента педала вече не пропада и няма симптоми на въздух.
Като махна бушона колата си спира нормално, обаче на практика не може да се кара ежедневно така, понеже при рязко спиране задницата тръгва на всички посоки.
В смисъл, тя си спира прекрасно и с включен АБС, просто е досадно, че педала ми бръмчи под крака без да има нужда.

Между другото, Краси най-вероятно е прав за датчика.
Аз си карам така от месеци и явно съм и свикнал :oops: Та вчера и днес се загледах и всъщност най-много се усеща под 40км/ч. Нагоре е спорадично, а като загреят спирачките проблема почти изчезва.

Поръчах китайската джаджа, щото с осцилоскопа не виждам нищо нередно. Та като дойде другия месец ще видим евентуално.
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от doktorabg »

Колега,я пак си огледай добре ринговете или магнитната лента на главините.
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от sporttech »

doktorabg написа: Чет Яну 12, 2017 4:52 pm Колега,я пак си огледай добре ринговете или магнитната лента на главините.
Мдаа :oops: ... мерси колега, огледах ги.
Не съм предполагал, че АБСа може да работи толкова добре без зъби на предните гривни :shock:
Лявата даже е счупена и се върти свободно по карето.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от ivanovbg »

Трябва да си купиш някое осцилоскопче... С Ланча пак ще го хванеш веднага като видиш как ти подскачат оборотите на различните колела.

Абе трябва си и техника от време на време. :)
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от doktorabg »

Абе трябва си и малко повече практика и добър оглед на всичко преди да се инвестира в каквото и било.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от ivanovbg »

doktorabg написа: Пет Яну 27, 2017 9:18 pm Абе трябва си и малко повече практика и добър оглед на всичко преди да се инвестира в каквото и било.
Напълно си прав - цял ден огледи и работа спестяват 5 минути четене и мерене :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
doktorabg
КОЛЕГА
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Окт 26, 2014 4:23 pm
Местоположение: EU

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от doktorabg »

Че какво има толкова да се гледа на този кош,за 5 мин. съм го качил на подемника и съм решил проблема.
Не обичам да си усложнявам живота в началото,осцилоскопи,букси,мерене и т.н..
Да не е космически кораб този корейски боклук.
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от sporttech »

Грубо... :)
Както и да е де, в конкретния случай предните гривни наистина по-лесно се виждат отколкото се мерят.
Иначе имам осцилоскоп, обаче изобщо не е толкова очевидно.
sporttech
КОЛЕГА
Мнения: 77
Регистриран на: Вто Май 05, 2009 12:56 pm
Местоположение: Прага
Обратна връзка:

Re: Проблем с ABS на Daewoo

Мнение от sporttech »

Та в общи линии това беше проблема :mrgreen:
https://cloud.mail.ru/public/AkNu/ELLZW8w99
А защо се бъгваше само при леко натиснат педал, си остава корейска инженерна тайна.
Публикувай отговор