пежо 307

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

пежо 307

Мнение от vesko »

исках да я видя тая кола просто по между другото,струваше ми се познат проблем ама май,ще ссе задълбае та ако някой колега е имал подобен казус да сподели за да не се лутам...
Колата е 2004-2005 2,0 хди 136к.с,угасена от ключ на бензиностания,и след тва няма палене дърпана клатена ама ъъъъ :) ,на аутокома ми искара всевъзможни грешки,но таз която не се трие е,,p2670,, по спомен(обороти на двг,датчик климатизация,и датчик раз.вал ниско напрежение).Взех датчик колянов вал,монтирах и запали веднага до момента в който я угасих и пак същата работа няма палене,смених и на горния вал,от раз запали пак до първото угасяне.не съм правил друго исках да го операвим в движение ама не стана не съм мерил захранването на датчицит, ама хваща ниско напрежение от каде го губи нз,ако някой се сеща да сподели...
snoopito
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Фев 11, 2017 3:40 pm

Re: пежо 307

Мнение от snoopito »

След като така пали, опитай да откачиш и закачиш буксата без значение на кой датчик и опитай пак да запалиш. Ако така се получава най вероятно ще е някоя връзка по инсталацията. Разгледай подробно всички кабели защото обикновено при смяна на съединител или някакъв ремонт майсторите откачат снопове с инсталации прикрепени към някоя планка и така нататък и после никой не си прави труда да ги връзва обратно. Та за мен е само от инсталацията ако имаш възможност вземи цяла от някое друго пежо и пробвай с нея
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: пежо 307

Мнение от vesko »

днес замерих датчиците, на вала долу си излиза захранвания напрежения по ,,аутодата,,както ги дават,ама на разпредекителния вал датчика където трябва да ми даде 5v ми изкарва 3v дали тва е причината да не пали,мерих директно и на компа едно и също пак малко под 3v.И защо екуто не пуска 5-те волта...
sagemmyv65
КОЛЕГА
Мнения: 67
Регистриран на: Сря Дек 19, 2012 8:16 pm
Местоположение: Добрич

Re: пежо 307

Мнение от sagemmyv65 »

Нещо, което се захранва с 5V товари системата. При мен не на пежо, на Стило даваше същата грешка от окъсил датчик за налягането на фреона отпред на тръбите за климатика където е, защото беше се напълнил с вода и окъсяваше.
vilivas
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 8:15 pm

Re: пежо 307

Мнение от vilivas »

Пробвай с откачане буксата на EGR
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: пежо 307

Мнение от vesko »

пробвах днес с повечето датчици,ама без успех а като дам байпас от долния и пали веднага демек,че имам ли 5волта пали,ако го оставя така дали ще се товари компа нз,къде са тея 5 волта
gurutu
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Мар 08, 2017 2:24 am

Re: пежо 307

Мнение от gurutu »

Здравей колега,провери си зацепването на ангренажа,предполагам знаеш как е долу на кв,ако не е стегнат както трябва при смяната това се получава.
Mitaka12
КОЛЕГА
Мнения: 42
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 8:17 pm

Re: пежо 307

Мнение от Mitaka12 »

Откачи датчика за позиция на геометрията на турбото ( ако не си до сега ) и виж как ще реагира.



Поздрави
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: пежо 307

Мнение от vesko »

колата си отиде след ремонт на екуто,не бях сигорен в това да я издавам с байпас,и дадох компа за ремонт и всичко си дойде на мястото...
а проблема бе дошъл от датчика за положение на геометрията...
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: пежо 307

Мнение от rudoni »

Извинявай не разбрах, как този датчик е повредил ЕБУ?!
С нами Бог!

0886 224486
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: пежо 307

Мнение от bobolin4o »

vesko написа: Съб Мар 11, 2017 11:05 pm колата си отиде след ремонт на екуто,не бях сигорен в това да я издавам с байпас,и дадох компа за ремонт и всичко си дойде на мястото...
а проблема бе дошъл от датчика за положение на геометрията...
Класика...
rudoni написа: Нед Мар 12, 2017 8:11 pm Извинявай не разбрах, как този датчик е повредил ЕБУ?!
Ми като се преебе, почти винаги окъсява захранващите 5 волта... понякога дръгливият стабилизатор в компа не издържа.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: пежо 307

Мнение от rudoni »

ОК!Благодаря!
С нами Бог!

0886 224486
Публикувай отговор