НИСАН ПРЕМИЕРА П12

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

НИСАН ПРЕМИЕРА П12

Мнение от Anton »

Премиерата е 2.2DI 2003г. 93kw. няма мощност, все едно няма турбо в началото ме подведе и смених турбото и нищо извадих катализатора и гърнетата и пак нищо давах дюзите за проверка от там ми казаха, че даже пускат повече гориво един колега ми каза, че проблема е в рейла смених и него и пак нищо казаха ми, че клапаните на помпата правели проблем купих нови оригинални на ДЕНСО и пак същата работа, изчистих резервоара, продухах системата, смених егра, смених дебитомера, сега смених две помпи и пак същата работа тая пущина ми скъси живота и не тръгва като нормална кола, иначе работи като швейцарски часовник. Няма никаква грешка всичко и е в норми освен налягането на горивото максимума е 1000 бара. Моля за помощ, ако някой може да помогне ще съм много БЛАГОДАРЕН. ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НИСАН ПРЕМИЕРА П12

Мнение от ivanovbg »

Ми дай един лог с обороти, налягане на рейла, показания на дебитомера и налягането на турбото, щот още не съм насадил боба, а искаш да гадаем :wink:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

Re: НИСАН ПРЕМИЕРА П12

Мнение от Anton »

Качвам стойности от kts Тоя файл нещо не се качи ще пробвам по късно като отида в сервиза
auto215
КОЛЕГА
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 1:15 am
Местоположение: София

Re: НИСАН ПРЕМИЕРА П12

Мнение от auto215 »

Вакуум има ли
"Теория" е, когато всичко е ясно, но нищо не работи. "Практика" е, когато всичко работи, но не е ясно защо..Гризането на дърво е полезно за размърдване на мозъка :oops:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НИСАН ПРЕМИЕРА П12

Мнение от ivanovbg »

Ако досега не е проверил вакума, а е сменил вече половината двигател...Да сменя и майстора :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

Re: НИСАН ПРЕМИЕРА П12

Мнение от Anton »

Колега, ако беше прочел правилно писах,че всички стойности са наред включително и вакума, ако трябва да бъда точен вакума е 0,8мб. Не сметнах за необходимо да го пиша все пак не съм олигуфрен и знам, че от там се започва, нали се сещаш, че няма да купя друго турбо, ако няма вакум. Не можах да изпратя на колегата живи данни от kts, но сега ще ги опиша: Налягане в колектора 2,24/bar, налягане в рейла 940 bar, дебитомер 4,09v, количество въздух 960 mg. при 3000rpm. Забравих да пиша, че съм закачал турбото към колектора без интерколер даже съм надувал системата за проверка на 2,5bara Проверил съм и захранването на компа, мапа е проверен с налягане , грешката от действителните стойности е 0,05 от bara проверил съм и излишното гориво въпреки, че на тази кола е много трудно
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: НИСАН ПРЕМИЕРА П12

Мнение от ivanovbg »

По принцип ми трябва лог, а не моментна стойност.
Нещо лънч или аутоком нямаш ли? Те правят хубав графичен лог.

Иначе обясни по подробно как не върви. До 2000 или след 2000? При 2000 колко са показанията? Ангренажа как е? Да не е прескочил някой вал.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

Re: НИСАН ПРЕМИЕРА П12

Мнение от Anton »

РЕШЕН ПРОБЛЕМ. Компа е дефектен пуска слаб ток на всмукателните вентили. трудно го хванах, понеже ням мобилен осцилоскоп с ампер клещи. Осъмни ме факта, че при подаване на газ на диаграмата разпознава педала на газта по различен начин, а педала работи перфектно. ОГРОМНА БЛАГОДАРНОСТ НА КОЛЕГАТА КОЙТО МЕ ПОДСЕТИ ДА ГЛЕДАМ ГРАФИКАТА.
Публикувай отговор