Зарядна станция за автоклиматици

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
artomir
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 10:20 am

Зарядна станция за автоклиматици

Мнение от artomir »

Купих от едни търговци на автомобили зарядна станция за автоклиматици донесена от Италия разбира се.Цената беше много ниска,но не съм работил никога с такова устройство и ще съм благодарен ако някой ме насичи с линк или с нйкакви общи напътствия за последователност на робота и т.н. Иначе системата е абсолютно стандартна и работи с фреон R134a.
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Зарядна станция за автоклиматици

Мнение от vankopestera »

Здравей колега. Аз си купих такава станция преди 2 месеца на BOSCH. Общо взето това е една много "мързелива" машина - т.е. не изисква почти никакво време да и стоиш на главата докато тя работи. Почти всичко си прави сама. Може да пишеш каква марка и модел е за да разберем точно какво може и какво не може да прави. В общи линии има 4 основни фази - 1.Извличане на стария фреон от системата и отделяне на маслото (ако е извадила със фреона). 2. Вакумиране - при мен в документацията пише че е най добре 20мин. 3. Вкарване на ново масло (колкото е извлекла) и 3. вкарване на фреона. Трябва ти само една Autodata за да гледаш количеството фреон за конкретната система и си готов.
П.с. не е лошо да си набавиш комплект за търсене на пропуски - задължително и електронен и ултравиолетов. Идвата си имат предимства за различни ситуации. Успех.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
artomir
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Май 25, 2008 10:20 am

Re: Зарядна станция за автоклиматици

Мнение от artomir »

Много благодаря!Аз говорих с оште един колега и обшто взето последователноста ми е яасна.Не ми е яасно трябва ли да използвам и двата маркуча едновременно закачени за колата,а и май повечето автомобили имат по един вентил.Освен това единия маркуч се използва за бутилката с фреона,но не знам кога.Иначе системата е някаква италянска,но за марката щте кажа по-късно.
kocetopz
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 9:35 am

Re: Зарядна станция за автоклиматици

Мнение от kocetopz »

Здравейте колеги :D ,използвам темата на колегата да попитам от къде мога да си купя очила и UV прожектор за проверка на течове.Вчера купих машина за автоклиматици и ми предлагаха куфар с лампата и очилата и оцветител,но ми искаха 840 лева :shock: .Аз си купих оцветител и сега останаха само очилата и прожектора.Ако някой от вас даде кординати ще му бъда много благодарен :D .
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Зарядна станция за автоклиматици

Мнение от vankopestera »

Един добър вариант като качество и цена е Mastercool :

http://www.mastercool-bg.com/product.php?o=1&r=3&sr=1

Проблема е че представителя има офис само в София и Варна:

http://www.climacom.bg/pamsan_mastercool.php
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
Публикувай отговор