Autocom Delphi DS150e и DSO138

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
DaniChervenski
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 1:20 pm

Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от DaniChervenski »

Здравейте Колеги , тъй като пребивавам във форума буквално от няколко дни, попрочетох доста теми и мнения ( Чета просто от интерес към диагностичната апаратура с жаждата да науча нещо ново и полезно ). Занимавам се с диагностика от около 2 години и използвам едно VAG-COM 12.12 и едно Delphi DS150e и имам едно ELM327 Донгълче което съм забутал някъде понеже смятам за ненужно .
Та да си дойдем на въпроса, бях останал с впечатлението че въпросните диагностични апаратури работят само със софтуера с който веднъж са предоставени ( В началото опитвах да подкарам VCDS - а с няколко други но не се получи може би за това така съм мислил ) Понеже разбрах че съм с грешната „Уж” Обновена версия на Delphi-то Release 2014.R2. Ми стана ясно защо понякога виждам проблем със свързването с някой модели. Понеже виждам, че в този форум има доста колеги които от дълго време се занимават с диагностична апаратура, бих искал да попитам всички вас които имат опит с използваната от мен такава, какъв софтуер използвате за Delphi-то и VAG-COM-а и ELM-а - споделете го,ако приложите и линк към него още по-добре, споделете някоя тънкост относно този хардуер за да може самоуките хора като мен да могат да почерпят информация поне отнякъде. Знам че тази тема е разисквана не един път но е много разхвърляно из целия форум, а Аз обещавам да събера всичко което предложите в едно мнение за да може да е лесно за намиране и използване. Аз лично от доста време търся някое подобно форумче в което има с кого да обменя опит и да се обърна за съвет. А сега нека погледнем и другата част от темата ми, тъй като напоследък все повече чувствам нужда да си закупя осцилоскопче защото смятам че ще ми спести много време и мъки, пък и според мен е почти задължително за притежание имайки впредвид че е най-сигурния начин за тестване на повечето сензори и изпълнителни механизми използващи електрически импулси с променлива честота. Тя имайки впредвид ниския си бюджет и че не се занимавам професионално, реших да си закупя нещо портативно което да ми върши общо взето работа. Все пак не гоня огромна чувствителност, не меря чак толкова високи честоти пък и напреженията рядко прекрачват 80 V. Едно от желанията ми е да е компактно за да е лесно преносимо и така или иначе открих едно уж кит за сглобяване но се оказва, че май този хоби кит ще излезе доста удобен за тая работа имайки предвид цената, размерите и работоспособността. Става на въпрос за DSO138 ---->
https://m.youtube.com/results?q=dso138&sm=1 Ето тук може да разгледате по-подробно за какво иде реч. Та да си дойдем на думата - Има ли някой колега който да го е виждал, пипал, ползвал въобще и какво ви е мнението за това китайче. Благодаря, предварително за мненията и помощта Ви !
DaniChervenski
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 1:20 pm

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от DaniChervenski »

Ще помоля модераторите на този форум да изтрият темата ми. Явно идеята с която се е зародило това малко общество тук, духът и желанието което намирам четейки старите теми и редове отдавна са изгубени. Но все пак е останало нещо написано във форума от онези които са имали желание . :) Не искам да злобея, но идеята на тоя форум никаква я няма. Изтрийте моля, темата ми .
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от ipivan »

Ами в този форум си има някакъв ред.Редно е който се включи във форума първо да се представи в тази тема.
http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f= ... 3&start=75
Тъй като гледам последния пост в темата е от края на миналата година.А от тогава май има поне 10 новорегистрирани във форума и всеки от тях си трае какъв е,от къде е,с какво се занимава...........
Е като си анонимен,какво очакваш?!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от NASKO12234 »

ipivan написа: Вто Апр 18, 2017 7:35 pm Ами в този форум си има някакъв ред.Редно е който се включи във форума първо да се представи в тази тема.
http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f= ... 3&start=75
Тъй като гледам последния пост в темата е от края на миналата година.А от тогава май има поне 10 новорегистрирани във форума и всеки от тях си трае какъв е,от къде е,с какво се занимава...........
Е като си анонимен,какво очакваш?!
Да, напълно съм съгласен с колегата. Мисля че е редно да се представим първо, дори и да не се познаваме лично.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от ivanovbg »

"Идеята я няма" -ЦЕНЗУРА. Знаеш ли каква е идеята въобще? Идеята е да "си" помагаме, а не да помагаме. Помощ не е само да ти дадем софтуер или съвети. Това е между другото. Помощ е да знам кой си и къде си и ако някога аз или някой мой клиент закъса на няколко километра от теб да мога да ти се обадя и да знам че съм го пратил при правилния човек.
Схващаш ли? Като схванеш пиши пак, ако не - .... :arrow:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от bobolin4o »

ivanovbg написа: Вто Апр 18, 2017 10:33 pm "Идеята я няма" -ЦЕНЗУРА. Знаеш ли каква е идеята въобще? Идеята е да "си" помагаме, а не да помагаме. Помощ не е само да ти дадем софтуер или съвети. Това е между другото. Помощ е да знам кой си и къде си и ако някога аз или някой мой клиент закъса на няколко километра от теб да мога да ти се обадя и да знам че съм го пратил при правилния човек.
Схващаш ли? Като схванеш пиши пак, ако не - .... :arrow:
Аре да не си изпускаме нервите моля!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от ipivan »

Айдеееее,на Слави(Трифонов) цензура,на Краси(Иванов) цензура.......... :D
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
DaniChervenski
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Апр 04, 2017 1:20 pm

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от DaniChervenski »

Тъй като вече се убедих, че тук няма да намеря онова което търся пак казвам,изтрийте темата ... Гледам навсякъде във всяка тема все се намират хейтъри които да те упрекнат, да ти намерят кусур да те искарат малоумен едва ли не, като в момента не говоря за конкретния случай а по принцип във форума. И да ще се представя във въпросната тема за да не излиза че съм анонимнен и се крия от някого нарочно . Но не мисля че мога да получа помоща която търся тук без никой да ми опъва нервите. Форума от „Колеги” Може да го кръстите „Конкуренция” Щото всеки тук имам чувството е по-добър от другия и всеки знае всичкоо . Не мога да разбера какво ви пречат хората които искат да научат нещо като мен ... Ще ви изядат хляба ли !? Спокойно мойте намерения са далеч от това да си вадя хляба с диагностика, защото за да вземеш пари за услуга трябва да си сигурен че ще я свършиш качествено, което качество се добива чрез трупане на знания и практически опит. Все пак,благодаря че ми отразихте темата. :)
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от ivanovbg »

Добре дошъл сега. :) Видях че си от село и знаеш, че една крава като влезе в обора казва " Муууу", сиреч се запознава, а после си застава на яслата и .... т.н. Не можеш да постъпваш като всеизвестния ви бивш кмет- от вратата за краката.

По твоя въпрос: Има хардуери които са само за версията с която са закупени - като Вагкома, други като Делфито и Елм позволяват ъпдейтване на програмата. Аз лично си ползвам още 2013.3 на Делфито - последната оригинална кракната версия. Всички следващи са някакви измислени доработки. Гледам сам си си отговорил с това "уж обновена"

Не познавам това китче за осцилоскоп, но се старай като взимаш нещо да е с перспектива. Не знам каква му е цената, но по скоро се ориентирай към един Хантек 8канала - вървят по около 200-300лева с диагностична насоченост, лесно меню,примерни сигнали на датчици... примерно тук видях, но има и по евтини http://bgsale.eu/index.php/products/osc ... ntek-1008c Ако ти се чака и от китай може да си го поръчаш на половин цена.

Та помисли си пак.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от ditex »

Аз не мога да взема отношение дали посочения по-горе набор "направи си сам" може да бъде полезен за тест на автомобили понеже за първи път го виждам. Но бих искал да предоставя на всички колеги един файл, който според нас може да е полезен на много хора когато решат да си купуват осцилоскоп за автомобилна диагностика. Ние сме го писали но за съжаление е на английски. Ако възникнат въпроси по някои от термините във файла аз мога да помогна. Връзка за сваляне: http://dox.bg/files/dw?a=db93cba5af
??-!!
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от ipivan »

За Аутокома тук има много и подробно писано.Малко е на Руски,ама това за повечето колеги от форума не е проблем!
http://autocom.ucoz.com/
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от rudoni »

Ползвам апаратната част и на Аутоком синия с БТ и на Делфи някакъв вариант. И тук е важното- софтуера! Привързал съм синия с БТ към два РС на единият Аутоком СДР на другия WURT14.4 и работи супер, на друг съм инсталирал WOW 5.0.0.8 и ползвам апарата на Делфи.Също работи екстра ,но софта макар и по нов е по посен в действия.Пример-на едни ми дава диагностика по ОБД ,а другия (wurt) и по снупър и с много програмирания,корекции и т.н.Но ги комбинирам според ситуацията! На конзолата имам и друг Рс с мотортестер и понякога следя диагностиката и със скенера и с МТ.
С нами Бог!

0886 224486
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от ditex »

Тази информация я преведохме на български и може са се прочете на:
http://obd2-bg.com/page/izbor-na-avtomo ... -60-1.html
??-!!
mitkot
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:00 am

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от mitkot »

Осцилоскопът HANTEK 1008C е в пъти по-добър от повечето продавани у нас за автомобилна диагностика.
Първо е 8 канала, с 12 бита АЦП и 4kS памет за всеки канал.
Освен това го доставят с високоволтова капацитивна сонда за свързване към кабел на свещ.
В софтуера му има примерни сигнали за от различни сензори в автомобила - със съответното време и амплитуда:
колянов вал.разпределителен вал. инжектори, CAN шина, ABS сензори и др.
Може да се поръча от тук:
http://bgsale.eu/index.php/products/osc ... ntek-1008c
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Autocom Delphi DS150e и DSO138

Мнение от ditex »

Някои от моделите на Хантек са доста сполучливи, но примера, който е посочен по-горе според мен не е от най-целесъобразните да се даде като годен уред за автодиагностика.
??-!!
Публикувай отговор