Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
a1rwalk
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юни 19, 2017 10:45 pm

Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от a1rwalk »

Здравейте, захванал съм се да си отворя малък сервиз и като за начало искам да ми дадете съвет относно диагностичната апаратура.Искам да ми препоръчате като за начало какво ще ми върши работа.Основното ми изискване е да може да прави адаптации.Бих искал да се вмести в бюджет от около 300лв.За сега съм се спрял на няколко варианта - Autocom, Launch x431 easydiag и Multidiag (макар че е малко по-скъпичка).Също така искам да попитам какви програматори използвате за премахване на имота, четене на пин код и т.н.В момента имам Tl866 и мисля да купя преработен Carprog.Какво мислите по въпроса?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от bobolin4o »

Хм... отвориш ли сервиз, веднага ще осъзнаеш, че с 300 лева бюджет можеш да си купиш само хладилник втора употреба, в който да си изстудяваш напитките.
Така че, моят съвет и препоръка е да си преосмислиш бюджета.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от ivanovbg »

Хладилника с бирата е най важното нещо за един сервиз. :D С всичко останало трябва да се работи!
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от Todio »

С 300лв бюджет карай на тротоара пред Вас - така и клиентите доволни и ти с пари в джоба. А сервиз - това е друго нещо - проверки, данъци, рекламации и.........., А пък и хладилника ще е близо.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от ipivan »

Защо го плашите човек!?То се започва постепенно.Купуваш това което прецениш и което може да си позволиш.След това с течение на времето купуваш това което мислиш,че ти трябва.И 30 000лв. да имаш на куп за апаратура,трябва да знаеш какво ти трябва.А какво ти трябва,може да разбереш с течение на времето и натрупания опит!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
a1rwalk
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юни 19, 2017 10:45 pm

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от a1rwalk »

Така, явно не сте ме разбрали както трябва.Толкова коментари и нищо смислено не се получи.Въпросът ми беше, че искам компетентно мнение коя диагностика е по-читава от тези, които съм изброил, а може и някоя друга да ми препоръчате.Същото е и за програматора.Далече съм от мисълта, че с 300лв бюджет ще се получи нещо.Явно грешно се изразих, за което се извинявам.А относно хладилника, ще си го спестя, понеже не пия :wink:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от ivanovbg »

А клиентите не пият ли? Те винаги имат право, така че не икономисвай хладилника. :wink: Лънча е по напред от аутокома и в повечето случаи от боша, но вече за под 450лв няма да намериш нещо читаво. Мултидиага е добро но се искат и доста познания. Ти какви имаш?
Карпрога основно го ползвам за опели.
Първо си изясни каква точно е функцията на сервиза. Правиш работещи коли или коли нов внос на джамбази. Въпроса ти е дървено зададен и такива отговори получаваш.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
a1rwalk
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юни 19, 2017 10:45 pm

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от a1rwalk »

Сервизът, мисля основно с електрониката на колата да се занимава.В момента съм студент специалност електроника, така че мисля че имам известна степен познания в областта.Би трябвало да се справя с мултидиага, най-малкото ще се науча.Значи за сега мисля да взема мултидиага като за начало а по-нататък разбира се ще взема други, примерно KTS на бош, texa и т.н.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от ivanovbg »

Аз бих взел една универсална и после бих допълвал с маркова - стардиагноза, иком, вас ....според автопарка.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от ipivan »

ivanovbg написа: Чет Юни 22, 2017 10:06 pm А клиентите не пият ли? Те винаги имат право, така че не икономисвай хладилника. :wink:
Тук ми намирасва на заговор!Черпиш клиента с бира и се обаждаш на полицията! :lol:
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
a1rwalk
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Юни 19, 2017 10:45 pm

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от a1rwalk »

ivanovbg написа: Пет Юни 23, 2017 12:25 pm Аз бих взел една универсална и после бих допълвал с маркова - стардиагноза, иком, вас ....според автопарка.
Точно това ще правя колега, въпросът е коя да е универсалната.Също така съм решил да взема и авто осцилоскоп.За сега съм се спрял на Hantek 1008c, 8 канален.Четох мнения и за него и като съотношение цена качество има добри отзиви.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте ми универсална диагностика и програматор

Мнение от ivanovbg »

Звънни ако искаш да поговорим.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор