проблем с палене на нисан премиера

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

проблем с палене на нисан премиера

Мнение от Anton »

Имам проблем с нисан премиера 2003г 1,8 бензин. непрекъснато изписва грешка датчик колянов вал. Двата датчика са еднакви разменям ги и същата грешка замервам с осцилоскоп сигнала на самия компютар перфектен колега ми сподели че правят проблем с ангренажната верига, отворих някой вече беше я сменил казах на клиента че е възможно веригата да е за друк автомобил и той се съгласи да опитаме с нова, моля ако някой може да помогне, че с този автомобил вече две седмици. Има едно обяснение в ези, че датчика на коляновия вал се намества някак, но аз не го разбрах при мен датчика е фиксиран.
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: проблем с палене на нисан премиера

Мнение от donkole1 »

aлaрмa имa ли тоя чурук.И.нa живи дaнни имa ли обороти нa вaлa
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

Re: проблем с палене на нисан премиера

Мнение от Anton »

Няма аларма, но днес забелязох нещо друго по схема от ези при изключени датчици на крачето за сигнал трябва да има 5v обаче ги няма, само незнам дали не е грешка на ези
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

Re: проблем с палене на нисан премиера

Мнение от Anton »

Забравих да ти пиша, че обороти компа не отчита, а стартов сигнал от датчика за обороти получава когато го оставя само с датчика на разпределителния вал винаги пали, но държи предварение 50 градуса явно някакъв авариен режим. Така е взета колата отавто салон с изключен датчик на коляновия вал. Някой преди мен беше ровил всичко което може да се сетиш чак до компа.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: проблем с палене на нисан премиера

Мнение от NASKO12234 »

Колега наистина са заменяеми двата датчика. Защо не замериш на разпр. вал дали има 5 волта и ще разбереш дали е грешка. Правил съм такива и около мен има доста но не съм замервал, датчици съм сменял доста. Ако искаш утре мога да проверя за 5те волта, а грешката каква е, как се тълкува. Поздрави.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: проблем с палене на нисан премиера

Мнение от NASKO12234 »

А като си мерил с осцито, имат ли синхронизация двата датчика или си мерил само кол. вал. Ако имаш едноканален осцилоскоп ще ти пратя една елементарна схема да си направиш за да можеш на един канал да ги гледаш и двата датчика - не съм го измислил аз от братята Руси го видях. А трябва да имам и осцилограма пак от тях ако желаеш ще ти ги пратя.
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

Re: проблем с палене на нисан премиера

Мнение от Anton »

Мерих и на двата вала няма 5v затова писах, че незнам дали е вярно написаното в ези относно синхронизацията на двата вала никъде не намерих диаграма как трябва да изглежда. според мен синхронизация липсва, но проблем с веригата и запчатките няма, даже ходих в магазин където имат оригинална програма на нисан да проверя да не би някой да е сменял някоя запчатка или вал излиза така, че на всички нисани са еднакви. пробвах да направя синхронизация по това което съм виждал на подобни мотори двата широкиситнала да съвпадат и се получи и пак не пали. местих разпределителния вал с по един зъб на пред и назад и нищо. интересното е че когато извадя буксата на коляновия винаги пали работи перфектно на ниски обороти веднага изписва грешка датчик колянов вал повредено, закачам буксата докато работи колата продължава да работи все едно нищо не се е случило изтривам грешката ипак същото пак работи предварение отново 50 градуса изгасям искам да паля и пак не пали. пробвах да пускам изпълнителни звена настройки и всичко което е заложено за тоя боклук, всичко изпълнява безупречно. Вече не знам какво не съм пробвал мисля, че се изчерпах. Ако някой може да ми изпрати графика на синхронизацията ще черпя. a_galev@mail.bg
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: проблем с палене на нисан премиера

Мнение от NASKO12234 »

Пратих ти ги на имейла, почерпката е обещана, прати една бира по имейла :D . Успех
Anton
Мнения: 23
Регистриран на: Пон Окт 06, 2008 4:52 pm
Местоположение: Добрич

Re: проблем с палене на нисан премиера

Мнение от Anton »

С една бира няма да мина като се прибериш обади се аз черпя. От осцилограмата разбрах че нощо в тая кола е сменено и не е нейно, лошото е че по моргите не можах да намеря такъв двигател за да сравнявам. Много съм ти благодарен и задалжен. ЛИЧНИ ПОЗДРАВИ
venci365
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Авг 22, 2017 2:44 pm

Re: проблем с палене на нисан премиера

Мнение от venci365 »

Здравейте!Темата е малко стара, но всякаква информация ще ми е полезна. Имам абсолютно същия проблем със същия автомобил. Колегата Антон, какво се оказа в крайна сметка?
Публикувай отговор