Ford orion няма захранване на бензиновата помпа

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
petartsonev
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:22 pm

Ford orion няма захранване на бензиновата помпа

Мнение от petartsonev »

Здравейте колеги.Имам питане за автомобил Форд Ореон моно инжекция 1.4 1992 г.На 22 пин на ECM-a защо ми идва плюс 12V при подаване на контакт и не може да ми сработи релето на бензиновата помпа.При въртене на стартер има искра.Инерционният прекъсвач също е в ред.Благодаря предварително ако някой помогне!!!!!
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Ford orion няма захранване на бензиновата помпа

Мнение от rockton »

Къде мериш? на релето ли или на Контролера, той трябва да затваря към минус(маса) , кабелчето от контролера до реленцето здрав ли е ? Като вкъсиш комутиращите контакти на релето(+ към помпата) колата пали ли? Ако всичко е наред по инсталацията, релето и помпата, значи е дефектирал драйверният елемент(транзистор или IC) в контролера. Не помня на тези страри компютри с какво са изградени . Но предполагам кадърен електрончик би се справил с ремонта му!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
petartsonev
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 12:22 pm

Re: Ford orion няма захранване на бензиновата помпа

Мнение от petartsonev »

При принудително даване минус на оперативната на релето на помпата , помпата заработва,но колата не пали.Мисля,че инжектора също не работи.Кабелът между релето на помпата и управляващия модул е проверен.При откачане на кабела на 22 пин на компа на кабела няна нищо,но на 22 пин на компа остава плюс 12 волта.Това е.
gtg1973
КОЛЕГА
Мнения: 57
Регистриран на: Пон Сеп 30, 2013 9:24 pm
Местоположение: Бяла Слатина

Re: Ford orion няма захранване на бензиновата помпа

Мнение от gtg1973 »

Здравей Колега
Имал съм няколко подобни случая и при всичките се указа студена спойка в таблото на бушоните и релетата.
Свали го изцяло, разглоби го и може би ще видиш повече от една спукана спойка.
Поздрави.
Публикувай отговор