Разлики в газта

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Разлики в газта

Мнение от ogromnii »

Пускам темата, за да споделя наблюдение и да чуя мнения тип "случва се често" или "проблема си е при теб"
Накратко - преди 2 седмици ходих до Франция, като чека светваше и изгасваше в зависимост от сипването, бедна смес, ок, явно може и да е по бедна, на границата в някой режим. Обущаря ходи бос. На връщане, след последното зареждане в Италия започна при пълна газ да обръща на бензин - ок, викам си, запушил се е филтъра, не съм го сменял не помня от кога. Заредих в Хърватска - чека угасна, на пълна газ нямаше грижи. Днес се замислих - трябва да я вкарам в бокса, ама се запитах и колко да е разликата от газ до газ та чак такива странности?
Някой с подобни наблюдения? Или съм занемарил мулето прекалено?
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Разлики в газта

Мнение от ivanovbg »

Занемарил си го. Хората вече в навигацията на мулетата си имат и диагностиката и програмата за газовата за да си я пипкат когато са на път, така че наваксвай :wink:

И на мен не ми се струва че е само от газта, но в Италия може да си карат на лятна смес, а в Хърватско да е със зимна.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Разлики в газта

Мнение от ipivan »

Щом връща на бензин не му стига налягането(предполагам) и не е само в газта причината.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Разлики в газта

Мнение от ogromnii »

Ясно е че настройките са "на ръба" и трябва да влиза в бокса. Любопитно ми е какви разлики (да кажем в тримовете) се наблюдават от газ до газ.
А за да не настройвам редовно нещо сложих газ с ОБД, но след година борба се отказах и го изключих - проблема е че колата по време на загряването има фаза в която си работи с трим около 20%, напълно загряла е около 0, ОБД се шашка и през няколко дни се повтаря цикъл - светва чек на газта, след 2-3 старта угасва и светва чек на колата, след още 2-3 угасва всичко и 10-тина дни е ОК.
Или съм тъп, или газовата е тъпа, но не успях да преборя този алгоритъм.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Разлики в газта

Мнение от ivanovbg »

Не, колега. Просто газта е за готвене :), а ние се и возим. Аз отдавна съм се примирил с кусурите и.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Разлики в газта

Мнение от milanov »

Колега ogromnii, каква е колата ти и какъв е модела на газовия инжекцион, че ми стана интересна тая дилема с ОБД и бензиновите тримове.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Разлики в газта

Мнение от ipivan »

milanov написа: Пет Фев 01, 2019 4:25 pm Колега ogromnii, каква е колата ти и какъв е модела на газовия инжекцион, че ми стана интересна тая дилема с ОБД и бензиновите тримове.
Аз залагам на Пежо/Ситроен и Фобос?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Spico
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Май 23, 2018 4:53 pm

Re: Разлики в газта

Мнение от Spico »

На Фобоса чека свети само заради брояча за филтрите т.е. не индикара за нито една грешка в системата. Грешките при фобоса се детектват чрез светлинната индикация на червения светодиод за работа на бензин.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Разлики в газта

Мнение от ogromnii »

Хюндай Матрикс и Еммегаз. Газовата понася неин си трим до 15 или 20%, не помня и пали нейния си чек за "твърде голям трим".
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Разлики в газта

Мнение от milanov »

Kakъв е модела на компютъра? В смисъл има производство на АЕБ и на Аутроник за Еммегас.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Разлики в газта

Мнение от ogromnii »

http://emmegas.net/Portals/0/Manuale_Pr ... O2_ing.pdf

Това е системата. А какво производство е - не знам.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Разлики в газта

Мнение от ipivan »

Това е на Аутроник.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
milanov
КОЛЕГА
Мнения: 44
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 9:05 am

Re: Разлики в газта

Мнение от milanov »

ogromnii написа: Пет Фев 01, 2019 7:42 am Ясно е че настройките са "на ръба" и трябва да влиза в бокса. Любопитно ми е какви разлики (да кажем в тримовете) се наблюдават от газ до газ.
А за да не настройвам редовно нещо сложих газ с ОБД, но след година борба се отказах и го изключих - проблема е че колата по време на загряването има фаза в която си работи с трим около 20%, напълно загряла е около 0, ОБД се шашка и през няколко дни се повтаря цикъл - светва чек на газта, след 2-3 старта угасва и светва чек на колата, след още 2-3 угасва всичко и 10-тина дни е ОК.
Или съм тъп, или газовата е тъпа, но не успях да преборя този алгоритъм.
А ако я караш на бензин от студена до напълно загряла , с такъв трим ли работи бензиновия компютър?
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 720
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Разлики в газта

Мнение от ogromnii »

Да. Примерно при 50 градуса тримовете са големи, при 80 - около 0. Така си работи.
mitkofitnesa
Мнения: 29
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 6:18 pm
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Разлики в газта

Мнение от mitkofitnesa »

Това което описваш съм го наблюдавал при някои автомобили и не бяха с идентични показатели като съответните им,но клиента така и отказва да приеме.Като цяло съм забелязал че различните газови контролери работят по различен начин като разбирасе по голяма част от опита ми ограничен в една две такива марки.Какво искам да кажа,че някои системи настройват в определен диапазон само иначе корекцията както и по температура е заложена да е до 20%.Като цяло зная че корекцията на бензиновата система е до 25% и след това излиза от норми и светва чека.Дано това те насочи но определено не мисля че е от различна газ,това разбирасе е мое мнение.
Публикувай отговор