Landi Renzo

- Пропан-бутан<br>
- Метан
krasiman
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Апр 02, 2019 10:57 am

Landi Renzo

Мнение от krasiman »

Здравейте, колеги. Закупих Сеат Алтеа 1,6 бензин/газ внос от Италия. Газовата уредба е Landi Renzo. Не мога да достъпя газовия компютър. Имам кабел, който работи, но нямам подходящия софтуер. Kомпютърa е Ланди Ренцо VW-Seat с формуер LR200100G24 - LC02. Благодаря на всички отзовали се.

https://postimg.cc/gallery/35y8v67z8/
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Landi Renzo

Мнение от stefo »

И каква е идеята да се достъпи газовия компютър ?
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo

Мнение от ipivan »

Имам почти всичко за Ланди Ренцо!
Не съм ги писал аз файловете,има ги в нета!
Последно промяна от ipivan на Пет Апр 19, 2019 7:36 am, променено общо 1 път.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
krasiman
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Апр 02, 2019 10:57 am

Re: Landi Renzo

Мнение от krasiman »

Идеята да се достъпи газовия компютър е тази: Преди два месеца, системата не искаше да превключва на газ. Закарах колата в Ямбол на официалния сервиз. Казаха, че натрупала грешки. Изтриха ги, запали и казаха да я карам така. Карах я така до вчера, когато отново не иска да прехвърли на газ. Искам да видя грешките, които се трупат, защото инжекторите са нови и в гаранция, и ако причината е в тях да си търся гаранционното обслужване.
krasiman
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Апр 02, 2019 10:57 am

Re: Landi Renzo

Мнение от krasiman »

ipivan написа: Сря Апр 03, 2019 2:47 pm Имам почти всичко за Ланди Ренцо!
Изображение
Не съм ги писал аз файловете,има ги в нета!
Здравейте. Писах Ви лично съобщение. С кой софт се чете този компютър Ланди Ренцо VW-Seat с формуер LR200100G24 - LC02 ?
krasiman
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Апр 02, 2019 10:57 am

Re: Landi Renzo

Мнение от krasiman »

stefo написа: Сря Апр 03, 2019 2:41 pm И каква е идеята да се достъпи газовия компютър ?
Идеята да се достъпи газовия компютър е тази: Преди два месеца, системата не искаше да превключва на газ. Закарах колата в Ямбол на официалния сервиз. Казаха, че натрупала грешки. Изтриха ги, запали и казаха да я карам така. Карах я така до вчера, когато отново не иска да прехвърли на газ. Искам да видя грешките, които се трупат, защото инжекторите са нови и в гаранция, и ако причината е в тях да си търся гаранционното обслужване.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Landi Renzo

Мнение от bobolin4o »

krasiman написа: Сря Апр 03, 2019 3:39 pm
stefo написа: Сря Апр 03, 2019 2:41 pm И каква е идеята да се достъпи газовия компютър ?
Идеята да се достъпи газовия компютър е тази: Преди два месеца, системата не искаше да превключва на газ. Закарах колата в Ямбол на официалния сервиз. Казаха, че натрупала грешки. Изтриха ги, запали и казаха да я карам така. Карах я така до вчера, когато отново не иска да прехвърли на газ. Искам да видя грешките, които се трупат, защото инжекторите са нови и в гаранция, и ако причината е в тях да си търся гаранционното обслужване.
Щом искаш да видиш какви точно грешки се "трупат" - отиваш пак в Ямбол и им заявяваш на задниците, че живеем в 21 век и не ти е целта да се разхождаш до тях само да ти ги "чистят" пък ти да си "караш".
Настоявай да ти обяснят точно какво записва дръгливия компютър на дръгливата им газена наредба и какво точно трябва да се направи, че да не се налага пак да ги посещаваш за същата процедура!!!
БАСИ!!!
Другата опция, която имаш е да си закараш автомобила на майстор в твоя град и да поискаш да ти подмени наредбата с оглед гаранционна и следгаранционна поддръжка от НЕГОВА страна. Ще похарчиш между 600-800 лева...
Аз казах, хау!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo

Мнение от ipivan »

Някой има ли идея как да се свържа с това ECU?
Няма букса за диагностика.
Последно промяна от ipivan на Пет Апр 19, 2019 7:36 am, променено общо 1 път.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
Spico
Мнения: 15
Регистриран на: Сря Май 23, 2018 4:53 pm

Re: Landi Renzo

Мнение от Spico »

Имаш нужда от спешъл туул на KNIPEX. :lol: :lol: :lol:
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo

Мнение от ipivan »

Направих комуникация някаква.Сега ми трябва съответния конфиг. файл за да мога да видя какво се случва.
Има ли някой съответния конфиг файл?
Последно промяна от ipivan на Пет Апр 19, 2019 7:37 am, променено общо 1 път.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Landi Renzo

Мнение от stefo »

Диагностика с Launch.
Ако има газов контролер в менюто.
Ако не моторния.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo

Мнение от ipivan »

stefo написа: Вто Апр 16, 2019 7:29 pm Диагностика с Launch.
Ако има газов контролер в менюто.
Ако не моторния.
Не ми върши работа Ланча.Има газов контролер в Ланча,ама само грешки може да чете в газовия,а то няма.Живи данни няма за газта в Ланча.Освен това като включа Ланча,не ще да мине на газ.Гледах тримовете по ОБД с Аутокома.На газ отиват на много минус.Трябва си газова програма,че да видя налягане,времена и ако може да коригирам картата.Затова търся .dat файл за този газов компютър.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Landi Renzo

Мнение от stefo »

Тази система не е предвидена за корекции от инсталатор.
Калибровката е перфектна при здрави компоненти.
Дюзите MED Ланди твърдят карат 300 000км.
В действителност 60-150 000 км.
В повечето случаи умират поединично, не всички заедно.
На живи данни трябва да има някъде налягането на газта. Ако е нормално - 99,99% умряла дюза или няколко.
4 нови дюзи и клиента ще е щастлив.
Най добре и сервизиране на редуктора.
Е най вероятно като се обяви цената на всичко клиента ще предпочете смяна на предната част.
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Landi Renzo

Мнение от ipivan »

stefo написа: Сря Апр 17, 2019 8:59 pm Тази система не е предвидена за корекции от инсталатор.
...............................................
На живи данни трябва да има някъде налягането на газта. Ако е нормално - 99,99% умряла дюза или няколко.
Какво е предвидено и какво не не зная,ама те бензинови и дизелови компютри не са предвидени да се коригират картите им!
В ОПКОМА няма изобщо газовия компютър,Аутокома се свързва само по ОБД и там няма газов.Ланча чете само грешки на газовия,няма живи данни на газта и като включа Ланча не минава на газ.
Къде и с какво на живи данни да гледам газта?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Landi Renzo

Мнение от stefo »

Най сигурния и точен начин за измерване на налягане е механичен манометър.
Публикувай отговор