Въпрос за ESI(tronic)

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
rober4o
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:58 pm

Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от rober4o »

Привет колеги.Преди няколко дена открих този форум,и го намирам за чудесен.И първият ми въпрос е относно софтуерния пакет на BOSCH.От няколко дена проучвам пазара за закупуването на универсален код-четец и в общи линии се спрях на две три решения,но имам голяма въпросителна относно възможностите на KTS-те.Доколкото разбрах достъпа до отделните системи,прочитане,настрийки и т.н се определят от въпросния софт.Но никъде не откривам кои ,автомобили,марки,системи, възможности най-крато казано мога с въпросния софтуер.Единственото което открих по руски сайтове е от 2005 година месец1 и все си мисля ,че това е доста стара информация.Много бих бил благодарен ако ме насочите към линк,"място",човек,телефон,файл за да открия въпросната информация.На официалната им страница виждам единствено ,щастливи хора(колеги в чисти гащеризони) които гордо развяват CD-та и с радостни изражения в очите,че могат едва ли не всичко.Благодаря ви предварително.Поздрави.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

Според мен единственият възможен (правилен) начин да разбереш възможностите на КТС-а е да си инсталираш последната версия на ЕСИтроник - 8.2, да отключиш всички функции и от менюто на програмата да избереш "Поддържани системи"
Само да спомена, че не всичко което пише става; но в общи линии отговаря. Имам в предвид, че си има бъгове и т.н. Например има едни Фиати с GM пълна инжекция - до 2006 края имаше актуални стойност на двигателя, а с по-новите версии - не...
BOSCH! :roll: , няма нищо съвършено...
Хм, я пробвай тоя файл http://forum.kolegi.info/download/file.php?id=28
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rober4o
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:58 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от rober4o »

До първия ти отговор съм съгласен само с една уговорка.Много интересно се получава,че даваме еди колко си пари за апаратура(софт) и чак тогава разбираме за какво иде реч.Все съм си мислел ,че политиката(особено на големите фирми) трябва да е малко по-прозрачна.Е естествено това си е само мое скромно мнение.Относно бъговете съм спокоен защото съм сигурен ,че съществуват при всички производители и перфектен универсален код-четец (за сега) не съществува.За мое съжаление прикачения файл не мога да го "ковна" защото още нямам 10 компетентни мнения :D .
Поздрави.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

В тоя случай дай мейл.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rober4o
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:58 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от rober4o »

Оставих да се вижда ама не,грешката е моя.
robert@mail.bg
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

Виж си пощата.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rober4o
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:58 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от rober4o »

Искренно ти благодаря колега.Имах нужда от това четиво.Като гледам ще налапвам шнорхела.Поздрави.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

Успех!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rober4o
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Юни 08, 2008 7:58 pm

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от rober4o »

Мдааа колеги.Със сигурност безплатна бира няма.Е има сигурно и някакви изключения.Ама кучето скача според тоягата.По-принцип разгледах целия пакет и си мисля ,че добре са го измислили(за пари).В един по-голям сервиз с повече дейности ми изглежда да покрива доста нужди.Колега kgadjev малко ме хвърляш в размисъл.Доколкото съм разбрал диагностичния софтуер(дял,пакет) от ESI-то за начало би трябвало да ми е достатъчен.Да разните му там пакети SAС,CAS ,ел.схеми,части,снимки и други подобни просто биха ми спестили време и нерви.Или нещо не съм доразбрал?Пък и не чакам ако KTS отчете нещо аз да разчитам да се оправи от само себе си.Така или иначе имам опит с (по-долнопробни)тестери и смятам ,че от време на време сивото вещество трябва да действа.Аз така или иначе имам още въпроси но предполагам ,че някои отговори ще си дойдат сами.
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от diagnostic »

колега еси-то го има пиратско отдавна (2008/1) ... има крак,кейген,пач... ктс-а си чете,есито не гасне,всичко е ок ,ако искаш инфо пиши ще ти дам линк,защо трябва да се плаща като може и безплатно :)
renene
КОЛЕГА
Мнения: 303
Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 6:43 pm
Местоположение: люлин 2

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от renene »

Взимай боша колега за парите си е добър, е не може всичко като тези които са за една марка коли все пак е универсален.Препоръчвам ти ктс540 с бежична връзка -голямо удобство е :D
диагностика по всяко време и място 0899937450,ремонт ел.инсталации френски коли
quad
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Пон Яну 28, 2008 1:45 am

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от quad »

diagnostic написа:...
Ще е полезно за всички, ако пуснеш линка със всичко(и за мен разбира се, спестява ровене). Предварително благодаря.
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от diagnostic »

http://thepiratebay.org/tor/........... ... 1_2008.nrg
останалото може да се изтегли от дата.бг като напишеш еси кейген и там си теглиш 2008/1 всичко работи идеално
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1718
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от bobolin4o »

KTS 570, личния, след 7 месеца усилена експлоатация (с нужното внимание и нежно отношение разбира се) започна да се ебава конектора откъм бокса. Ще се ходи до Пловдив май, гаранционно :cry:
Нещо швабите не са го измислили... нежна многослойна платка със запоен конектор на нея, без допълнително укрепване към корпуса; пък иначе кабелния конектор е корав и тежък - разбирай това е яката работа!
Е все пак не са малко пари, можеше и по-дълго да издържи да го е**
Между другото имам колега с KTS 520, конектора е друг тип - проблема е същия...
Пък за безжичната връзка съм абсолютно съгласен - по-голяма гъзария няма, край с препъването в кабели и нееднократното изкъртване на USB порта... 8)
TuningMaster Изображение
0887 704 900
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Въпрос за ESI(tronic)

Мнение от rockton »

bobolin4o написа:KTS 570,
Нещо швабите не са го измислили... нежна многослойна платка със запоен.........
Те Швабадухите , и много други неща не са доизмислили....(да ги Е.А у "нация техническа", позовавайки се на моите многогодишни наблюдения и подобрения :mrgreen: :mrgreen:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор