Преминаване от COM към USB

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Преминаване от COM към USB

Мнение от waseko »

Ще поствам в темата,защото се засегна проблема за ползването на VISA-Uniscan-адаптерите на лаптоп,който в добрия случай има само един RS232-порт.Един братушка е намерил(поне за него )решение на проблема с ноутбоцита и Визата.Общо взето идеята е на мястото на инфраред I/O порта да се сложи втория сериен,като за целта се слага малка платка на база микроконтролер(MAX 232),за който след това се пише кратка програмка на Basic или Pascal И така се сдобивате с нотбук с два ком-порта.За съжаление аз поялник не съм хващал,а в сервизите не им се занимава или не знаят .Ако някой има интерес,ще изпратя оргиналната статия и да сътворим нещо.Има и алтернативен вариант-с използването PCMCIA to RS232,но тези които се продават на нашия пазар не поддържат DOS,edinstweno na ruskata firma Argosy,може да се ползва за целта,но не знам как може да се купи.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Преминаване от COM към USB

Мнение от automax »

Здравейте колеги. Проблемът Визата и добавените портове е следния - В настройките на COM портовете във Визата са зададени само ниските и точно определени адреси на IRQ, които са резервирани за ISA шината (03F8-03FF; 02F8-02FF и др.) а всичко, което се слага допълнително: PSI, USB модулации на COMортове получават по-високи адреси, но тях в настройките на Визата ги няма. Проверете какви ресурси ви предоставя новия хардуер (не забравяйте, че ви трябват драйвъри за MS-DOS и програма за настройка, ръчна, на адресите) СРАВНЕТЕ С РАЗРЕШЕНИТЕ ОТ НАСТРОЙКИ НА ВИЗАТА. АКО НЕ МОЖЕТЕ ДА ЗАДАДЕТЕ НУЖНИТЕ IRQ SETINGS на вашия хардуер никого няма да тръгне Визата.
Успех.
Публикувай отговор