код блаупункт

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: код блаупункт

Мнение от ivanovbg »

Най лесно е да ги пратиш на някой да ти ги разкодира срещу заплащане. Явно няма да се справиш сам като не знаеш да работиш с програматор.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: код блаупункт

Мнение от ipivan »

Ако е въпросната памет вътре SDE, трудно ще се намери кой да я чете.Макар че според мен вътре е 24С...
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
bogege
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 7:07 pm

Re: код блаупункт

Мнение от bogege »

Ако е въпросната памет вътре SDE, трудно ще се намери кой да я чете.Макар че според мен вътре е 24С...
Здравей, нали се сещаш, че за да твърдя подобно нещо съм го проверил!
Относно трудноста на четене на SDE2506 даже понито я подържа! http://www.lancos.com/prog.html
То и питащия, след поста на Ivanovbg внезапно изгуби интерес към темата си!!
Сигурно е отлетял да пита по други форуми, ...... можеше поне за другото радио да получи кода от сериен номер! :mrgreen: :|
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: код блаупункт

Мнение от ipivan »

bogege написа: Вто Юни 13, 2023 6:41 pm
Ако е въпросната памет вътре SDE, трудно ще се намери кой да я чете.Макар че според мен вътре е 24С...
Здравей, нали се сещаш, че за да твърдя подобно нещо съм го проверил!
Относно трудноста на четене на SDE2506 даже понито я подържа! http://www.lancos.com/prog.html
То и питащия, след поста на Ivanovbg внезапно изгуби интерес към темата си!!
Сигурно е отлетял да пита по други форуми, ...... можеше поне за другото радио да получи кода от сериен номер! :mrgreen: :|
Аз имам ПониПрог ама е на RS232.Мисля, че не са много тези които имат компютър с LPT или COM9.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
liusien
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юни 10, 2023 8:53 pm

Re: код блаупункт

Мнение от liusien »

ivanovbg написа: Вто Юни 13, 2023 5:47 am Най лесно е да ги пратиш на някой да ти ги разкодира срещу заплащане. Явно няма да се справиш сам като не знаеш да работиш с програматор.
Здравейте! Знам, че това е най-добрия вариант, но целта ми е доколкото мога сам да се справя. Първо, защото удовлетворението е неповторимо, втори път - макар, че съм на някакви години, все още ми е интересно да науча нещо ново! Дали с подсказка от приятел, дали от опитите ми на практика... И така, да споделя днешния си успех! От много години пазя на диск калкулатори за разкодиране... До сега не бях опирал до тях, но след ровене в Интернет, разбрах, че радио Becker за което вчера писах, е с 5 цифрен код!!! За мой късмет, имам два калкулатора за тая марка. И двата дават еднакви кодове! В началото не успях и радиото се блокира за един час, но след това случайно открих, че като цъкна върху името на калкулатора, се отварят опции за различни варианти на радиоапаратите. Резултатът - радиото е с код, който вече ми е известен, а то работи перфектно!!! Сега ми остава да се науча как се работи с програматор, който си свалих от производителя! Той е TNM Programmer. В ЮТуб попаднах на видеоклип на момче, май е от Индия, което с помощта на подобен програматор на сваления от мен, успява да премахне кода на радиото в клипа, който е качил! Ако имам късмет и се науча, за сега друго не ми трябва! Ще кача снимка на моя калкулатор... Ако проявите интерес, готов съм да споделя с вас въпросните калкулатори! Обаче предупреждавам - не знам защо, но вградената ми антивирусна програма Windows Defender ме предупреждава, че имало вируси... :idea: Дали е заради работата на програматорите, или наистина има паразити в програмите - не знам! Не съм много на "ТИ" с компютъра. За мен е важно, че днес си свърших прекрасна работа!!!

https://imgur.com/XUqpVQN
liusien
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юни 10, 2023 8:53 pm

Re: код блаупункт

Мнение от liusien »

bogege написа: Вто Юни 13, 2023 6:41 pm ..........
То и питащия, след поста на Ivanovbg внезапно изгуби интерес към темата си!!
Сигурно е отлетял да пита по други форуми, ...... можеше поне за другото радио да получи кода от сериен номер! :mrgreen: :|
Ако става въпрос за мен, за кое друго радио става въпрос? За Блаупункт-а, или за Бекер-а? :roll:
bogege
Мнения: 28
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 7:07 pm

Re: код блаупункт

Мнение от bogege »

Става въпрос за второто радио,но ти си се справил сам!
За първото без четене на SDE2506 няма как да стане!
liusien
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Юни 10, 2023 8:53 pm

Re: код блаупункт

Мнение от liusien »

Искам да ви попитам нещо... Някой от вас - знаещите, ще има ли желание да ме научи как да се справя с програматор, ако съм успял да сваля чипа с паметта? На лично съобщение да е, за да не спамим темата. Стъпка по стъпка... Цъкваш на "това", като се отвори прозорец избираш "това" и т.н. .......... Или да ми подскажете къде и какво да чета за да се науча. Адски трудно ми е като не знам, и предполагам ще ми е лесно когато съм се научил! Благодаря ви, че ми обръщате внимание! На всички вас ви желая успех в начинанията!
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: код блаупункт

Мнение от rockton »

liusien написа: Пет Юни 16, 2023 2:24 pm Искам да ви попитам нещо... Някой от вас - знаещите, ще има ли желание да ме научи как да се справя с програматор, ако съм успял да сваля чипа с паметта? На лично съобщение да е, за да не спамим темата. Стъпка по стъпка... Цъкваш на "това", като се отвори прозорец избираш "това" и т.н. .......... Или да ми подскажете къде и какво да чета за да се науча. Адски трудно ми е като не знам, и предполагам ще ми е лесно когато съм се научил! Благодаря ви, че ми обръщате внимание! На всички вас ви желая успех в начинанията!
Много рядко влизам тук и едва сега виждам това! Имате желание да се научите , което е поощрително! Бих могъл да ви покажа, ако сте в София, може да дойдете на място в сервиза ми , ще мога да ви отделя час два за безплатен първи урок!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор