Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
HATAN
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 7:02 pm

Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Мнение от HATAN »

Здравейте колеги,
автомобила е голф5 1,9 тди 105 к.с.PD 2006г с код на мотора BLS
Проблема е , че при шофиране отказва да работи педала на газта.ако само леко се натисне някой от другите педали,колкото машинката му да подаде сигнал,педала на газта започва да си работи отново и така до около 300-400 метра по нататък и проблема се повтаря
никъде в електрониката няма записана грешка
на измерени стойности в блок 6 отчита правилна работа и на стоп-машинка и машинка на съединителя
педала на газта го чета и на2-ри блок и на 6-ти и си мени стойностите при натискане от 0 до 100%,което ма навежда на мисълта,че педала и кабелите са здрави
четох още блокове измерени стойности където се четат напрежения при напълно натиснат педал и там всичко е ок
клиента си донесе друга стоп машинка(втора употреба) и я смених по негово желание(някой му казал,че имал същия проблем и излезнала стоп-машинка)
направи ми впечатление,че ако се кара колата с откачена букса на стоп-машинката проблема се появява мноооого по-рядко
незнам до колко е от значение но колата е имала дпф и е премахнат още преди повече от 2г. и до сега не е имала проблем
при първото си посещение при мен имаше записана спорадична грешка за температурен датчик на дпф-а ,но не мисля,че може да въздейства на педала на газта,а и след като я изтрих не се е появявала
помагайте моля с някакви идеи защото аз нещо вече блокирах
предварително благодаря на отзовалите се
madbg
КОЛЕГА
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Мар 23, 2013 12:15 pm

Re: Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Мнение от madbg »

Вода в ЕКУ-то?
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Мнение от vesko »

Някой с отговор на проблема
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Мнение от NASKO12234 »

Пробвай първо с оригинален софтуер. Както каза, 2 години няма проблем докато не възникне някакъв проблем и не вади никакви грешки.
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Мнение от vesko »

Пробвано с оригинален файл едно към едно
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Мнение от vesko »

Забелязвам на 8-и канал ,че мощноста задавана от педала на газта отива на 0,а в проценти е спрямо това колко е натиснат,пробвано с друга газ,прозвънени кабели с друг компютър също пробвано и все едно и също.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Мнение от ivanovbg »

Пробвай като изключиш АБСа как е.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Мнение от vesko »

Пробвано пак в даден момент изчезва газта,отнемаш даваш и тръгва мн странен проблем,който още не съм решил
vesko
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Нед Яну 04, 2009 2:52 pm

Re: Голф 5 1,9TDI BLS педала а газта отказва да работи

Мнение от vesko »

На някои може да му е от полза отговора,проблема бе в протрити кабели на сензора за налягане на дпф-а...
Публикувай отговор