Помощ с диагностика на Citroen Jumper

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
Stypkata
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 06, 2023 4:09 pm

Помощ с диагностика на Citroen Jumper

Мнение от Stypkata »

Здравейте.Нов съм в автодиагностиката и ми трябва малко помощ . Разполагам с Delphi 150E.Въпроса ми е нормално ли е при увеличаване на оборотите на двигателя (форсиране ) измереното количество въздух от дебитомера да не се променя ., Имам проблем с мощността и се съмнявам в дебитомера ,но не съм сигурен дали е от него . Citroen Jumper 2013 2.2HDI 130к.с
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ с диагностика на Citroen Jumper

Мнение от ivanovbg »

Зависи как го тестваш - на място или в движение.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Stypkata
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 06, 2023 4:09 pm

Re: Помощ с диагностика на Citroen Jumper

Мнение от Stypkata »

На място е между празен ход и 2500об/Мин не трябва ли да се увеличава измереното количество постъпил въздух в двигателя? При мен седи еднакво .Скоро на един съсед джипа му се спъна така че от 160 коня едвам качваше едно нагорнище на 2-ра предавка .В сервиз му смениха дебитомера и се оправи .При мен положението е подобно .Пали нормално ,работи нормално ,не пуши но няма мощност .С педала до долу повече от 60км/ч не вдига а е 130к.с.
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: Помощ с диагностика на Citroen Jumper

Мнение от rockton »

Не знам какво мери делфи-то но при увеличаване на оборотите, дори на място, дебита на въздуха, постъпващ в двигателя трябва да нараства!
Измий го, почисти го този дебитомер и виж дали дебита се мени, мери ли вярно, и ако не, го сменяй с нов!
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Stypkata
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Дек 06, 2023 4:09 pm

Re: Помощ с диагностика на Citroen Jumper

Мнение от Stypkata »

Благодаря за отговора.И аз очаквах да се увеличава дебита.Нов е 130лв не е кой знае колко скъп,но защо да.го сменям ако е здрав

https://m.youtube.com/watch?v=OjEgBQqJHvc
Последно промяна от Stypkata на Чет Дек 07, 2023 5:20 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор