Съвети за Autoboss

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Batstancho
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2008 9:55 pm

Съвети за Autoboss

Мнение от Batstancho »

Здравейте,колеги.Току що си набавих Autoboss,от Китай и сега почвам да го разучавам.Пробвах да затрия няколко грешки на една А-класса,но ...уви веднага след като я изтрия се появява съобщението за SRS управлението,а колата със сигурност няма такъв проблем а е само грешка.Същото се получи и с един Меган Сценик с неговите еърбециИмам и няколко въпроса:

1.Трябва ли веднага да го ъпдейтна за да работи нормално?
2.Има ли нещо по-особенно,което трябва да знам?
3.Някой да има повече опит и да иска да сподели?
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвети за Autoboss

Мнение от mitko »

Ползвам го от 1 година близо и до сега сам нямал такива проблеми . Незнам защо се е получило така . Особено за А класа .Няма как да стане да няма проблем а да качва грешка!!!! За да реве има нещо . Кажи ми кодовее за грешки които излизат .Кои си изтрил и кои са останали?Относно update е добре да си го правиш редовно.
Batstancho
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2008 9:55 pm

Re: Съвети за Autoboss

Мнение от Batstancho »

Пробвах го на мойто Ауди,няма грижи,чисти си нормално.Хвана доста неща.Гледах и параметрите на мотора в реално време.Само не знам дали е нормално след около 30-40 мин. се изключи сам и не мога повече да го включа.Само светва и след 2-3 секунди изгасва!А на една 7ца/е38/ изобщо не искаше да се включи.Най вероятно има проблем със самата кола и нейния суич/куплунг/.На МБ Е220/Е210/ пробвах свързва се и като искам да вляза в някое подменю като/SRS,ABS/ и ми казва, Check ground circuit???Aз го разбирам,че няма заземяване колата.Някаква идея какво точно иска да направя???В същото време му пускам шорт тест и си го прави до край.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвети за Autoboss

Мнение от mitko »

Точно пък на Е38 1997 Открива 22 модула.Аз лично съм го пробвал над 5 пъти на такава кола .
Batstancho
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Сеп 04, 2008 9:55 pm

Re: Съвети за Autoboss

Мнение от Batstancho »

Работи добре с ОБД,на Е38 не иска да тръгне с БМВ-сокета/кръглия/ Вчера закачих една Х3 и Бентли ГТ Континентал.С ОБД-то са си о.к. и си зачистих каквото ми трябваше.За сега съм доволен.Само още не съм ъпдейтвал,но като се замисля трябва да имам регистрация в сайта на Аутобосс а тя се дава от дилъра.Само че в случая моя дилър е в Китай!!! :lol: Дали не можеш колега Митак,да ми помогнеш???Благодаря предварително!!!Поздрави!
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвети за Autoboss

Мнение от mitko »

Аз няма как да ти помогна питаи дилъра си . Или в БГ cardiag.
cardiag
КОЛЕГА
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:29 pm
Обратна връзка:

Re: Съвети за Autoboss

Мнение от cardiag »

Има копие на Аутобосс и мисля , че си се закичил точно с такова :? отвори мултиплексора за бенз и ако вътре е празно е ясна работата , или ми даи сериен номер В ......
Публикувай отговор