Daihatsu

- диагностичен<br>
- информационен<br>
- други
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Daihatsu

Мнение от waseko »

Някой ако знае ili е срещал диагностичен софтуер,програми с бази данни за Daihatsu MOVE,ще съм благодарен?.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Daihatsu

Мнение от mitko »

Това се чете с Autoboss ,CarmanScan , LAUNCH X431
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Daihatsu

Мнение от waseko »

Ще помоля някой,разполагащ с такава апаратура да ми изпрати параметри от общите тестове на датчиците и активаторите ,както и ако има ел.схема.Благодаря.
waseko@abv.bg
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Daihatsu

Мнение от waseko »

mitko написа:Това се чете с Autoboss ,CarmanScan , LAUNCH X431
Никой ли не ги ползва?Значи трябва да си продавам колата :lol:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Daihatsu

Мнение от mitko »

Аз ползвам Карманскан и Аутобос .Само немога да те разбера какво искаш? Такава кола ми влиза 1 път на 5 месеца как да ти дам параметри .Има програми с описание на датчиците начин на тестване ........., като ти се играе играи си .Потърси някъде да я тестваш тая кола вместо да правиш пълен обзор на системата.Ако няма къде ,като минаваш през Велико Търново се обади .
Best regards
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Daihatsu

Мнение от waseko »

mitko написа:.Има програми с описание на датчиците начин на тестване ........., като ти се играе играи си .
Best regards
За това иде реч-за въпросната програма с параметрите на датчиците,ако трябва ще си поиграя със стандартните тестове,защотото като я закарах на Bosch излезече нищо и няма,а не е така.Колата държи високи за модела обороти на празен ход(1400)а и лампата свети.Ако знаеш кажи програма за модела.Поздрави.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Daihatsu

Мнение от mitko »

[quote="waseko"] Daihatsu MOVE[quote]
Абе стига бре ,какво има Бош по тая кола,че си я закарал там . Как може да я прочетат с KTS че ми стана интересно . . :lol: Даи година модел и тип двигател.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Daihatsu

Мнение от waseko »

mitko написа:
waseko написа: Daihatsu MOVE
Даи година модел и тип двигател.
Daihatsu MOVE L901
Motor: EJ-DE 1000 cm3(EFI Motor)
2003 j.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Daihatsu

Мнение от waseko »

?
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Daihatsu

Мнение от mitko »

Само с тест ще се разбере къде е проблема .Колата е 2003 г и няма самодиагностика . Да си играеш нема смисъл . Търси къде да я тестваш.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Daihatsu

Мнение от waseko »

Днес по препоръка на инж.ЛОзанов тествах в Аутошопанастасов-Пловдив Дайхатсу-то със сканер за японски автомобили
http://www.consult-lozanov.com/index.ph ... c=18&id=66,
но така или иначе не можа да се свърши работа.Единствената записана грешка е озон-сензор и в реалните параметри те не показваше никакви стойности.Но на мен не ми се вярва това да е проблема-колата държи все по-високи обороти-1500 и на газ придърпва,ако по-рязко се подаде педала,както и на бензин.АКО се беше намерил някой да изпрати стойности на датчиците от тестовете,щях един по сдин да ги отхвърля,но иаз никъде не намерих такива данни.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Daihatsu

Мнение от VOLUMAX »

waseko написа:...... и на газ придърпва,ако по-рязко се подаде педала,както и на бензин.......
Ето тук в тези думи ,които си написал се крие единия от проблемите на автомобила ти .
КТМ is the BEST fuck the rest !
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Daihatsu

Мнение от waseko »

VOLUMAX написа:
waseko написа:...... и на газ придърпва,ако по-рязко се подаде педала,както и на бензин.......
Ето тук в тези думи ,които си написал се крие единия от проблемите на автомобила ти .
Чудно ми е защо си спестил да завършиш предположението си по единия проблем.Жалко че не съм от твоя град да я докарам за тест.Поздрави.
Публикувай отговор