ауди а4 AEB проблем с турбото

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
makaveli
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 3:13 pm

ауди а4 AEB проблем с турбото

Мнение от makaveli »

Здравеите имам проблем с това турбо 1,8+чип.Колата е вече с трето турбо и е минала 100 километра,третото издържа едва 16км.и испи 3 литра масло,сега сам я разглобил цялата и си мисля да сваля и картера . Ако някои е патил от такова нещо моля да помогне с нещо.Неми се рискува с четвъртото защото до сега клиента щеше си купи нова кола.Испускателния колектор има пукнатина и мисля да го сменя ама само това открих до сега ама това не ми стига.
YuliGeorgiev
КОЛЕГА
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Фев 12, 2007 8:12 pm
Местоположение: Varna

Re: ауди а4 AEB проблем с турбото

Мнение от YuliGeorgiev »

Охлаждане на турбото?
Да не е запушена или притисната някуде маслената магистрала за охлаждането му?
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: ауди а4 AEB проблем с турбото

Мнение от presko79 »

Заял баипасен клапан или проблеми в маслената магистрала.друго не се сещам.Честита главобльсканица.успвх :cry:
Бензина е за измиване на дизелови части.
makaveli
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 3:13 pm

Re: ауди а4 AEB проблем с турбото

Мнение от makaveli »

мерси това ще се провери.Сега чакам първите 3-турбота да ми донесът да вида и тях.Маслените магистрали ги е сменил с нови миналият път охлаждането си е наред(четах във форума на ауди как един си карал с години със запушени умишлено траби на водата на турбото)сега мисля да свалям картера и да се види маслената помпа, ще пиша какво се случва по нататък
makaveli
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 3:13 pm

Re: ауди а4 AEB проблем с турбото

Мнение от makaveli »

възможно ли е от чипа така да се пръскат тези турбота?
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: ауди а4 AEB проблем с турбото

Мнение от presko79 »

мисля че всичко е вьзможно но не вярвам защото че се товари повече да но чак толкова бьрзо едва ли имах случаи с пасат ТДИ от 110 на 140 к.с. два пьти грьмна турбина но в рамките на повече от 50 к килметра.и за около година .там го решихме с нова турбинка и с намален баипас.тоест ограничих ме го да отваря по рано.
Бензина е за измиване на дизелови части.
makaveli
Мнения: 28
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 3:13 pm

Re: ауди а4 AEB проблем с турбото

Мнение от makaveli »

пърче пласмаса застанало на цетката на маслената помпа най-вероятно това е проблема.Благодаря на всички :)
Публикувай отговор