Опел Тигра 1.6 16V

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
fbikz75
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 7:26 pm

Опел Тигра 1.6 16V

Мнение от fbikz75 »

Значи имам следния въпрос към потребители които са запознати със Опел Тигра.Може малко глупав въпрос да изглежда,но това ме притеснява.Проблема е следния-На скоро изпратих пари във България на баща ми,да закупи така наречения модел на Опел Тигра 1.6 16V,Екотек.След закупуването му решава да го закара в гараж,докато се прибера в отпуска за да мога да го докарам тука където живея в чужбина.Сутринта ми се обажда и ми казва че тъкмо е тръгвал към въпросното място за съхранение на автомобила,и се бил спукал,или скъсал някакъв си маркуч на ЕКОТЕКА.Той е възрастен човек и не разбира много от такъв тип автомобили.Мисълта ми е следната:Какво може да минава през този маркуч,бензиновите пари,или нещо друго???.Не съм запознат за какво е Екотека на Опел,но какъвто и да е маркуча към въпросната част,проблем ли е ако го смени сам,или трябва да отиде във оторизиран сервиз за подмяна на маркуча.Има ли някакви лоши последствия които могат да настъпят след подмяна от страна на баща ми.Благодаря предварително,на отзовалите се потребители.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Опел Тигра 1.6 16V

Мнение от VOLUMAX »

Извинявай "пич" ама меко казано пишеш глупости.
Никой от този форум така няма да може да ти помогне.
Не си губете времето, ами намерете технически грамотен човек да погледне и евентуално да отстрани проблема !
КТМ is the BEST fuck the rest !
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Опел Тигра 1.6 16V

Мнение от vankopestera »

На Opel Ecotec-a му е за да създава проблеми на сервизите (това в рамките на шегата), а инче си е просто наименование на 16 клапановите мотори. По тая Tigra няма нищо лесно за правене и най добре послушй съвета на колегата и я закарайте на някой който знае какво да прави и как да го направи.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
fbikz75
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 7:26 pm

Re: Опел Тигра 1.6 16V

Мнение от fbikz75 »

Благодаря за съветите.Майстора сега е увил някак си маркуча с нещо и на колата се нормализирали оборотите й.Проверил за цената на този маркуч,Турския струвал 20 лв.а оригиналния 74 лв.казах му да купи по-скпия за да нямам проблеми по-този въпрос.Надявам се че има разлика все пак между Турски боклуци и Оригинални части. :roll:
Публикувай отговор