.

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Публикувай отговор
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

.

Мнение от Rossinda »

.
Последно промяна от Rossinda на Пон Яну 14, 2013 9:29 am, променено общо 1 път.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

.

Мнение от Rossinda »

.
Последно промяна от Rossinda на Пон Яну 14, 2013 9:30 am, променено общо 1 път.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от ivanovbg »

Проблема не е в инструмента - в майстора е :mrgreen:
Като не знае що пипа? Идеи има, ма как да му обясня как се мери нещо толкова елементарно?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

.

Мнение от Rossinda »

.
Последно промяна от Rossinda на Пон Яну 14, 2013 9:31 am, променено общо 1 път.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от Todio »

Драга Роси, напълно си права, че човек не може да знае и да може всичко, но трябва да знае до къде му са възможностите и преди да се захване с нещо, което не му е по силите, да положи малко труд да прочете нещо по въпроса ( поне аз така правя). И аз искам да ремонтирам хеликоптери (защото се вземат много пари), но не съм дорасъл още, пък и диагностиката дето я имам (а тя е в пъти повече от АДИЯ), не е за тях. Мисля, че спора вече е излишен и спирам да пиша.
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

.

Мнение от Rossinda »

.
Последно промяна от Rossinda на Пон Яну 14, 2013 9:31 am, променено общо 1 път.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

.

Мнение от Rossinda »

Todio написа:Драга Роси, напълно си права, че човек не може да знае и да може всичко, но трябва да знае до къде му са възможностите и преди да се захване с нещо, което не му е по силите, да положи малко труд да прочете нещо по въпроса ( поне аз така правя). И аз искам да ремонтирам хеликоптери (защото се вземат много пари), но не съм дорасъл още, пък и диагностиката дето я имам (а тя е в пъти повече от АДИЯ), не е за тях. Мисля, че спора вече е излишен и спирам да пиша.
Благодаря , че въпреки всичко се отзовахте с Писане, относно Вашата диагностика...., някои хора се раждат със Златна лъжичка в устата, а други.... за жалост се бъхтят като грешни дяволи цял живот за да купят, построят , оборудват и тнт, па макар и с АДИЯ.....
Последно промяна от Rossinda на Пон Яну 14, 2013 9:33 am, променено общо 1 път.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

.

Мнение от Rossinda »

.
Последно промяна от Rossinda на Пон Яну 14, 2013 9:33 am, променено общо 1 път.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от Rossinda »

rangel1 написа:Е то при комбито си е 10мг (нали е голяма кола)докато при седана е около 4мг.Скромния ми опит в диагностиката не е срещал такава грешка та не мога помогна иначе желание много но акъл и опит малко :oops:
Много Ви Благодарим!
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от sinigera »

Колега Rosinda,ти за 2 часа изписа света бе,хората затова са сложили живи данни в диагностичния уред и там пише-колко е в момента дадена стоиност и колко трябва дае,колко ровече дати отворят колегите вратата зада влезеш
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от Rossinda »

sinigera написа:Колега Rosinda,ти за 2 часа изписа света бе,хората затова са сложили живи данни в диагностичния уред и там пише-колко е в момента дадена стоиност и колко трябва дае,колко ровече дати отворят колегите вратата зада влезеш
Пише, Колега, ама както каза Другият колега, във диагностичните уреди дето са в пъти по-скъпи, не всеки има възможност за такава, затова и се обърнахме за съвет..., а не за да разберем на кой колко му е скъпа диагностиката....При нас излизат само показанията на колата...няма база за сравнение. За толкова пари - толкова..., ще кажете..., това са ни възможностите- факт. Благодаря и на Вас!
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от ivanovbg »

Това не е чак толкова от значение. Като впръсква повече би трябвало пак да си върви. Грешката е за недостатъчно налягане на турбото.

Налягането на турбото в движение колко е?
Лостчето му движи ли се нормално или заяжда? Колко му е хода?

Той за 30 години не се ли е научил как се проверява на турбо геометрия и вакум дали идва до него? Всеки монтьор на първата година се научава.

В петък ми дойде един сеат с оплакване че не върти стартера. Е - блокирал двигател. Като разпитах клиента се оказа че бил спукал картера на един легнал полицай. Викнал някакъв приятел- монтьор, свалили и заварили. 100 метра и изгаснала колата. При опит да я запалят стартера само чукал. Ебати монтьора е бил, да не погледне че се е спукал клапана на маслената помпа и не качва масло. Заварили няколко биелни лагери... :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ralderon
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 06, 2012 8:18 pm

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от ralderon »

Чисто страничен въпрос - от Габрово ли сте?
donkole1
КОЛЕГА
Мнения: 101
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 2:02 pm
Местоположение: Варна

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от donkole1 »

абе колеги вие като си правихте сефтето и не знаехте защо пипахте.Голяма работа така се трупа опит,че и некадърен го изкара колегата
ivanovbg.Не е мн трудно да обясниш как да си нагласи горивото и да види каква е неговата температура или да види колко надува турбото
Cho4o
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Сря Фев 17, 2010 12:21 am

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от Cho4o »

Не усещате ли че тази тема е някакъв базик ....Тошко не знаел как да провери турбо пътищата , помпата разглобил.
Мисля ,че е крайно време този форум да е с ограничен достъп .По всички автофоруми хора неразбиращи от нищо дават "професионални" съвети на други със същите разбирания, как не трябва да се дават пари по сервизи .Наблюдавам от известно време че плъзнаха и тук, и се нарекоха колеги :lol:
Autotronics Service
Публикувай отговор