.

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Публикувай отговор
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от ipivan »

ivanovbg написа: как се проверява на турбо геометрия и вакум дали идва до него? Всеки монтьор на първата година се научава
А как се проверява че не зная?Аз със такива ремонти не се занимавам ама ми стана интересно.Отговора май по-добре на лични.
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от sinigera »

donkole1.колегата иванов него е искарал некадърен,тосе вижда че няма основа а основата тръгва от четене,първо да набави необходимото инфо и тогава да започне,в момента явно гащите са пълни и търсим как дасе изтръскът,станаха много маисторите с 2-3 кабела за 100 лв,,човек като се учи се учи на своита кола или става калфа на някой научен,неможе от вратата и за краката,този занаят си иска доста годинки
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от Rossinda »

donkole1 написа:абе колеги вие като си правихте сефтето и не знаехте защо пипахте.Голяма работа така се трупа опит,че и некадърен го изкара колегата
ivanovbg.Не е мн трудно да обясниш как да си нагласи горивото и да види каква е неговата температура или да види колко надува турбото
Благодаря Ви!
А за останалите : Ако бяхте чели цялата тема и описаното от мен внимателно, пиша аз (Росица), щяхте да видите че съм споменала, че съм писала, че ще загрее добре, колата(утре), ще тества и другите неща, и че засега съмненията му са - според него турбото не надува добре, Похвално е, че без да познавате някой и да знаете какво точно може и не може, изказахте от Висотата на Величието си, оценки всякакви, радвам се за вас - тези, дето сте се родени научени, а мен от малка са ме учили , че Човек се учи докато е жив и че хората са за това, да си помагат и допитват един други, да ама Хората, вече ги няма.....писах , че се надявахме със Човешки съвети, да спестите на Тошко време, а със вас или без вас , със диагностика или без, Тошко винаги се е справял, но това го знам само АЗ - вие - НЕ! Още веднъж благодаря за усилията на всички Вас, без значение, кой какво Показа с тях :lol: !
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

.

Мнение от Rossinda »

.
Последно промяна от Rossinda на Пон Яну 14, 2013 9:36 am, променено общо 1 път.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от ivanovbg »

Rossinda написа:
Cho4o написа: Ако бяхте чел, щяхте да видите, че съм писала, че е разглобил помпата за да смени уплътненията щото течеше...а не щото е търсил нещо..... :lol:
Да де, текла - разглобил. Ама що не е прочел предварително как се сглобява правилно и настройва? То тя и като загрее добре се настройва, за да се изключи обогатяването по температурата на мотора :lol:

Същата работа и със сменения преди датчик. Чете грешката и сменя. Аз такъв съм сменял само при ремап. Повреден не съм виждал, може и да съм бил късметлия :) Та Тошко още първия път не я е оправил. Ако не е си ти Роси...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от ivanovbg »

ipivan написа:
ivanovbg написа: как се проверява на турбо геометрия и вакум дали идва до него? Всеки монтьор на първата година се научава
А как се проверява че не зная?Аз със такива ремонти не се занимавам ама ми стана интересно.Отговора май по-добре на лични.
Няма смисъл от лични - трябва като запали и да издърпа лостчето до упор. Ако има достатъчно вакум се разкача клапана и местиш геометрията на ръка - ако заяжда ... При някои клапана е сложен много неудачно - пълни се с ВИК, замръзва зимата или се спича калта и ...
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от ipivan »

Rossinda написа: ще тества и другите неща, и че засега съмненията му са
Според мен със съмнения не става да се намери проблема на каквото и да е устройство което не работи.Трябва да се направят измервания със съответният уред(диагностична апаратура) и след това се правят съответните изводи.
В конкретния случай,моите съмнения са в налягането на задна дясна гума ама трябва да се докаже! :roll:
Абе,май модератора трябва вече да се намеси!?
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от VOLUMAX »

Ха ха ха :lol: ебаси майтапа !
А бе "колеги" вие малоумни ли сте :?: Работа нямате ли си :?:
Защо се излагате така ? Еми то утре и на Тошко баба му ще пише в този форума за да иска съвет за к'во й се е развалила туршията :lol:
Толкова ли не можете да се усетите ,че някой се гъбарка с вас и се хили докато ви гледа сеира ?
И веднага вече диагностики и разкази с неочакван край :mrgreen:
Излагате се честно :idea:
90% от темите са пуснати от "клиенти" които са решили сами да си поправят колите , а вие ще се изтрепете един през един да врачувате какво и е на колата .А другите 10% са за някъв китайски кабел (аутоком) който всеки себеуважаващ се сервизен работник ще изхвърли далеч от инструментариума си .
Не влизам често тук но ,като гледам така мненията от последните месеци нито един колега, който е в час с занаята не посещава този форум вече :!:
Нека модератора да се замисли и да се направят промени защото иначе така като гледам Тошко ще остане главния майстор в форума :)
Поздрави !
КТМ is the BEST fuck the rest !
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от Rossinda »

ivanovbg написа:
ipivan написа:
ivanovbg написа: как се проверява на турбо геометрия и вакум дали идва до него? Всеки монтьор на първата година се научава
А как се проверява че не зная?Аз със такива ремонти не се занимавам ама ми стана интересно.Отговора май по-добре на лични.
Няма смисъл от лични - трябва като запали и да издърпа лостчето до упор. Ако има достатъчно вакум се разкача клапана и местиш геометрията на ръка - ако заяжда ... При някои клапана е сложен много неудачно - пълни се с ВИК, замръзва зимата или се спича калта и ...
БЛАГОДАРЯ МНОГО! Това вече мирише на Човещинка...
Единственото, което не съм правила и не смятам да правя в този живот, е.. да поправям коли :lol: , но пък понеже Тошко не смята да се учи да пише в нета, се наложи да го направя аз, въпреки , че знаех, че ще бъда Освиркана...Толкоз баба Зная, толкоз бая.. :lol: Имах до днес нещо като лозунг"За питане - все още не бият"! Да, ама вече го нямам - вие тук , само дето не ме набихте , тоест го направихте виртуал, сигурно ако можеше и в Реал немаше да... пропуснете, даже и по този начин поднесени, някои от мненията бяха ценни и съвпаднаха с дотук възможното логично Не виждам във Форума, емотика за питие , но приемете виртуално по едно в знак на благодарност. :oops:.
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от Rossinda »

VOLUMAX написа:Ха ха ха :lol: ебаси майтапа !
А бе "колеги" вие малоумни ли сте :?: Работа нямате ли си :?:
Защо се излагате така ? Еми то утре и на Тошко баба му ще пише в този форума за да иска съвет за к'во й се е развалила туршията :lol:
Толкова ли не можете да се усетите ,че някой се гъбарка с вас и се хили докато ви гледа сеира ?
И веднага вече диагностики и разкази с неочакван край :mrgreen:
Излагате се честно :idea:
90% от темите са пуснати от "клиенти" които са решили сами да си поправят колите , а вие ще се изтрепете един през един да врачувате какво и е на колата .А другите 10% са за някъв китайски кабел (аутоком) който всеки себеуважаващ се сервизен работник ще изхвърли далеч от инструментариума си .
Не влизам често тук но ,като гледам така мненията от последните месеци нито един колега, който е в час с занаята не посещава този форум вече :!:
Нека модератора да се замисли и да се направят промени защото иначе така като гледам Тошко ще остане главния майстор в форума :)
Поздрави !
:lol: :lol: :lol: :?: :?: :?:
В такъв случай - Сега защо влязохте?????
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от rudoni »

Много хубав подпис имаш! Чети го по-често! Коли и ремонти от тук не се правят! То може и 30г да си правил колелата на колите ,но диагностик не се става с покупката на една Адиа!А и не е необходимо само Адиа и комп , ами и задкомпютърно устройство! Четете много ,учете се цял живот както са ви учили и като докажете на всички тук ,че сте един от нас -питайте и получавате отговори!Аз днес питах колегата Синигер и ми бе приятно общуването! Вие не се упоменавате от къде сте ,с какво се занимавате и изведнъж колеги!Как така?! И Ташко го научи да работи с компютър и да учи езици и да чете , а не само да мрънка чрез теб! В нета има всичко -не само чук и тесла и малко тел! А между другото не разбрах кой датчик е сменил?!Май не е този който трябва! Учението е майка на мъдроста! Учете още!
С нами Бог!

0886 224486
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от ivanovbg »

VOLUMAX написа:Ха ха ха :lol: ебаси майтапа !
другите 10% са за някъв китайски кабел (аутоком) който всеки себеуважаващ се сервизен работник ще изхвърли далеч от инструментариума си .
Отскоро и аз си купих такъв за домашно и смея да кажа, че макар да не може да се сравнява с оригиналните програми не е лошо да го имаш.
В края на краищата не инструмента прави майстора.

Рудони, правилно са казали хората - знанието е право пропорционално на потрошеното.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от rudoni »

Рудони, правилно са казали хората - знанието е право пропорционално на потрошеното.[/quote]

Прави са и за това сега сме тук и общуваме! Всяка стъпка към автомобила е като стъпка върху лед или счупени стъкла!Много ме е страх от думи като :Ей сега стана, Не знам какво и стана, Не съм барал нищо, Никой не е барал колата ,само си ти и т.н. от авто фолклора!Приятна вечер!
С нами Бог!

0886 224486
Ilko
КОЛЕГА
Мнения: 247
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 10:33 pm
Местоположение: Монтана

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от Ilko »

Rossinda написа:...Толкоз баба Зная, толкоз бая.. :lol:
Ето Роси тук е отговора на цялата загадка...
Като "не знае баба" ще отиде при някой дето знае и ще си плати да оправи колата.
Може Тошко наистина да е добър автомонтъор, ама явно се е надценил с разглобяването на помпата. Ако е имал желание - има толкова много писано за тоя двигател в нета - клипчета има кое как се прави и т.н.


П.П. Аз също знам как се сменя скоростна кутия или съединител или как се шлайфа колянов вал, ама нямам условия и инструменти да го направя и ако ми се наложи си плащам на някой колега дето не само знае а и може да го направи.
Rossinda
КОЛЕГА
Мнения: 53
Регистриран на: Нед Яну 13, 2013 2:49 pm

Re: Помощ за грешка 023F при Пасат

Мнение от Rossinda »

Когато някой има желание да се научи, как ще стане това без опити и проба, всеки лекар, преди да заколи някой пациент първо е заклал поне една жаба, нали така??? Какво толкова лошо направих, като ви попитах вас МНОГОзнаещите и Можещите, та ни освиркахте и оплюхте така???? Като нямахте желание да помогнете, можеше да прочетете и да премълчите, а не да сипете с Камази Огън и Жупел??? Що за същества сте??? Не смея в случая да употребя думичката Хора. В Светото писание е казано:"по делата Им ще ги познаете" , аз ще го поправя: "по Мненията им Тук ще ги познаете".... Толкова от мен, нямам думи просто... отново Благодаря на тези, които се снизиха до нашето ниво и дадоха съвет...!
"ПАЗИ БОЖЕ - СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА"-народна мъдрост
Най-добре се смее този, който се смее последен!
Изводът: Колкото и да съм добър(???)Жалко е , че съм забравил откъде съм тръгнал!
Публикувай отговор