Opel Scanner - отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от ditex »

Опел сканера превъзхожда определено във всичко OP-COM с изключение на това че не може да се свързва с коли по CAN (Вектра-С и Омега -С). Има и нов Опел скенер който по декларация поддържа и КАН протоколите обаче в момента цената му е такава че по добре човек да си купи Опел а не Опел скенер.
??-!!
milenski821
КОЛЕГА
Мнения: 87
Регистриран на: Нед Сеп 14, 2008 10:18 pm

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от milenski821 »

da bobolin4o e prav 4oveka starite injecioni ne gi lovi no ot vectra b nagore e mnoo dobra programkata
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от ditex »

Програмата OP-COM често послъгва в живите данни от датчиците. Имам доста сведения от колеги че без да са проверили състоянието на датчик само на базата на показанията от OP-COM са сменяли датчици без да се е налагало.
??-!!
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от dent »

Здравейте господа съфорумници , кажете дали аз съм в грешка ?
Днес правих една Омега-Б 95г. X20XEV-двигател , гледам графиката на ламбда сондата с OpelScanner и ми се струва че не е добре, някакви неравномерни пикове , може ли да се вярва на тази графика, не разполагам със осцилоскоп да меря директно на сондата . Като доиде колата имаше натрупани грешки 13;73;92 , като 13 е точно проблем със сондата след изтриване повече тази грешка не се появи , колата я потъркалях малко и ми направи впечатление,че забива малко преди 2000-оборота , и след това ускорява като хората.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от automax »

dent написа:Здравейте господа съфорумници , кажете дали аз съм в грешка ?
Днес правих една Омега-Б 95г. X20XEV-двигател , гледам графиката на ламбда сондата с OpelScanner и ми се струва че не е добре, някакви неравномерни пикове , може ли да се вярва на тази графика, не разполагам със осцилоскоп да меря директно на сондата . Като доиде колата имаше натрупани грешки 13;73;92 , като 13 е точно проблем със сондата след изтриване повече тази грешка не се появи , колата я потъркалях малко и ми направи впечатление,че забива малко преди 2000-оборота , и след това ускорява като хората.
Има ли газова уретба колата?
И на графиката виждаш стойностите както ги "вижда" и ECU-то. По-добре е да четеш с осцилоскоп.
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от dent »

Благодаря на Automax за отговора . Газова уредба няма , само бензин . А за осцилоскоп скоро ще имам и ще направя лично сравнение със показанията на Opelscanner-а .
delio
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 7:51 pm
Местоположение: on the road
Обратна връзка:

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от delio »

аз работя от 2006г с опел скенер с 1.65 и 1.70 страшно много възможности дава при диагностика
имам и КТС скенера го бие с възможности за опели до 2000г. след 2000г ги чета и програмирам с ОР СОМ също много добра програма
Никога не карай по-бързо от колкото може да лети твоят ангел пазител
http://delservice.bg/
SDD
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 8:16 pm

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от SDD »

Какви стоиности може да задава Опел сканер 1.65 на ECU в меню Special / Adjust idle speed ( освен 768 и 1024 ) ?
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от bobolin4o »

Това е вярно!
TuningMaster Изображение
0887 704 900
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от VOLUMAX »

Като стана дума за Опел сканера . . . искам да ви попитам можете ли да четете Омега Б и Вектра Б с Х20ХЕV мотор
Simtec 56.5 ?
Защото с моя опел сканер съм пробвал на много такива коли и все нестава а с КТС-а си ги чета !
Имам две версии на софта 1.0.1.4 и 1.0.1.65 но между тях досега не съм открил разлики ?
Иначе обобщено и аз съм много доволен от този на пръв поглед невздрачен уред .
КТМ is the BEST fuck the rest !
SDD
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 8:16 pm

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от SDD »

Opel Scanner 1.0.1.4 чете много добре Simtec 70, предполагам че също така би работил и със Simtec 56.5. Единствено ме озадачава това че може да задава само три стоиности на оборотите на празен ход. Това са кръгли двоични числа:
768(Dec)-300(Hex);
1024(Dec)-400(Hex);
1280(Dec)-500(Hex).
Едва ли това са единствените възможни стоиности на ECU . Предполагам че ограничението е от софтуера. Някой би ли споделил своя опит.
dent
КОЛЕГА
Мнения: 169
Регистриран на: Сря Юли 02, 2008 11:47 am

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от dent »

" ново 20 " Опел Корса-Б 1996 C12SZ , днес правих този автомобил и направо откачих . Сканерчето не иска да се вързва към ECU-то , със имобилайзера и Air-Bag се свързвам гледам грешки и живи данни но с двигателя не можах да се свържа . Моля колеги които са правили такъв автомобил да споделят имали ли са подобен проблем ?
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от Todio »

Търся работеща версия 1.0.1.65 за ОпелСканер защото моята се заключи. Ще съм много благодарен, ако някой ми я изпрати. Не искам да се връща датата на компютъра.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от VOLUMAX »

Todio написа:Търся работеща версия 1.0.1.65 за ОпелСканер защото моята се заключи. Ще съм много благодарен, ако някой ми я изпрати. Не искам да се връща датата на компютъра.

Странно защо , но и при мен тая версия спря да работи .
Останах само с 1.0.1.4
КТМ is the BEST fuck the rest !
sariev
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 5:35 pm

Re: Opel Scanner - отзиви

Мнение от sariev »

Върнете годината с една назад.При мен така работи.
Публикувай отговор