Висок разход на гориво!!

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
lubopitko
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 4:03 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от lubopitko »

колега,имоето дайхатсу има подобни симптоми,това с "кихането",да го разбирам ли като леки детонации?Ако е така може да имаш теч на някоя дюза.Н знам на бензин л т прави преразход,мож тва да е причината.
Колега така е, като лека детонация е, като 4е изпуска ненужен въздух или засмуква още, не мога да го хвана точно. Иначе няма течове никакви, а преразхода е и на двете горива. Знаеш ли, днес чух пак от колеги, че на С класата, кабелите на датчиците които отиват в компютъра, в моторният отсек, от температурата им се разпада изолацията. По тази причина на някои места където има прегъване на кабелен сноп е възможно да окъсят. Така си мисля, че ще останат извън строя някои датчици, колата работи на авариен режим, оттам висок разход, разни аномалии, а даже се стига до най-лошото при този модел смърт на комутатора или компютъра. Моля още колеги имали проблем с С-класа да споделят опит. Благодаря.
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от waseko »

Ако има окъсяване то ще запише грешка за съответния датчик,а и ако е в авариен,не знам чека свети ли ти,да си сигурен.
lubopitko
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 4:03 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от lubopitko »

Ако има окъсяване то ще запише грешка за съответния датчик,а и ако е в авариен,не знам чека свети ли ти,да си сигурен.

Сигурно ли е, че ще запише грешка, т.е. означава ли това, че ако дори разкача датчик на стартирал двигател ще запише промяната. Иначе чека не свети. И когато съм го закачал на диагностика дава единствено грешки в бензиномера. Само там. А си работи, отчита си правилно. :roll: :roll:.
AnatoliMihaylov
КОЛЕГА
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 12:09 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от AnatoliMihaylov »

Според мен любопитко най-добре вземи си измери компресията защото това мижитуркане 2-3 минути е вазможно от прегряване на автомобила да имаш издухана гарнитура на главата а също и изгорял клапан провери компресията на мотора това е моето мнение не вярвай само на компютрите ! Имах случей с едно дайхатсу като махна свещите и завартя на стартер хвърляше гориво през отвора на свеща !

Успех !!!
lubopitko
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Мар 21, 2008 4:03 am

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от lubopitko »

AnatoliMihaylov написа:Според мен любопитко най-добре вземи си измери компресията защото това мижитуркане 2-3 минути е вазможно от прегряване на автомобила да имаш издухана гарнитура на главата а също и изгорял клапан провери компресията на мотора това е моето мнение не вярвай само на компютрите ! Имах случей с едно дайхатсу като махна свещите и завартя на стартер хвърляше гориво през отвора на свеща !

Успех !!!
Ок ще проверя и тази хипотеза, даже за 2-ри път я чувам, един газаджия ми каза да я проверя, тогава се си мислех, че може да е нещо по-леко, но сега вече евтините възможности се изчерпаха, за съжаление. Ще проверя и ще пиша за резултата. 10Х
MOTORSPORT
КОЛЕГА
Мнения: 38
Регистриран на: Нед Яну 07, 2007 9:41 pm
Местоположение: LOVECH

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от MOTORSPORT »

Почисти дюзи след това задалжително ги провери на стенд преди да ги сложиш ако всичко е наред и колата има детонационен датчик направи му ресет.
Живей за да ядосваш другите!!!
nascohg
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Дек 31, 2008 1:20 pm

Re: Висок разход на гориво!!

Мнение от nascohg »

прожери си компресията преди всичко,също имам съмнения за температурен датчик,провери дали колата ти стига до нормална температура може двигателя ти да е студен(т.е. термостат).
Публикувай отговор