VISA 1.83

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
cayennet
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 10:26 am

VISA 1.83

Мнение от cayennet »

Някой знае ли дали е задължително да се инсталира дос или може да го бутна от флопи защото ми дава грешка като пробвам да чета иска да проверя връзката с кабелите .Ако някой има опит ,ако може да помогне
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: VISA 1.83

Мнение от waseko »

Значи дали е инсталиран на твърдия диск или го буутваш от ремувал диск или дискета или ако щеш и CF card,както е при мен няма значение само трябва да е чист DOS.Папката на програмата трябва да е копирана в корена на някоя от директориите(още по-добре е ако буутваш от диск да е на този диск),а не да е в поддиректория.Ако пак не излизаш на зеления екран(което значи ОК) провери портовете,опитай да ги размениш,виж работят ли(например с мишка на ком-порт или инфраред,с каквото разполагаш);друго виж в BIOS-aдали си ги разрешил,както дали си задал правилни настройки на комовете:
COM1 – I/O Range 03F8-03FF и IRQ 04; за COM2 - I/O Range 02F8-03FF и IRQ 03
Това е за което се сещам.Успех.ПС Много внимавай ако адаптера се захранва от диагностичния куплунг да не размениш + с-
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Re: VISA 1.83

Мнение от automax »

Колегата waseko е прав. Но тези настройки за ком портовете не могат да се зададат за емулиран ком през USB, трябва да е ком на дъното или на IO карта. Защото в програмата не са разрешени други.
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: VISA 1.83

Мнение от mirix »

От диск ще тръгне друг път , там файловете са Read only и няма да стане номера но от флашка или ботабъл дискета но дяла на HDD трябва да е на FAT
krasi
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 9:05 pm

Re: VISA 1.83

Мнение от krasi »

Здравейте, извинявам се на колегата че ще ползвам неговата тема, но мисля че при мен е нещо подобно!Та днеска цял ден се занимавам с тая Виса...Компа ми е с Вин98 :shock: , покривам системните изисквания.Папката се намира в C:\Visa както пише в упътването, рестартирам компа и давам да се буутне от диска, буутва се и автоматично ДОС-а ми отива в C:\Visa пробвах да я пусна от vstart, обаче не става.Пуснах я от DBCODICI и тръгна!!!После си закачих Аудито(Б4 авант, 1.6АДА мотор), откри ми грешка в еърбега и я изтрих!Обаче има няколко проблема.
1.Като задам примерно марка и модел..... и в един момент ми изписва на руски че неможе да се запише във файла или да се създаде файла нещо от тоя род(На папката няма отметка на Read Only)обаче си продължава нататък, и после ми дава че съм избрал VW Vento :shock: незнам защо така..., също в менюто на грешките отстрани ми излизат само картинката която показва че програмата е активирана с числото отдолу и удивителния знак който свети при грешка, другите картинки не ми излизат- SELF-ADJUSTMENT , ENABLED ENGINE и т.н.
2.Другия проблем е че като ми вади "Инженерните параметри" ми дава стойностите в дясно, обаче не пише кое какво е (примерно ламбда сонда...) а ги пише по следния начин
1-1
2-1
3-1
4-1
Така е за 1-ва страница, на втора страница единиците от дясно стават 2-ки и т.н.

Цял ден си блъсках главата и нищо неможах да направя по въпроса.Ако някой може да помогне ще съм много благодарен...
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: VISA 1.83

Мнение от bobolin4o »

С двигателя на ВАГ-овете май е така. Пробвай с друга кола...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
krasi
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 9:05 pm

Re: VISA 1.83

Мнение от krasi »

Еее стига бе колега, това са булшенството от колите за които ще го използвам.Дано да не си прав... :?
krasi
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 9:05 pm

Re: VISA 1.83

Мнение от krasi »

Някой може ли да каже поне как мога да разбера тези числа които ми излизат вместо имена как да разбера кое какво е?Ако трябва даже на хартия ще си ги напиша не е проблем!
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: VISA 1.83

Мнение от ludiqmaks »

mnogo se izvinqvam za latinskite bukvi :oops: :oops: ta i qs kato vas imam sledniqt problem podkarvam visata pod 4ist dos zaka4am pasat 94g. i drugi koli sam probval i nemoje da napravi vr1ska ima edno bezkraino zarejdane :cry: :cry: lampi4kite na interfeisa za K i L liniite presvetvat i ni6to ne stava s vr1skata nqkoi ako ima mnenie :!: nredvaritelno blagodarq
krasi
Мнения: 10
Регистриран на: Сря Окт 22, 2008 9:05 pm

Re: VISA 1.83

Мнение от krasi »

ludiqmaks написа:mnogo se izvinqvam za latinskite bukvi :oops: :oops: ta i qs kato vas imam sledniqt problem podkarvam visata pod 4ist dos zaka4am pasat 94g. i drugi koli sam probval i nemoje da napravi vr1ska ima edno bezkraino zarejdane :cry: :cry: lampi4kite na interfeisa za K i L liniite presvetvat i ni6to ne stava s vr1skata nqkoi ako ima mnenie :!: nredvaritelno blagodarq
Колега, да не си разменил Ком-портовете?
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: VISA 1.83

Мнение от ludiqmaks »

krasi написа:
ludiqmaks написа:mnogo se izvinqvam za latinskite bukvi :oops: :oops: ta i qs kato vas imam sledniqt problem podkarvam visata pod 4ist dos zaka4am pasat 94g. i drugi koli sam probval i nemoje da napravi vr1ska ima edno bezkraino zarejdane :cry: :cry: lampi4kite na interfeisa za K i L liniite presvetvat i ni6to ne stava s vr1skata nqkoi ako ima mnenie :!: nredvaritelno blagodarq
Колега, да не си разменил Ком-портовете?
като ги разменя ми излиза че има проблем в кавелите :!:
още несам намерил решение на проблема незнам вече какво да правя :?: :idea:
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: VISA 1.83

Мнение от waseko »

[quote="
още несам намерил решение на проблема незнам вече какво да правя :?: :idea:[/quote]
Това,което можеш да направиш ако адаптера разбира се ти е наред е ДОБРЕ да си прочетеш инструкциите за инсталирането на Виза-та,които трябва да ти е дал производителя,както и конфигурирането.Поздрави.
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: VISA 1.83

Мнение от ludiqmaks »

значи закупх го от http://www.programatoribg.com 240л. та много пъти му званях пратими и англиската версия и там сщото безкрайно зареждане :cry: а от както сам я взел минаха 7 месеца :cry:а инструкции неми е давал :roll:
ludiqmaks
КОЛЕГА
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Дек 14, 2008 8:17 pm
Местоположение: Варна

Re: VISA 1.83

Мнение от ludiqmaks »

някой можели да ми обясни как се ботва :cry: несам сигорен че сам ги ботнал може и от там да ми идва провлема с зареждането
mirix
КОЛЕГА
Мнения: 145
Регистриран на: Съб Ное 01, 2008 7:59 pm
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: VISA 1.83

Мнение от mirix »

Колеги и аз бач си поиграх. Номера е следния Програмката я копираш под windows защото има скрити файлове и DOS не ги вижда. след това махаш атрибута Read only. под DOS влизаш във директория c:\VISA пишеш arrtib -r след това влизаш в DIAG_EXE attrib -h i после attrib -r и ще ти се решат проблемите :mrgreen:
Заключено