бмв проблем със спирачките

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

бмв проблем със спирачките

Мнение от alex07 »

значи проблема е следния свършили са задните накладки и е светнала лампата (както подобава) сменям накладки и продължава да свети трябва ли да се сменя датчика за накладките или да се занулява както е за маслото аз си мисля че може да трябва да се смени датчика защото е жулил в диска моля някои ако се сбласквал с този проблем да каже бмв-то е 318 ти компакт благодаря предварително :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :roll: :roll:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: бмв проблем със спирачките

Мнение от mitko »

Датчикая трябва да се смени .

Best regards
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: бмв проблем със спирачките

Мнение от alex07 »

mitko написа:Датчикая трябва да се смени .

Best regards
много мерси Митко
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: бмв проблем със спирачките

Мнение от BaHka »

Щом веднъж се е задействал датчика, то той се сменя за да изгасне лампата на таблото. Така е при всички коли с датчици за износване.
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: бмв проблем със спирачките

Мнение от alex07 »

мерси много значи ще се сменя тоя прословут датчик не ми се е случвало такова нещо до сега да сменя накладки и да продължи да ми свети лампичката ама винаги си има първи път и както се казва човек се учи докато е живи умира не научен
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: бмв проблем със спирачките

Мнение от mitko »

Проблема при тоя датчик е друг. При повечето коли датчика е с един кабел и се следи кога ще се подаде маса на тоя датчик(кога ще опре на диска).Докато при този тип датчик е с 2 кабела и се следи дали има връзка между двата кабела и само като го близне диска нарушава връзката и датчина е за смяна .

Best regards
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: бмв проблем със спирачките

Мнение от alex07 »

отново благодаря на колегата Митко за изчерпателния отговор много мерси за подробното обяснение ей това е хубавото на форума че всеки споделя проблемите с които се е сблъскал :D :D :D :D
Публикувай отговор