Диагностика на volvo

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Диагностика на volvo

Мнение от Aspar »

Здравейте колеги , имам проблем с диагностиката на волво особено с модели след 2002 г. които са под кан . Предложете някакъв тестер и от къде може да се закупи .
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Диагностика на volvo

Мнение от mitko »

Независимо от тестера за тая марка трябва CAN LOW адаптер . Аз имам Аутобос тои го има и Карманскана и тои и Тексата има отделен адаптер за Волво по кан . Незнам KTS дали има .

regards
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Диагностика на volvo

Мнение от vankopestera »

Аз колите, които са по CAN ги чета с Actia Multidiag и нямам никакви проблеми (включително и Volvo). За KTS знам, че всички след 500 имат CAN протокол (аз съм с 500, който няма), но не знам дали може да се избере просто CAN и да се чете независимо от марката. Някъде бях чел, че последния VAG COM може да чете всички коли по CAN, но не знам подробности, ако някой колега го е тествал може да сподели.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Диагностика на volvo

Мнение от mitko »

Ванка така е колите по кан се четат с отделен адаптер който на новите тестери е вътре,но има Волва ,Мазда и Хонда след 2003 година за който трябва отделен адаптер защото кана е на ниска скорост . Явно такова не ти е попадало .

PS: Има и Пежо след 2004 година за което имам отделен адаптер , те са пък други луди обръщат местата на CAN High i CAN Low .

Ако някой го интересува мога да му дам списъка за кой модели Волво е нобходим тоя адаптер.

regards
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Диагностика на volvo

Мнение от Слави Шишков »

Mен ме интересува, ако не те затруднява.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Диагностика на volvo

Мнение от mitko »

Слави .Ето тук еviewtopic.php?f=27&t=1576

regards
vankopestera
КОЛЕГА
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Май 05, 2008 12:55 am

Re: Диагностика на volvo

Мнение от vankopestera »

Митак, ти ме заинтригува с тази информация. Никога не съм се замислял. Може и да съм попадал на подобна кола, но ако не съм успял да я прочета със сигурност не съм се замислял - защо. Аз си знам, че Volvo са си калпави, японските също са по-специфични и ако се прочете - добре, ако не - го отдавам на липса на конкретната система в кодочетеца. Сега си дръпнах списъка, който си приложил и ще имам едно наум като идват такива коли да си направя извод дали в Multidiag-a има вграден такъв адаптер или не.
Иван Петров
Ако човек не върви напред, то той не стои на едно място, а се връща назад! - Хенри Форд
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Диагностика на volvo

Мнение от mitko »

Смятам че няма да има .Актията е копие на Карманскана .Аз и на Аутобоса имам такъв адаптер и на Карманскана също. A и един колега с Текса си купува такъв адаптер от представителите .че и на него му бяха дерт.

regards
cardiag
КОЛЕГА
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:29 pm
Обратна връзка:

Re: Диагностика на volvo

Мнение от cardiag »

vankopestera написа:Митак, ти ме заинтригува с тази информация. Никога не съм се замислял. Може и да съм попадал на подобна кола, но ако не съм успял да я прочета със сигурност не съм се замислял - защо. Аз си знам, че Volvo са си калпави, японските също са по-специфични и ако се прочете - добре, ако не - го отдавам на липса на конкретната система в кодочетеца. Сега си дръпнах списъка, който си приложил и ще имам едно наум като идват такива коли да си направя извод дали в Multidiag-a има вграден такъв адаптер или не.
актиата няма и недей да търсиш :)
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: Диагностика на volvo

Мнение от Aspar »

Разгледах добре не видях бош да дават спецялен адаптер . Но проблема е че по принцип можеш да тестваш малко системи ( с 60 2004 г. трансмисия и абс ) дори двигателя не мога да не говорим ако проблема е в комфорта както беше моя случай . Вапроса ми е имали тестер който да се справя с всички системи по новите волва и ако има от къде да го купя. Или мото пфое са монопол :)
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Диагностика на volvo

Мнение от mitko »

Ето го батко :D http://carmanscan.ru/autologic/volvo/

regards
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Диагностика на volvo

Мнение от waseko »

mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Диагностика на volvo

Мнение от mitko »

Колега добре е че има по-евтини но не виждам да подържа S60 и S80 ,а точно там е раздорничето с KAN . Тези който ги чете този четец се четат с KTS и Texa и Аутобос без проблем.

regards
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Диагностика на volvo

Мнение от waseko »

И още един,но не дотолкова евтин вариант,защото е универсален кодочетец-CarBrain C-168,китайско,но собствено(не реплики)производство.ПОддържа и стари модели,а от новите:S40;S60;S80;V50;V70;C30;C70(engine,AT,ICM,ABS,SRS).Поне така излизат в последния ъпдейт на програмата.
Поздрави.
Edit:
Какви са преките наблюдения на моите контрагенти за автомобилите,които до сега са тествани:
-С70-взима двигателя по CAN,АКПП по OBD
-S70,2,3l.-свързва се по Volvo-програмата с всички модули
-S80-коректно свързванес всички модули по OBD,Volvo-не
-V40-коректна комуникация с всички контролерипо Volvo, без двигател
-С40-нищо по Volvo
-S80,2003j.-свързва се -type,engine,ABS,SRS,но при четене грешки те изхвърля понякога от програмата.
Това са проверените неща за сега.
Последно промяна от waseko на Нед Мар 15, 2009 3:05 pm, променено общо 1 път.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: Диагностика на volvo

Мнение от VOLUMAX »

В много от случаите описанията на възможностите на уредите не се препокриват с действителноста ! Оказва се ,че чете ама .... не баш както трябва и с всички опции.
Примери мога да дам с много псевдо уредчета и кабелчета от всякакъв произход.
Дори и известни фирми като Бош си позволяват да парадират с някои възможности на КТС-а които са меко казано недъгави !
Най-правилно е всички изводи и мнения да се базират на пряк и личен опит.
Защото когато някой колега си купи нещо и го попиташ : е как е ? ответния отговор следователно е : добре е добре :)
За това хората са казали "докато не видя не вярвам"
КТМ is the BEST fuck the rest !
Публикувай отговор