Въпрос за БРЦ Блиц

- Пропан-бутан<br>
- Метан
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от valk »

Здравейте!
Поздравления за прекрасния форум. Нов съм и надявам се да ме извините, ако допускам някои грешки! Та на въпроса: интересувам се от Ламбда Контрол БРЦ БЛИЦ. Искам да използвам само част от системата, а именно акуататора, който разбрах, че е вид ел. магнитен клапан, който може да се управлява с ШИМ. Интересувам се от параметрите на този клапан, както и от принципнта схема на електрониката. Софтуера не ми трябва, защото тъй или иначе няма да го ползвам... Искам да го ползвам за газифициране на Мерцедес 200Е с КЕ- Джеттроник. Може ли този клапан да работи с редуктор от ГИ и да не се поврежда от по високото налягане? Разбрах, че не затваря напълно, но мисля да търся рещение на това по-късно, ако се установи със сигурност, че това е непреодолим проблем. Приемам всякакви съвети за поставянето на газова уредба на този автомобил. Знам, че няма добро решение с ГИ, освен с Мегаскуирт, но търся и други решения...
Ако има схеми и файлове, моля на pollyinvest@gbg.bg, защото нямам натрупани мнения и не мога да тегля директно...
Убедил съм се, че човек получава верни отговори, когато пита хора, които знаят, а не останлите....
Предварително благодаря за всяка помощ!!!

Поздрави!
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от valk »

Пак, здравейте!
Много благодаря на колегата Борислав Стамов, за схемите, които ми изпрати, но повече ме интересува схемата на самия компютър и описание на ел. магнитния клапан. Просто искам да използвам клапана като един вид газов инжектор, а компютъра да си построя сам, използвайки за управляващи датчици освен ламбда сондата и TPS, MAP, обороти и температурни датчици. Мисля да пробвам да построя самоделен ГИ, само че без газовите дюзи, защото няма откъде да им взема времената... Ако някой знае по-добър вариант за газов клапан да казва, просто аз само това съм намерил.

Поздрави!!!
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от bobigas »

Колега доколкото си спомням клапана на блица не се затваря на 100% и си мисля че не можеш да го използваш като инжектор,а на мерцедеси с механичен инжекцион сме монтирали доста газови инжекциони и работят без проблем .За управляващ блок използваме мегаскуирт .Съветвам те да не се опитваш сам да проектираш инжектори защото в буквалния смисъл ще се видиш в приключение
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от valk »

bobigas написа:Колега доколкото си спомням клапана на блица не се затваря на 100% и си мисля че не можеш да го използваш като инжектор,а на мерцедеси с механичен инжекцион сме монтирали доста газови инжекциони и работят без проблем .За управляващ блок използваме мегаскуирт .Съветвам те да не се опитваш сам да проектираш инжектори защото в буквалния смисъл ще се видиш в приключение

Колега, аз съм АБСОЛЮТНО убеден, че ГИ с Мегаскуирт е най-добрия вариант. Просто се оглеждам за възможности, преди да предприема нещо... Да питам най-напред откъде си и можеш ли да помагаш, ако се наложи? Аз съм от Пловдив. Разбирам от електроника, дотолкова, че да си направя компютъра, но от автомобили и мапване съм много далече...
Можеш ли да ми пратиш схемите на най-добрия вариант според твоя опит, както и схема на свързване и колко ще струва, ако ти ми поставиш всичко нужно по колата (може на ЛС или и-мейл) Случайно имаш ли готови таблици за този двигател?
Благодаря предварително!

Поздрави!
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от bobigas »

Колега ето ти линк на магазин който предлага разумни цени и е блзо до пловдив ,от там можеш да си вземеш дюзи и изпарител .За твоя проект можеш да си вземеш и платинка изпарител работят горе долу добре и не дават много дефекти http://www.autogasmarket.com/shop/category/14.html
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от valk »

Благодаря много, колега!
Този магазин си е направо в Пловдив... ходил съм там, а всички го препоръчват заради цените. Можеш ли да помогнеш и с онова, дето най-много ме интересува, а именно кой вариант на Мегата да избера и най-вече с мапването? От това, което съм прочел мисля, че втората версия е достатъчна, но ще се радвам на мнение от човек, който разбира.

Поздрави!
jorjo666
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 25, 2009 11:55 am

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от jorjo666 »

Здравейте.
Аз съм нов тук.
Искам да сложа ГИ на мойта 190-ка 2.0 122hp. Спрял съм се на комп за управление MegaSquirt. Намерил съм необходимите датчици, защото 190-ката няма серийно повечето, които са необходими. Ако може някои да ме посъветва какъв изпарител и дюзи ще ми трябват, като ако може да има опция за слагане на турбо в последствие. Искам дюзите да са директно на колекторите за по-голямо бързодействие. Знам, че първо ще ми трябжат по-малки дюзи, а после за турбото по-големи. Има ли компромисен вариант или да се вземат по-малки, апосле да се разпробият. Кажете към кои марки дюзи и изпраител да се насоча. много благодаря предварително.
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от valk »

Здравей, колега!
Засега си блъскам главата с подобен на твоя проблем... само, че без турбото... засега.
За дюзите съм се спрял на Валтек, основно заради ниската цена, както и че се продават ремонтни комплекти. Те издържат до 50000 км, ако редовно сменяш газовия филтър с читав... За цени погледни ила линк, по-горе в темата. Магазинът е в Пловдив. Иначе ако ти се дават повечко пари ( много повече...) вземи Кейхин, БРЦ или Ловато, така получваш нещо наистина добро, а и доста са безшумни. Изпарител може и турски, и български те са евтини и вършат добра работа. Само трябва да имат запас от мощност. Ако решиш директно да монтираш дюзите на колекторите, мисля че много ще усложниш нещата. С маркучи до 10-12 см мисля, че няма да имаш проблем, а с по големи дюзи може и по-дълги. Обърни само вниимание, че колкото са по-големи дюзите стават по-бавни, а у работата на празен ход и ниски обороти почва да се омазва. Мисля, че 3-Омовите варианти са оптимални за работа с Мегата. При по-нисък импеданас, печелиш бързодйствие, но се почват едни други щуротии... Помисли, ако ти трябва по-голям дебит за две рейки. Втората да тръгва да пръска само, когато стане напечено. Мисля че Мегата може да управлява и двете... Обърни внимание, че бензиновото ти впръскване е т.нар. "фул груп", т.е. пръска едновременно от четирите дюзи, добре е да го оставиш такова и на газ, за да не усложняваш много работата...
Не разбрах кои датчици си се приготвил да слагаш, според мен на колата има всичко необходимо, освен ако не искаш да управляваш и запалването, а и това според мен е излишно, защото това все пак е Мерцедес... Дано с нещо съм ти помогнал с нещо!

Поздрави и успех!
Charlie
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 9:05 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от Charlie »

Здравейте

На колегите който имат желание да си поставят Мегаскуирт за газ и на бензин.
Мога да ви спестя доста експерименти, защото от близо 2 години си карам Прелюда по този начин.
Значи:
- от опит инжекторите на Матрикс (предлагат ги БСМ) съм най-доволен. Използвате версия на софтуера 029y5, защото имате възможност да прехвърляте от нискоомни към високоомни инжектори. Ако минете на втория процесор на Мегата там варината е друг.
- всякави вариации с резистори на инжекторите не стават.
- най-добре е да си закупите платака за p&h от тук: http://www.jbperf.com/
- за втория процесор се прави модификация на самата платка за да имате switches table
- от опит схемата с за четене на оборотите за VR датчика е много калпава - по-добре минете на Hall датчик.


Ох доста глупости мога да изсипя по темата, но по-добре, който се вълнува от Мегата за газ нека звънка по ГСМ-а 08998 03330 за да обменяме опит.

Имаче ето го Luda: http://www.ecarc.eu/gallery/thumbnails.php?album=12
за сега още е в бокса за преработка на двигателя, но ... :)
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от valk »

[quote="Charlie"]Здравейте



Ох доста глупости мога да изсипя по темата, но по-добре, който се вълнува от Мегата за газ нека звънка по ГСМ-а 08998 03330 за да обменяме опит.



Здравей, колега!
Много благодаря за включването ти в темата. Колкото повче знаещи помагат, толкова повече незнаещи успяват, разбира се без да забравят от кой извор са пили по пътя си към успеха...
Иначе отдавна следя постовете ти във форума на Хонда и се радвам на успехите ти с Люда.
Относно моите терзания, смятам че докрая на седмицата ще приключа с проектирането на моята платка, а и ако не мине котка път, може даже да измия една...
Имам доста ннясноти и ще питам... засега имам горе-долу всичките елементи, само не мога да намеря драйверите за мосфета и в Пловдив са свършили индуктивностите...
Намерил съм една кутия от Мотроник на БМВ- М30, ама ми се струва зле от към хермитичност, а и нямам буксата към инсталацията, но това са бъдещи проблеми.

Поздрави!
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от valk »

Здравейте, колеги!

Да пиша докъде съм стигнал... Направих платката и я налепих. Има още едно, две неща да се довършат, все още не съм намерил драйвери за Мосфета. Исках да сложа и снимки, но разбрах, че трябва да ги кача на някой сървър, а тук да пусна само линк. Нищо и това ще стане... Днес ми пристигна един повреден ГИ на Тартарини, за редуктора от него бях питал в друга тема. От него смятам да ползвам само кутията на компа и редуктора, след като дам да го сервизират... Така, че нещата се движат, макар и много бавно.

Поздрави!
Stoi
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 9:40 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от Stoi »

Има ли резултати колега ? Какво стана ?
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от ivailoradoev »

http://www.bluetronic.info/index.php?topic=begin
тия хора от давна са открили топлата вода, пък и не само те, пък и цените нада ли имат конкурент, хвърлете един поглед не вреди
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
Stoi
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 9:40 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от Stoi »

ivailoradoev написа:http://www.bluetronic.info/index.php?topic=begin
тия хора от давна са открили топлата вода, пък и не само те, пък и цените нада ли имат конкурент, хвърлете един поглед не вреди
Това доколкото съм чел е бъкано с турски и китайски елементи най-ниско качество. Няма никакви сертификати за безопасност и е пълно с негативни мнения по форумите ! Дори е опасно за употреба !
valk
Мнения: 26
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 4:56 pm

Re: Въпрос за БРЦ Блиц

Мнение от valk »

Stoi написа:Има ли резултати колега ? Какво стана ?


Здравей, колега!

За съжаление, все още няма резултат. Все не достига време... Електрониката е готова, но процесора не е програмиран и затова съм се захванал с направата на програматор.
За линка, който пусна колегата (благодаря!), не зная нищо, а за това, което правя има реални резултати, поне за Мерцедес, а виждам, че и при Хондите се получава... Иначе е лесно да скалъпиш някаква електроника и моторетката да тръгне на газ, ама после... И аз се бях увлякъл по евтини схемни решения и сигурно нямаше да са по-лоши от предлаганите тук-таме, но реших да не експериментирам баш с моята кола, пък и нищо не разбирам от двигатели...
Веднага щом има нещо за хвалба, ще пиша.

Поздрави!
Публикувай отговор