Дата кабел с мах232 софтуер

- Пропан-бутан<br>
- Метан
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от ivailoradoev »

Здравеите колеги някаде бях чел че връзката с газовите инжекциони и ламбда контороли става с дата кабел с схема мах232,та купих си такъв кабел за мобилен телефон подредих си кабелите както съм чел,обаче не,свързвам с ламбда контлола,ланди в05,но ме ми дава да променя настроиките,та ползвам значи драиверите които са си за съответният телефон ,щото те кабелите са са за връзка с телефон,та идеята мие такава явно драивера не се не се справя,или има значение че е ю-есби а не ком както съм виждал,даите мнение и помогнете щото не мога да си настроивам в05-цата
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от bobolin4o »

ivailoradoev написа:Здравеите колеги някаде бях чел че връзката с газовите инжекциони и ламбда контороли става с дата кабел с схема мах232,та купих си такъв кабел за мобилен телефон подредих си кабелите както съм чел,обаче не,свързвам с ламбда контлола,ланди в05,но ме ми дава да променя настроиките,та ползвам значи драиверите които са си за съответният телефон ,щото те кабелите са са за връзка с телефон,та идеята мие такава явно драивера не се не се справя,или има значение че е ю-есби а не ком както съм виждал,даите мнение и помогнете щото не мога да си настроивам в05-цата
За V05 програмката е под ДОС, ако не се лъжа. Ти как смяташ, дали ще стане с USB?
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от ivailoradoev »

ДОБРЕ ,хубаво защо тогава програмата тръгва но менюто за настроиките е празно менюто за показанията е там и работи,менюто за грешките също е активно,ако е така както казваш би трябвало всичко да е аут,незнам дали нее до драивер за ю-есбито :shock:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от bobolin4o »

ivailoradoev написа:ДОБРЕ ,хубаво защо тогава програмата тръгва но менюто за настроиките е празно менюто за показанията е там и работи,менюто за грешките също е активно,ако е така както казваш би трябвало всичко да е аут,незнам дали нее до драивер за ю-есбито :shock:
Дай скрийн от програмата, ако не те затруднява...
Или по-добре, кажи каква точно програма ползваш? Щото това е програмата и работи под DOS или на WIN 98. Паролата на лични.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от ivailoradoev »

ЗНАЧИ проблема идва от там че не съм на win98 направих една виртуална машина тропнах един 98 там и от там стартирам с ком rs232 и тръгва,обаче мен ми се иска да ползвам юсбитата а под 98 не знам дали има драивери,абе мноо засукано,а наи страното е че под хр не тръгва с ком-а,а кажими що :shock:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от bobolin4o »

ivailoradoev написа:ЗНАЧИ проблема идва от там че не съм на win98 направих една виртуална машина тропнах един 98 там и от там стартирам с ком rs232 и тръгва,обаче мен ми се иска да ползвам юсбитата а под 98 не знам дали има драивери,абе мноо засукано,а наи страното е че под хр не тръгва с ком-а,а кажими що :shock:
Абе Ти не четеш ли???
Програмата е под ДОС!!! Много ясно, че на Вин 98 ще върви, а на XP - не!
Требе ти кратък курс по компютърна грамотност... :wink:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от ivailoradoev »

сега кво искаш да кажеш че всички дето ползват софтуера на ланди са на 98-осмица ,е нещо не ми се вярва,повечето софтуера на по старичките ламбда сонди е под дос,и тръгва само на 98,така ли,кво дос не върви на win xp :shock:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
garyo
КОЛЕГА
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 6:30 pm

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от garyo »

работи стига човек да знае как да го забута
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от ivailoradoev »

е добре де даи съвет,как да стане,много е тъпо да ползвам 98 вин в 2009,трябва да има по лесен начин :mrgreen:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от bobolin4o »

ivailoradoev написа:е добре де даи съвет,как да стане,много е тъпо да ползвам 98 вин в 2009,трябва да има по лесен начин :mrgreen:
По-лесният начин е да напишеш програма, която да работи в средата на XP, само и само да ползваш кабела за 5 лева??? Какво не му харесваш на rs232, че искаш да е на USB??? Все пак, както разбрах си подкарал програмата на виртуална 98-ца - свърши си работата и забрави за случая!
Обяснявам за последно - когато спряха производството на V05 все още XP не беше роден. Съответно софта е писан за съшествуващия тогава Уиндоус. Сега, би трябвало да знаеш, че в XP НЯМА поддръжка на DOS приложения, съответно няма как да стане твойта работа.
Същото се отнася и за компютърният хардуер - принтери, скенери на по 10 години, звукови, видео и всякакви там карти, и т.н. нямат подкарване на XP, просто няма драйвери за тях...
Само да спомена, че работя с 4 компютъра за да мога да ползвам всичкия софт и хардуер, с който разполагам...
Можеш с всичка сила да се сърдиш на Италианците, за това, че не са написали софт за XP за излязлата им от производство система; както и на Майкрософт, че са изхвърлили DOS-а от XP.

Смятам темата за изчерпана
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от ivailoradoev »

БЕШЕ много изчерпателен мерси,просто ползвам този ламбда контрол а не ми се ходи всеки път до сервиза,а пък и обичам да си ровя,но все пак мерси за хелпа
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
ditex
КОЛЕГА
Мнения: 150
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 9:02 pm

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от ditex »

С малко закъснение. Не познавам този софтуер, но щом може да работи под ДОС, няма проблем да работи идеално и с Windows XP. Поне един от дяловете на твърдия диск трябва да е форматиран под FAT система. Там да е програмата. А когато трябва тя да се ползва да се рестартира компютъра в чист ДОС посредством boot CD с ДОС.
Ами това е всичко.
??-!!
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от waseko »

ditex написа:С малко закъснение. Не познавам този софтуер, но щом може да работи под ДОС, няма проблем да работи идеално и с Windows XP. Поне един от дяловете на твърдия диск трябва да е форматиран под FAT система. Там да е програмата. А когато трябва тя да се ползва да се рестартира компютъра в чист ДОС посредством boot CD с ДОС.
Ами това е всичко.
Дори и още по-съвременно,да зарежда дос-а от флашка ,на която съответно да се копира(инсталира)програмката,ако БИОС-а поддържа буутване от USB-HDD разбира се.Поздрави
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от bobolin4o »

waseko написа:
ditex написа:С малко закъснение. Не познавам този софтуер, но щом може да работи под ДОС, няма проблем да работи идеално и с Windows XP. Поне един от дяловете на твърдия диск трябва да е форматиран под FAT система. Там да е програмата. А когато трябва тя да се ползва да се рестартира компютъра в чист ДОС посредством boot CD с ДОС.
Ами това е всичко.
Дори и още по-съвременно,да зарежда дос-а от флашка ,на която съответно да се копира(инсталира)програмката,ако БИОС-а поддържа буутване от USB-HDD разбира се.Поздрави
Да, но така или иначе не работи в средата на XP.
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivailoradoev
КОЛЕГА
Мнения: 185
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 8:19 pm
Местоположение: софия

Re: Дата кабел с мах232 софтуер

Мнение от ivailoradoev »

ДА тия неща дето ги предлагате вършат горе долу работа,хр -то мие на фат не нтсфе,ама пак не става,това с доса го правя през воот-сд ,ама нали ви казвам много тромаво,а всъщност вчера се светнах горе долу каква става,досовската програма като стартира през хр-то нямам 5волта на юсбито,та от там мисля че се инати,решил съм сега да му подам 12волта на мах 232 та да видя резултата,акао някои има идеи да свирка :mrgreen:
газовите уредби дават алтернативата от която имах нужда
Публикувай отговор