проблем с обороти на рено меган

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
vanelino11
КОЛЕГА
Мнения: 115
Регистриран на: Съб Апр 11, 2009 8:53 pm
Местоположение: Сандански

проблем с обороти на рено меган

Мнение от vanelino11 »

Проблема с мегана 1.6 96 г. е че държи много ниски обороти около 500-700 и ги мени.Направо тресе няма и много мощност при набиране пак претрисва.Дава ми грешка Ecu memmory chip(чета я с визата,друго за рено нямам.)Замерих всички датчици-всичко е ок,чистих дроселовата клапа и стъпковото моторче(пробвах и с друго).Като гледам отива на
компютър,но дали ще запали с друг защото си мисля че имобилайзера е вързан с компютъра.Не съм сигурен обаче затова питам.
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: проблем с обороти на рено меган

Мнение от vrm »

имал съм същиа проблем с меган 1.6 или 1.4 не помня точно кой двигател.даваше същата грешка.
проблема беше в компа този запечатаниа или по-точно в едно от крачетата беше корозирало,възтанових го и проблема се реши.
а компа ако се сменя с иммо.
тресенето може да идва и от замърсени дюзи,кабели,бобина,провери всичко много добре маси,плюсове,огледай добре пиновете на ецу-то.

успех!
90% от проблема е от последния ремонт!
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: проблем с обороти на рено меган

Мнение от traqnsavov »

Вчера същият модел меган дойде, същата грешка, и пак така прави с оборотите, проверявах всички напрежения до компютъра са налични..
Но компютъра е с имоб. и затова не го смених...

Иначе компютъра беше сименс ако не се лъжа..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
gza
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 7:00 am

Re: проблем с обороти на рено меган

Мнение от gza »

Имах същия проблем със същата кола.Беше с изкъпано ЕЦУ на автомивка и не ще да запали.След подсушаване запали и започна да мени оборотите,и да губи 1-ви цилиндър.С две думи,кабелна обувка на едната от бубините(лош контакт),замарсена дроселова клапа и МНОГО ВОДА навсякаде.Лошо е когато клиентите премълчават някои ннеща,за съжаление. :evil:
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: проблем с обороти на рено меган

Мнение от mitko »

Погледнете добре TPS това е болката на меган и сценик 1.6 8V .

regards
Публикувай отговор