Corsa B-няма предварение

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Corsa B-няма предварение

Мнение от venelek »

Корсата е с мотор X12SZ.Проблема и е че е много тромава.
Установих че искрата я подава на нула градоса на празен ход.Иначе при подаване на газ си дава предварение.
Но като чели цялата карта на предварението е преместена с 10 градуса към закаснение.
смених кнок сензора и кнок модула от работеща кола на проблема остава.Другите датчици сщо са добре.
Имам съмнения че нещо в компа се е омотало.

Такива опели са ми идвали и друг път.
Проблема при два от тях го реших с аванс процесор.
А един клиент си оправи колата като преправ зъбчатата шайба на коляновия вал. :D

Интересно ми е на друг колега дали му се е случвало нещо подобно

Поздрави.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Corsa B-няма предварение

Мнение от traqnsavov »

Виж на коляновият вал има един сензор за обороти, данеби да е счупен или повреден, ако той нещо се ебава колата пали, точно така както казваш на 0 градуса, когато я изфорсираш отива на +20 :lol: :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Corsa B-няма предварение

Мнение от venelek »

Датчика съм го проверил и осцилограмите са му като еталонни.
А и обикновенно ако е прецакан колата не пали или работи много лошо(прекъсва,гърми).
Благодаря за мнението.
Други?
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Corsa B-няма предварение

Мнение от waseko »

Щом следенето на детонациите е в час,други корекции не би трябвало да има,съмнението си оетава в адекватното поведение на контролера,а да не би да еремапван дъмпа с цел икономичност,в картата за празен ход?
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Corsa B-няма предварение

Мнение от traqnsavov »

Гледам в схемата има някакъв Кнок контрол модул, другият начин е да пробваш с друг комп..

Изображение
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
diagnostic
КОЛЕГА
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Апр 04, 2008 11:53 pm
Местоположение: Montana

Re: Corsa B-няма предварение

Мнение от diagnostic »

Колега малко късно пиша сигурно, но да споделя ако имаш вакууммер премери разреждането в смукателния колектор - трябва да е между 43-56 см живачен стълб или по лесно мериш напрежението на мап сензора на зеленото кабелче трябва да е около 1 волт до макс 1,5 ако има нормален вакум ... проблема сигурно е механичен ,имал съм 3 случая докато работих в бош сервиз с опел дето са мудни и нямат динамика ... оказва се че при всички вакума е малко ... оправя се лесно :)
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Corsa B-няма предварение

Мнение от venelek »

1.1v напрежение на мап-а на празен ход.
Сега се сетих че слагах ав.процесор и на един ланос заради същия проблем.Собственика ми е познат и се виждаме често,твърди че няма никакви проблеми вече,а и колата е доста икономична сега.

А относно ремапването на колата-едвали.Преди не е имала такъв проблем.

Поздрави.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
qocec
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Авг 22, 2008 11:05 pm

Re: Corsa B-няма предварение

Мнение от qocec »

Колега не е проблема в компа или датчици . Свали шайбата за ремъка който върт алтернатора, после и зъбното колело на ангренажния ремък и виж дали са здрави шпонките. Обикновенно след като се разбият шпонките се измества голямата шайба а по нея чете датчика. Проблема се решава като се смени зъбното колело на ангренажния ремък.
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: Corsa B-няма предварение

Мнение от venelek »

qocec написа:Колега не е проблема в компа или датчици . Свали шайбата за ремъка който върт алтернатора, после и зъбното колело на ангренажния ремък и виж дали са здрави шпонките. Обикновенно след като се разбият шпонките се измества голямата шайба а по нея чете датчика. Проблема се решава като се смени зъбното колело на ангренажния ремък.
Това с шайбата е едно от първите неща които проверявам в подобен случай.
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
Jambo6a
КОЛЕГА
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 6:10 pm
Местоположение: Sofia

Re: Corsa B-няма предварение

Мнение от Jambo6a »

Имах абсолютно същия проблем с една такава корса и тигра. Корсата имаше и проблем в шпонката на коляновия вал, но и с нова шаиба и шпонка нямаше голям ефект. Тиграта правеше същото. Смених компа и колата почна да върви, но след 3500 оборота, иначе със стария не можеше вообще, но там имаше и други работи. Според мен в компа е белята :wink:
Публикувай отговор