Датчик колянов вал

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Датчик колянов вал

Мнение от karamilev »

Днес разглобявах един двигател на Кордоба 02г. с код на двигатела AUD.За да свалиш семерингата на коляновия вал от страната на маховика трябва да махнеш гривната на датчика на вала,направих го и след това установих че няма никакъв белег или положение в което да се монтира отново.Гривната е почти като на каре на абс.Дали има някакъв пиниз при монтажа(наместването) или този датчик е само за обороти и няма заначение къде ще се набие.След щателно оглеждане намерих точното и положение каде е стояла но все пак ме гложди въпросът как е замислено. :?:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Датчик колянов вал

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 10:17 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Датчик колянов вал

Мнение от ivanovbg »

Виж в елзата .Има значение 60 и 2 зъба са.Като отида в сервиза ще проверя и ако не си се оправил ще пиша.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Датчик колянов вал

Мнение от karamilev »

rangel1 написа:Спопред мен ако няма пропуснати зъби слагай както ти падне :roll:
има пропуснати 60 и 2 са

ivanovbg написа:Виж в елзата .Има значение 60 и 2 зъба са.Като отида в сервиза ще проверя и ако не си се оправил ще пиша.
Ако не те затруднявам ще чакам да пишеш.Имам решение но все пак искам да знам как го дават
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Re: Датчик колянов вал

Мнение от Todio »

В Елсата дават този датчик да се сваля и качва със спец. приспособление.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Датчик колянов вал

Мнение от ivanovbg »

eto ti http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f=27&t=2365
Ne mojah da go ka4a drugade
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Датчик колянов вал

Мнение от karamilev »

ОК,значи колянов вал на ГМТ(на белег) белега на капачката на семеринга трябва да съвпадне с дупката на гривната,до тук добре но от снимката не мога да разбера стрелките какво показват :?:
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Датчик колянов вал

Мнение от ivanovbg »

Там май се хваща специалния инструмент който го нямаш-и аз го нямам :D
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Датчик колянов вал

Мнение от karamilev »

Ако за останалите неща съм прав,това означава че този специален инструмент е само като дорник за лесно набиване и вадене на гривната,ама ще разбера като започна да събирам двигателя :roll: Благодаря за помоща,ще кажа какво е станало като я запаля.
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Датчик колянов вал

Мнение от karamilev »

ivanovbg написа:eto ti http://www.kolegi.info/viewtopic.php?f=27&t=2365
Ne mojah da go ka4a drugade

Благодаря ти колега,схемата ми помогна доста.Колата е приключена,но ми е интересно от какво се пораждат тези проблеми с мазането при тези двигатели 1.4 MPI и не само при тях? Докато търсих разпределителен вал и плочата отгоре,защото тя е цяла обиколих доста морги от десет само един харесах да няма надрани шийки.Разглобих масленната помпа но там нямаше износени елемнти какти и клапана не беше задържал,но за по-сигурно я смених.
Дали са лошо обслужени или въобще не са дълго време(както предполагам за тази) или имат някакъв дефект,защото се оказа доста търсена главата на този двигател по моргите.Ако на някой му се е случвало да намери конкретната причина нека сподели. :)
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Датчик колянов вал

Мнение от ivanovbg »

Основния проблем е замръзнала картерна вентилация и от там конденза остава в мотора ,пресича маслото и запушва помпата.Обикновено и термостата им е за смяна или ги карат на много къси растояния и не може да изпари конденза.Всяка зима като стане студено съм имал по 2-3 такива :D
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
karamilev
КОЛЕГА
Мнения: 194
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 6:03 pm
Местоположение: Варна

Re: Датчик колянов вал

Мнение от karamilev »

Ми да ти кажа имаш право защото първия път като светнала лампата за маслото било много студено,но на една бензиностанция им казали че имат масло в картера и няма проблеми да карат,но на другата сутрин пак светнала лампата и след няколко минути работа изгаснала ама не лампата ами двигателя :mrgreen:
Ок,още веднъж благодарско !
Докато една жена мълчи не я прекъсвай!
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Датчик колянов вал

Мнение от KLESHTITE »

колега Иванов да пуснеш пак тази схема че не я намирам
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Датчик колянов вал

Мнение от ivanovbg »

и аз я затрих някъде,ама по горе е обяснено с думи.От елзата я копирах ,след смяната на харда ми замина и не съм я инсталирал още.Трябва по дисковете да се ровя
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Датчик колянов вал

Мнение от KLESHTITE »

аз се оправих по описанието мерси колега
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
Публикувай отговор