Ауди А4 Проблем с палене на бензин

- Пропан-бутан<br>
- Метан
garyo
КОЛЕГА
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Фев 15, 2009 6:30 pm

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от garyo »

такъв случай само че на пасат
колата е само на бензин
на другия ден след адаптациите ефект никакъв-пак трудно пали
и след 2 дни и около100-120км всичко беше ок
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от bobigas »

Колеги днес имах същия проблем с ауди което беше същото като това което съм описал, с тази разлика че не бе монтиран симулатор за ламбда сонда. Като грешка в ECU то имаше записана 00561 Mixture control. Адаптацията по ламбда сонда беше на -18% . Разглобих и почистих дроселовата клапа ,почистих дебитомера ,ресетнах адаптациите адаптирах дроселовата клапа ,но разлика нямаше.Автомобила запали много трудно на бензин и при подаване на гас лабда сондата показваше бедна смес,постоянната адаптация си остана на -18%. Оставих клиента да покара известно време на бензин и ще му поставя симулатор за ламбда сонда. Колеги това не е единичен случаи някакъв по лесен начин за ресетване на тази адаптация няма ли?
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от stefo »

Ти адаптациите ги ресетваш ,но до заводски първоначални стойности.От там нататък ECU-то започва да се адаптира към сегашното състояние на мотора.Все едно го връщаш в първи клас и то започва да се учи.И минава някакво време за обучение.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от ivanovbg »

Не знам какво разбирате под ресетване.Ресетва се като постои известно време без акомулатор или като му изтриеш адаптационните стойности.Трябва да се направи адаптация.Тя се прави поне 30 сек.Клапата отива сама в отворено и затворено положение и след това остава в нормално положение.След около 20 сек спира да свири :lol: и сте готови.Задължително трябва да е на топла кола>80градуса,да е идеално чиста и да няма записани грешки.При всяко друго положение не се адаптира въпреки че пише че е направила това.И няма ефект от цялата работа.Ако не е направена адаптацията а само е ресетната колата трябва да се покара ,но това може да отнеме и няколко дни.Когато има проблем с клапата адаптация не може да се извърши докато не се смени.Хубаво е в такъв случай да има друга под ръка-здрава за тест.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
bobigas
КОЛЕГА
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 10:04 am
Местоположение: гр.Самоков

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от bobigas »

Колега говориме за съвсем различни неща ето един линк където доста добре е обяснено за постоянната адаптация по ламбда сонда http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Fuel_Trim_Info
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от ivanovbg »

и аз за същото говоря.Опитай да загрееш колата веднага след като я изгасиш я направи.
Но липсата на гориво никаква адаптация няма да го оправи :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
matrix88
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Ное 30, 2010 6:53 pm

Re: Ауди А4 Проблем с палене на бензин

Мнение от matrix88 »

Колеги имам същия проблем като този от първия пост в темата. Ауди А4, 1.8, 125к.с. има проблем при работа на бензин, не пали сутрин, мени обороти, гасне, пука дори, а на газ работи добре. Моля препоръчайте майстор в София или Пловдив, който да я погледне. Благодаря предварително!
Публикувай отговор