VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
pa4oo
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am

VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от pa4oo »

Здравейте.. нужна ми е помощ VOLKSWAGEN SHARAN 98 год 2.8куб VR6 клиента докара колата прекъсвайки , закачих я с VAG-COM а излезе грешка 00516 отворено ключе в TPSenzor , изтрих я подкарах автомобила той пак прекъсва а ако спреш на стоп или изключиш на свободна започва да тресе и угасва. пак го закачих и ми излезе същата грешка, смъкнах тази дроселова клапа отворих я замерих с мултицет, ключето си затвара веригата почистих графитнити пътеки ,въртейки оста те си променят съпротивлението зглобих направих адаптация на др. клапа подкарах ефекта беше същия и при третото четене грешката се оказа същата имах два случая при които като почистя и направя адаптация на дроселовата клапа колата се оправяше моля за съвет ( това което ми направи впечатление че на място колата се изфорсирва и я бръмча доста време без да угасне но тръгна ли напред или назад колата тресе все едно и свършва горивото и гасне ) симптоми като на OPEL когото не му работи километража и тиой гасне по стоповите преди време е махнато IMMO-то и работи с емулатор но мисля че това нямя знячение... БЛАГОДАРЯ .
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от ivanovbg »

Като чета май ще е за нова.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
pa4oo
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от pa4oo »

аха..........за нова.
pa4oo
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от pa4oo »

благодаря за помоща ...проблема беше съвсем на друго място ,колата вече работи.
Evgenyiy
КОЛЕГА
Мнения: 72
Регистриран на: Съб Ное 24, 2007 3:16 am
Местоположение: silistra

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от Evgenyiy »

Няма да е лошо да осветлиш нас невежите,интересно всеки казва че колата е оправена в доста от темите а как е отстранен проблема никой не казва нали форума е затова за да си помагаме или се лъжа?
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от rangel1 »

Evgenyiy написа:Няма да е лошо да осветлиш нас невежите,интересно всеки казва че колата е оправена в доста от темите а как е отстранен проблема никой не казва нали форума е затова за да си помагаме или се лъжа?
Ха добър ден :idea: Ами кво да обяснява човека като се изпотрепаха да му помагат :idea:
Пък ако не си разбрал ква е идеята да те светна.Ами просто се чешат езици и с времето разбираш кой ти би помогнал и ако имаш късмет някой нещастник като мен и теб и други да се е справил с даден проблем може да си сигурен че ще получиш отговор.Лично аз съм научил и се разбирам с доста колеги от форума но от самото начало нещо на спецовете не съм им при сърце щото задавам много тъпи въпроси дето и те са си ги задавали преди години ама нали вече са богове :lol: Ами мани ами някой беше даже ме бамнал за известно време по незнайни причини по айпи адрес сигурно щото ме обичат босовете :lol: Така че не питайте за тъпи въпроси а само от сорта как да махнем имото на голф 12 от 2015година :lol: Ако се загубя в мъглата сигурно пак са ме бамнали :lol:
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от KLESHTITE »

как да каже като проблема е бил някоя свещ
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
pa4oo
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от pa4oo »

"KLESHTITE" ако беше вникнал внимателно в подробното ми обяснение, щеше да разбереш че свещи кабели и бобиния блок който е с вграден комутатор съм ги отиграл отдавна а проблема го установих като закачих манометър на рейката на дюзите , И установих че на място и при плавно тръгване държи 2,9 бара при рязко тръгване или спирачки налягането пада вдига ейтакива аномалии след въпрос към клиента се установи на колата е сменяна бензин. помпа което ме накара да я извада и за мое учудване долния опръстен беше прищипан и знаеш какво става с налягането, разглобих сложих правилно пръстена и колата се оправи. А СЕГА КЪМ ЗНАЕЩИТЕ които все помагат когато закачих колата от любопитство прослолутата грешка я нямаше .... защо ? благодаря дано несъм обидил някогол
waseko
КОЛЕГА
Мнения: 391
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 7:43 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от waseko »

pa4oo написа:"KLESHTITE" ако беше вникнал внимателно в подробното ми обяснение, щеше да разбереш че свещи кабели и бобиния блок който е с вграден комутатор съм ги отиграл отдавна
Трябваше да хвърли един боб.Поздрави
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от ivanovbg »

pa4oo,аз си мислех че преди да се чудиш с клапата си отиграл и бензина-не само свещи и бобина :cry:
А грешката ти я записвала,защото моторчето е отваряло клапата на макс за да задържи оборотите.
Проверявай елементарните неща преди да питаш.
Последно промяна от ivanovbg на Нед Май 15, 2011 9:22 pm, променено общо 1 път.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от ivanovbg »

rangel1 написа: Ха добър ден :idea: Ами кво да обяснява човека като се изпотрепаха да му помагат :idea:
Пък ако не си разбрал ква е идеята да те светна.Ами просто се чешат езици и с времето разбираш кой ти би помогнал и ако имаш късмет някой нещастник като мен и теб и други да се е справил с даден проблем може да си сигурен че ще получиш отговор.Лично аз съм научил и се разбирам с доста колеги от форума но от самото начало нещо на спецовете не съм им при сърце щото задавам много тъпи въпроси дето и те са си ги задавали преди години ама нали вече са богове :lol: Ами мани ами някой беше даже ме бамнал за известно време по незнайни причини по айпи адрес сигурно щото ме обичат босовете :lol: Така че не питайте за тъпи въпроси а само от сорта как да махнем имото на голф 12 от 2015година :lol: Ако се загубя в мъглата сигурно пак са ме бамнали :lol:
Рангеле все пак като ти дойде прекъсваща кола ,първото нещо е да провериш искрата и бензина,а после да се занимаваш с вага.То и вода да имаше в бензина ефекта ще е същия.Имал съм доста такива случаи с по-изгнили резервоарчета и като се разклатят я качва по дюзите.На място е перфектна но като се разклати....
Грешка е да се мисли че скенерчетата ще заместят акъла ти :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
pa4oo
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от pa4oo »

Прав сте колега "ivanovbg" вземам си поука ( само ако мога да споделя че повече се ровя в електриките и затова се хвърлих да я закачам а и симптомите бяха подвеждащи като за ел. проблем ) а си мисля че всички сме във форума да си помагаме та и да питаме макар и за тъпи неща ( благодаря за тънкия намек ). смятям че темата е за край .
Благодаря ви за отделеното внимание..... човек винаги има за какво да се учи :)
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: VOLKSWAGEN SHARAN прекъсва

Мнение от traqnsavov »

Не трябва да се разчита само на компютрите..
Аз с един защипан отходен маркуч за бензин какви проблемации имах, свети ми ламбда сонда ти-пи-ес дебитометър още един милион грешки и 1000 лампи вътре на таблото.. :lol: :lol:

Измерих горивното налягане :shock: високо..

Имах абсолютно същите ташмагории и със скъсана мембранка на горивният регулатор, където диагностичните компютри ме вкараха в някаква схема 8).

Така че добра техника опит и много четене трябва.
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор