ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

- бензинови двигатели<br>
- дизелови двигатели<br>
- ABS<br>
- AirBAG<br>
- Климатици<br>
- Имобилайзери<br>
- Сервизни интервали(километражи)<br>
- Други системи
pa4oo
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am

ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от pa4oo »

Здравейте ЗАФИРАТА е 1.8 куб. 2000 год.. X18XE1 бензин с допълнително монтиран газов инжекцион BARDOLINI .При палене и работа на място двигателя започва да тресе отзад мирише яко на неизгорял бензин и ако речеш да тръгнеш забива и направо ще угасне при исфорсирване над 3000 обор. тръгва и на тези обороти върви без да се дави, при студен двигател светва чек лампата и излиза гешка Р130 а като загрее кам 60 гр тресенето намалява и чек лампата вече несвети ако съм я угасил при следене на живи данни дебитомера е в норми налягяне ня рейката 3 бара ,температурния датчик в норми ,ламбда сондата отчита високо напрежение 4800 mv прогонени са кабелите от сондата до екюто здрави са ,реотана на сондата е здрав от екюто идва напрежение за подгряване мерено.. по време на работа на двигателя до 80 гр. подова постояно 12 волта след тях вече на импулси.сондата е сменяня преди няколко месеца не е куча марка на HELLA ... NTK JAPAN преди време пак е правила така и затова са я сменили както и дебитомера.На газ колата работи перфектно и сондата си варира от 400 - 4800mv ,реших че някоя дюза пикае и ги прекарах през ултразвука..... без ефект не се сещам за друго моля за съвет. Благодаря.
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от dyaneff »

Закачи ли вакууммер в смукателният колектор? Налягането в рейката изменя ли се когато е с откачено маркуче на регулатора? Ако можеш да я запалиш на газ пак ли така се държи?
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от stefo »

Вероятно не и достига газта и бензиновия комп си добавя бензиново време да си докара сместа.В следващия момент обаче при работа на бензин горивото и идва прекалено много. Ресет на адаптациите на бензиновия комп, каране на бензин да си натрупа нови и настройка на газовата.Вероятно някой се е мъчил да и намали разхода на газ и е намалил газта, но това е система с обратна връзка и последиците са при работа на другото гориво.Като превключваш газ бензин какво прави ламбдата?
pa4oo
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от pa4oo »

Като откача маркучето на вакума на регулатора налягянето пада на 2,5 бара, но пак тресе ,бензиновите дюзи на живи данни показват 3,20 ms колата работи перфектно на газ, диаграмата на газ на сондата е перфектна и варира от 400 - 4800mv като я обърна на бензин сондата спира да работи и държи 4900mv като я върна на газ пак си работи добре. Закачих я на програмата BSM за газ и сондата показва същите стойности както на OP-COMa на бензин също спира да работи .На газ колата не е удушена защото се изтрелва доста добре.компа на газта взема сигнал от сондата разкачих го и доста пробвах без него но нямя ефект.
stefo
КОЛЕГА
Мнения: 135
Регистриран на: Вто Май 11, 2010 8:09 pm
Местоположение: Казанлък

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от stefo »

Като сменяш горивата какво става с бензиновото време на празен ход,според мен като работи на газ ако бенз време е 3 мс като обърнеш на бензин намаля.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от ivanovbg »

Като откачиш регулатора на налягане,налягането трябва да се вдига на 3,5,а не да пада.Вероятно помпа или регулатор пробит.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от dyaneff »

ivanovbg написа:Като откачиш регулатора на налягане,налягането трябва да се вдига на 3,5,а не да пада.Вероятно помпа или регулатор пробит.
И аз мисля така. Но вакуума така и не го сподели колега. Струва ми се ,че отделяш прекалено много време на ламбда сондата при условие , че тя не работи на студено.
pa4oo
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от pa4oo »

Добър вечер ..по въпроса нямам вакуумер и затова несъм закачил смукатените тръби ,незнам какво биха играли в случая ,това което направих извадих дюзите с рейката закачих ги на буксите и завъртях ,,дюзите пръскаха всякя с двата си отвора опитвайки се да направят фуниика оставих ги 10 мин да видя дали някоя прокапва и отам да дави колата манометара показваше около 3.5 бара след 10 мин падна на 2.5 и си остана така още толкова време ,когато работи на бензин време на дюзите 3.2 ms като я обърна на газ 2.8 ms като я върна на бенз. почва от 2.9 и стига 3.2ms това което ми направи впечатление че FUEL TANK VENTILATION клапана започва да работи веднага като се запали колата а доколкото знам би трябвало да отвори към 3000 оборота и си мисля данеби да вкарва от отдушника и да я дави затова входа му го запуших и при следващите стартирания колата се оправи чесно казано неми се вярва да е от там проблема но сега не тресе и се изстрелва без да забива дето сондата пак отчита високо напрежение.между другото увеличих времето на газовите дюзи с 0.10 ms .утре продължавам .
ipivan
КОЛЕГА
Мнения: 1118
Регистриран на: Сря Май 05, 2010 9:03 pm
Местоположение: Плевен

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от ipivan »

За да търсиш проблема на бензин забрави за газта.Като коригираш настройките на газта(в случая),настройваш газовата да работи нормално при неизправен мотор на бензин.Според мен проблема е в ЕГР или горивоподаването(налягане на бензина в рейката).Ако на газ е работела нормално,преди да и пипаш настройките там е проблема.

Поздрави!
Не е срамно да не знаеш,срамно е да не учиш!
0887 91 78 79
venelek
КОЛЕГА
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 5:20 pm
Местоположение: Исперих

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от venelek »

pa4oo написа: това което ми направи впечатление че FUEL TANK VENTILATION клапана започва да работи веднага като се запали колата а доколкото знам би трябвало да отвори към 3000 оборота и си мисля данеби да вкарва от отдушника и да я дави затова входа му го запуших и при следващите стартирания колата се оправи чесно казано неми се вярва да е от там проблема но сега не тресе и се изстрелва без да забива дето сондата пак отчита високо напрежение.между другото увеличих времето на газовите дюзи с 0.10 ms .утре продължавам .
Имал съм случай с механично повреден такъв клапан(заял отворен) на А4 и се давеше така. :D
Не е важно да решиш 100 задачи по един и същ начин, важно е да решиш 1 задача по 100 различни начина!
pa4oo
КОЛЕГА
Мнения: 36
Регистриран на: Съб Фев 20, 2010 10:12 am

Re: ZAFIRA 1.8 бенз забива и тресе

Мнение от pa4oo »

ЕГР_а сменен от работеща кола 15_на км. адаптация нямя промяня същите сойности На празен ход 1.1v 0% на 3000 об 30%........ Със запушен Fuel Tank ventilation клапан най добре се държи,при диагностика на ASTRA G същия Х18ХЕ1 клапана е 0% а при мен 3% налягане на рейката същото без промени и аномалии .
Публикувай отговор