Auto com CDP -отзиви

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Публикувай отговор
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ivanovbg »

Та какъв е проблема с БМВ-тата? Вчера от интерес закачих една Е60 - изчете всичко от менюто, разгледах малко данните, нулирах една инспекция за микрофилтъра за проба и после проверих същото с ГТ1. Поне чете вярно. Виж с адаптации не ми се рискува още - не и без подходящ донор :lol:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
vagcom
КОЛЕГА
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:01 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от vagcom »

При BMW, L-линия имат моделите преди 1996, това са от Е36 и надолу, и не при всички контролери.
DCAN се появява при тях от 2007-а. Е60 започва с K линия (KCAN) и после е с DCAN.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ogromnii »

l-линия имат петиците до е60 но служи само за събуждане, даването на контакт я прави излишна
проблема на моя аутоком е че не се свързва с нито един модул на е60 и е90 освен с двигател като обд-скенер
vagcom
КОЛЕГА
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:01 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от vagcom »

това не е вярно, не знам кое те кара да мислиш така.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от KLESHTITE »

при мен чете е70 е71 е53 но не чете е60 е65 е90 е87
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ogromnii »

vagcom написа:това не е вярно, не знам кое те кара да мислиш така.
може и да греша, пробвах нещо на е39, ама не е важно, и без това не мисля че има отношение към e60/90 :)
plamenpenisa
КОЛЕГА
Мнения: 165
Регистриран на: Съб Сеп 29, 2012 8:13 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от plamenpenisa »

ivanovbg написа:Та какъв е проблема с БМВ-тата? Вчера от интерес закачих една Е60 - изчете всичко от менюто, разгледах малко данните, нулирах една инспекция за микрофилтъра за проба и после проверих същото с ГТ1. Поне чете вярно. Виж с адаптации не ми се рискува още - не и без подходящ донор :lol:
не сравнявай твоя аутоком с другите :) само външно си приличат :)
aivary66
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Фев 08, 2013 8:16 pm
Местоположение: ВАРНА

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от aivary66 »

??????????? Колега какви са разликите ще споделиш ли. :shock: :shock:
arabiata
КОЛЕГА
Мнения: 116
Регистриран на: Сря Апр 16, 2008 1:35 pm
Местоположение: София,Люлин 1

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от arabiata »

Вчера Аутокома ме изненада приятно:КТСа не засече проблем при забиващия мерц 203 220ЦДИ докато аутокома видя сервомотора на възд.клапи.След това направих контролна проверка със Стардиагнозата иии,аутокама излезе прав.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ogromnii »

днес извадих осцилоскопа да поровя, аутокома при опит да се свърже с е90 включва за момент кан, след това к-линия и се отказва, на е60 само к-линия
к-кан какво ще рече?
vagcom
КОЛЕГА
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:01 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от vagcom »

k линия
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ogromnii »

доколкото успях да видя на осцилоскопа честотата при е60 е многократно по-висока отколкото при други модели, явно аутокома ми куца в тая посока, като се появи реална кола ще изследвам какво.
ще имам под ръка и бмв-кабела за съпоставка :)
vagcom
КОЛЕГА
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Авг 12, 2008 10:01 pm
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от vagcom »

това вече го писах
e60 може да е по K или по can. зависи от модела (годината)
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ogromnii »

още един проблем, вероятно свързан или пък може би не с по-горното, с фв и опел, връзка - ок, запаля ли двигателя връзката се разпада, живи данни - нъцки, днес ми се наложи да боря един шаран, волтаж на запалено - 14,5 захранване, 14-к-линия, откачих алтернатора и си свърших работа, явно 2 в. разлика в нивото прецакват работата :) умувам как да реша проблема
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Auto com CDP -отзиви

Мнение от ivanovbg »

Днес с едно БМВ 2009 730д Ф01 никакъв проблем - изчете де що е написано в менюто, после и изтри всички грешки навсякъде и нулира всички сервизи. Само с мотора не искаше да чете грешките на контакт та се наложи да го запаля - живи данни си имаше и само на контакт. Сравнено с ГТ1 всичко си отговаряше. Колата не беше карана няколко месеца, запалили я с друг акумулатор и се беше осветкала яко, а си беше за масла и накладки. За утре ми остана да видя кой предпазител е за аварийните и евентуално за стопмашинката, че колегите късно свършиха с ходовата част. Това е единствената грешка в светлинния модул дето не се изтри. Стоповете светят, но аварийните не работят. Мигачи си има. Ако някой го знае,че да ми спести ровенето в програмите... Зад жабката е някой.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
Публикувай отговор