спринтер 312д- пали когато си иска

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
slavy
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 11:53 pm

спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от slavy »

записва "датчик КВ няма сигнал". Сменени датчици 2бр. вт.употреба, ЕКУ с иммо к-т, поверени всички захранвания, почистени всички маси- комп. мотор, аку. Прегледал съм и стартера и инсталацията разплетох даже- всичко си изглежда ОК. Вече нямам идея какво иска тоя кош. :evil:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от ivanovbg »

То само с гледане ако ставаше..., кучето да е най добрия касапин :lol:
Вземи та премери нещо с осцилоскопа и ще разбереш. И този спринтер с какъв мотор е, година производство ...Ванга умря и сега няма кого да питаме.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
alex07
КОЛЕГА
Мнения: 103
Регистриран на: Пон Ное 10, 2008 8:46 pm
Местоположение: трявна

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от alex07 »

а датчиците нови или от моргата ами погледна ли за механични дефекти по КВ
slavy
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 11:53 pm

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от slavy »

То само с гледане ако ставаше..., кучето да е най добрия касапин
Вземи та премери нещо с осцилоскопа и ще разбереш. И този спринтер с какъв мотор е, година производство ...Ванга умря и сега няма кого да питаме.
За кучето и касапина -пред блока докато чоплиш семки. Щом си разбрал че е спринтер как не разбра какъв е мотора като пише "312Д"? За осцилограмите- записах ги при палещ и непалещ мотор- разлика никаква, няма смущения, еднакви пикове /+-5волта на стартер/. Датчиците са втора ръка ама с три /неговия и 2 мои/ да се държи еднакво...За механичен дефекти по КВ не съм гледал. Вчера му смених кабелите от датчика до ЕКУто с ширмован /интересно че оргинално е с обикновени кабели в общия сноп/, и пак понякога не пали. Сега си мисля за смущения в захранването ,по плюса, да записват датчик КВ.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от ivanovbg »

Колега, това че е спринтер си написал в заглавието. Когато ти пиша нещо- има защо. На 312Д се слагат два вида мотори 115 и 122коня, с 5 различни електроники, всяка с нейните детски болести. Коя с дебитомер,коя без. Автоматик или ръчка и ...
Датчиците на коляновия вал са също различни- някои са с датчик на хол, други са с обикновен магнитен. Затова при едните е с ширмован кабел,а при другите не.. Сам си представи колко комбинации от втора употреба части можеш да докараш.
Проблема с непаленето може въобще да не е свързан с датчика на коляновия вал, тоест грешката да е следствие , а не причина. Между другото ми са се случвали подобни периодични проблеми от контактен ключ, релето на екуто, бушоните табла (особено това под седалката) и кабела на помпата. Проблема се установява с осцилоскоп и мерене на захранващите и масовите кабели.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от dyaneff »

slavy написа:
То само с гледане ако ставаше..., кучето да е най добрия касапин
Вземи та премери нещо с осцилоскопа и ще разбереш. И този спринтер с какъв мотор е, година производство ...Ванга умря и сега няма кого да питаме.
За кучето и касапина -пред блока докато чоплиш семки. Щом си разбрал че е спринтер как не разбра какъв е мотора като пише "312Д"? За осцилограмите- записах ги при палещ и непалещ мотор- разлика никаква, няма смущения, еднакви пикове /+-5волта на стартер/. Датчиците са втора ръка ама с три /неговия и 2 мои/ да се държи еднакво...За механичен дефекти по КВ не съм гледал. Вчера му смених кабелите от датчика до ЕКУто с ширмован /интересно че оргинално е с обикновени кабели в общия сноп/, и пак понякога не пали. Сега си мисля за смущения в захранването ,по плюса, да записват датчик КВ.
В този случай ти молиш за помощ и ако искаш да ти се помогне ще прочетеш правилата на форума в противен случай, никой няма да те вземе на сериозно.
slavy
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 11:53 pm

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от slavy »

ivanovbg прав си че има разлика в компютрите, но те са по скоро нюанс отколкото фундаментална разлика. Въпросът ми беше за идеи, не някой да ми оправи колата. Проблема е решен, благодаря на отзовалите се. Оказа се че е изгорял предпазителя който захранва ЕГР клапана, клапана на турбото и този за аванса, и някой е направил байпас от мотора на парното към клапана на турбото. Дали заради парното или по скоро заради по-малкото сечение на кабела ЕКУто се шашкаше. Един нов предпазител, ненужния кабел вън и всичко е ОК. А аз обърнах цялата кола.
Айде със здраве!
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от dyaneff »

В първият пост пише, че са прегледани всички захранвания.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от bobolin4o »

Малко офтопик във връзка с предпазителите...
Идва клиент с оплакването, че не му работи вентилатора на парното.
Аз го питам - бушоните провери ли?
Той - да ве!
И се започна... Накрая дръпнах изгорелия бушон, вдигнах го пред очите му и - нали каза, че си проверил?
Той - ама те (бушоните) как се проверяват?
Глобата беше 50 лева...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от ivanovbg »

Мда, захранванията са били проверени за наличност, а не за смущения по тях с осцилоскоп.

Имах случай с един транспортер. Дойде с оплакване че е изгорил 7 бобини за 2 месеца иначе си работеше перфектно. Зареждането на бобината играеше от 2 до 10 милисекунди от време на време. С осцилоскопа се премери смущаващ сигнал по главното захранване от порядъка на 3 волта в такт с оборотите, но на уреда си показваше 14 волта. Оказа се нагорял контакт на хиксовото реле. Проблема се появяваше само на включено парно или фарове,ама си утрепах половин ден докато разбера. В края на краищата рядко включвам парно или фарове докато тествам колата. След смяната на релето всичко си дойде на мястото. Оттогава след като направя колата задължително натоварвам ел системата с всички възможни комсуматори и тогава я давам на клиента.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от BaHka »

Точно заради такива случаи си почвам всичко отначало и от най-елементарното, дори и някой преди мен да го е правил...
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: спринтер 312д- пали когато си иска

Мнение от dyaneff »

Така процедираме и с колегата (когато някой закъса) с който основно работим . Всеки си прави своите измервания за да елиминираме грешките.
Публикувай отговор