Хора някой правил ли е ситроенче торсионно окачване..

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Хора някой правил ли е ситроенче торсионно окачване..

Мнение от traqnsavov »

Моето ситроенче нещо потропва проскърцва мисля че лагерите на моста не са наред...
Ама някой правил ли е такова нещо, да каже какви инструменти трябват някакви похвати и някой особености по ремонта тнт....
Явно ще се уча на моята кола.. :lol: :lol:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Слави Шишков
КОЛЕГА
Мнения: 39
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 7:14 am
Местоположение: Пловдив

Re: Хора някой правил ли е ситроенче торсионно окачване..

Мнение от Слави Шишков »

Трябва ти голям чук :P
Моста долу , киснене на шлиците и пълно разглобяване. Ако са износени и осите - в старс имат , както и лагери.
Кой модел е ситроена , да ти намеря някакво упътване.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Хора някой правил ли е ситроенче торсионно окачване..

Мнение от traqnsavov »

Xsara 99 1.4
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: Хора някой правил ли е ситроенче торсионно окачване..

Мнение от rudoni »

ако е това ,трябва да си тръбен и там аз сменям лагерите със втулки. ползвам услугите да ми ги изработи перфектен стругар ,който ги изработва от текстолит!даже съм забравил кога са слагани?! :) няма рекламации.
С нами Бог!

0886 224486
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Хора някой правил ли е ситроенче торсионно окачване..

Мнение от NASKO12234 »

И аз съм правил с текст. втулки но съвета ми е по добре да го направи с лагери. Колегата рубони би се съгласил че возията не е както с лагери, а преди години имах случаи с такъв правен от мен след пороини дъждове и наводнения беше раздул текстолита и блокира задния мост. А сега кън въпроса, частите ще ти излезнат към 180лв, две оси, и два комплекта лагери - осите са български правят ги в Пловдив и един ден работа. Свали моста отвиваш болтовете на торсионите с ексцентричните шаиби, двата амортисора и вадиш носачите с осите естествено с големия чук. Внимаваи при избиването на осите от носачите на два размера са разликата е десети и мисля че се вадеха на вътре. Като откачиш аморт. сложи белези на носача и моста, общо взето това е.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Хора някой правил ли е ситроенче торсионно окачване..

Мнение от traqnsavov »

тук видях в сайт и едни присособления за набиване и избиване на лагерите, мога да ги начертая но нямам размери.. :x :x :roll:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: Хора някой правил ли е ситроенче торсионно окачване..

Мнение от NASKO12234 »

traqnsavov написа:тук видях в сайт и едни присособления за набиване и избиване на лагерите, мога да ги начертая но нямам размери.. :x :x :roll:
Ако си решил да го правиш когато вземеш новите лагери ще имаш размерите. Аз имам цял комплект гедоре на което камъните са рязани отпред на струг :lol:
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: Хора някой правил ли е ситроенче торсионно окачване..

Мнение от traqnsavov »

:lol: единственото присособление май ще е един голям чук :lol: :lol: те трябват 4-5 дорника и водача който трябва да се правят на стругар.. :oops:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
Публикувай отговор