Ford Focus C-MAX 1.6 дизел не пали

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Ford Focus C-MAX 1.6 дизел не пали

Мнение от nik7dob »

Проблемът е следния:студена колата пали от раз и работи много добре,мине ли 50 градуса,гасиш,въртиш да запалиш припалва за секунда и гасне.Ако не я гасиш си работи без проблем.Стигне ли 90 градуса гасиш и пак палиш без проблем.Грешки набива,но не винаги за горен и долен датчик на Хол.На живи данни налягането в рейла стига някакви стойности след което пада.Сменени дюзи,регулатор и датчик рейл.С откачен регулатор си вдига до 150 бара на стартер и държи докато върти стартера,естествено не пали,компа не пуска дюзите заради грешката за регулатора.Повече по колата след нова година.Идеи? Първото което следва след всичко дотук е горен датчик на хол,защото когато не пали,колата вижда обороти.
borkog
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 9:50 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Ford Focus C-MAX 1.6 дизел не пали

Мнение от borkog »

Имах такъв случай с А6 1,9 ТДИ 131 кс.След смяна на датчика эа температура на охлаждаща течност клиента щастлив.Весела Коледа
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Ford Focus C-MAX 1.6 дизел не пали

Мнение от nik7dob »

Не е температурния - показа каквото трябва
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Ford Focus C-MAX 1.6 дизел не пали

Мнение от rangel1 »

И аз бих се насочил към дачиците .До колкото разбрах са хол и доколкото съм чел тоя тип при лек гаф са много капризни към температурата но бих обърнал внимание и на двата :idea: А относно теста ти за горивозахранващата част ми е интересно кво ще стане ако подпреш с около 3ома резистор буксата на дачика и подадеш ток на клапана :roll: Дали ще вдигне налягането над 200бара за да отвори инжекторите :roll:
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ford Focus C-MAX 1.6 дизел не пали

Мнение от ivanovbg »

Мери ли дали с осцилоскоп идват импулси до клапана?

Сложи и един прозрачен маркуч да видиш дали идва нафта. Имах подобен случай с желе на дупката на легенчето дето връща. Не се пълнеше докато не загрее нафтата да го поразтопи малко.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Ford Focus C-MAX 1.6 дизел не пали

Мнение от nik7dob »

Не съм слагал резистор на клапана,не съм и мерил с осцилоскоп - всичко това след нова година.Благодаря,колеги и весели празници на всички засега :)
nik7dob
КОЛЕГА
Мнения: 731
Регистриран на: Пет Дек 17, 2010 2:13 am
Местоположение: Leeds, UK

Re: Ford Focus C-MAX 1.6 дизел не пали

Мнение от nik7dob »

Развръзката колеги: Camshaft sensor няма кой да се сети,че това е дизел и е необходима първоначална синхронизация за да подреди реда на впръскванео,докато при бензинките почти всички стрелят 2х2 искрата и се припокриват 1 и 3 такт,то тук е необходим точният момент.Затова запали ли - може да работи докато свърши горивото,но загасиш ли на полузагряла няма палене - компира реже налягането в рейла.Интересното е,че датчика губи работоспособност от около 50 до 70 градуса,което досега не ми се беше случвало.Най- често умират на загрял двигател,а не в някакъв диапазон.Благодаря на всички които се включиха :)
Dimitar111
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Яну 03, 2013 1:51 pm
Обратна връзка:

Re: Ford Focus C-MAX 1.6 дизел не пали

Мнение от Dimitar111 »

И аз имах същия проблем мерси за темата !!!
Предлагаме отпушване на сифони отпушване на канали в София и цялата страна. Фирмата ни е специалист във всички вик услуги , като отпушване на канали, отпушване на тоалетна и др. както и тяхното почистване.
Публикувай отговор