Проблем с Navigator mobile на TEXA. Помогнете ....

- скенери<br>
- осцилоскопи<br>
- газоанализатори<br>
- мултиметри<br>
- други
Nickolay
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 12:32 pm

Проблем с Navigator mobile на TEXA. Помогнете ....

Мнение от Nickolay »

Имам апаратура за бордова диагностика на TEXA. Моделът на устройството ми е Navigator mobile. Срещам много сериозен проблем с четенето на VW (тия с една бяла и една черна букси понякога). Също така не мога да прочета и Opel с код на двигателя C16NZ, Ford 2000 кубика инжекция моделите преди 89 година, но основно ме интересува VW. Веднъж си играх и изреждах всевъзможни двигатели на един Golf за който съм сигурен, че са го чели при друг колега.

Моля ако някой има подобна диагностична апаратура да каже в какво бъркам. Не вярвам (при цената която има) да не може да чете VW.

Аз съм от Добрич. Ако вие сте от Варна и имате подобно нещо, мога да мина за да видя как работи при вас.
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от САКСО »

здр. и аз имам диагностично оборудване на ТЕХА и искам да ти кажа че тези коли които изброи немогат да се четат примерно на опел ц16нз мотора се чете само с мигащ код което ще рече че се замостват две лрачета на куплунга за диагностика,а вф много зависи кои точно си пробвал ако си пробвал дигифант система няма да можеш да го четеш с теха там ще ти трябва обикновен К-Л адаптер с работещ ваг-ком.иначе аз като цяло съм доволен от теха-та :) ако имаш некви други вапроси питай :) аз съм от русе!
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Мнение от Todio »

Понягога К и L линиите са разменени. Пробвай да смениш пиновете.
Nickolay
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 06, 2006 12:32 pm

Мнение от Nickolay »

САКСО написа:здр. и аз имам диагностично оборудване на ТЕХА и искам да ти кажа че тези коли които изброи немогат да се четат примерно на опел ц16нз мотора се чете само с мигащ код което ще рече че се замостват две лрачета на куплунга за диагностика,а вф много зависи кои точно си пробвал ако си пробвал дигифант система няма да можеш да го четеш с теха там ще ти трябва обикновен К-Л адаптер с работещ ваг-ком.иначе аз като цяло съм доволен от теха-та :) ако имаш некви други вапроси питай :) аз съм от русе!
Да. И ние този Opel го четеме ръчно, но въпроса ми е за VW. Имаме кабел, в софтуера ги има кодовете на двигателите, просто не мога да повярвам, че не може да ги чете. Тъй ли пък никой от TEXA не е изпробвал как работи с VW. Все пак това са едни от най-популярните автомобили. Ако тях не може да чете ....
САКСО
КОЛЕГА
Мнения: 104
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 9:44 pm
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Мнение от САКСО »

[quote="Nickolay"][quote="САКСО"]здр. и аз имам диагностично оборудване на ТЕХА и искам да ти кажа че тези коли които изброи немогат да се четат примерно на опел ц16нз мотора се чете само с мигащ код което ще рече че се замостват две лрачета на куплунга за диагностика,а вф много зависи кои точно си пробвал ако си пробвал дигифант система няма да можеш да го четеш с теха там ще ти трябва обикновен К-Л адаптер с работещ ваг-ком.иначе аз като цяло съм доволен от теха-та :) ако имаш некви други вапроси питай :) аз съм от русе![/quote] Да. И ние този Opel го четеме ръчно, но въпроса ми е за VW. Имаме кабел, в софтуера ги има кодовете на двигателите, просто не мога да повярвам, че не може да ги чете. Тъй ли пък никой от TEXA не е изпробвал как работи с VW. Все пак това са едни от най-популярните автомобили. Ако тях не може да чете ....[/quote]ами то си работи с ВФ но с малко по новите модели горе долу от голф 3 нагоре!като изключим 1.9тди 1Z мотора :)
slavy
Мнения: 19
Регистриран на: Вто Юни 13, 2006 11:53 pm

Мнение от slavy »

Здравейте!
Ако някой има опит как ТЕХА се справя с товарни автомобили и автобуси ще съм благодарен да го сподели.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от bobolin4o »

Здравейте, аз съм от Велико Търново.
Гореспоменатите системи ги владея без проблем с АДИА... C16NZ дава актуални стойности, като опресняването е около за 1 секунда.
Що се отнася до ВАГ групата най-правилното решение за мен е ВАГ-КОМ, последната версия :) - няма кола, която да не съм прочел... а и цената на устройството е задължаваща.
Що се отнася за Форда - тия коли не са предвидени май за диагностика, поне не и с компютър... по-добре да имаш чук и клещи :twisted:
TuningMaster Изображение
0887 704 900
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Мнение от automax »

C16NZ - само ръчно. Нищо не го лови.
Todio
КОЛЕГА
Мнения: 568
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 6:39 pm
Местоположение: Асеновград
Обратна връзка:

Мнение от Todio »

Адията го лови и то много добре.
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Мнение от automax »

ако имаш АДИА!

Междо другото, те нещо скриха Адиата от сайтовете си, а чувам, че няма ъпдейти в последно време.
bobolin4o
КОЛЕГА
Мнения: 1719
Регистриран на: Чет Окт 13, 2005 9:15 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от bobolin4o »

На Пловдивския панаир не ходи ли?АДИА извади нов уред - АTS.
Двулъчев осцилоскоп, кодочетец - на USB и блутут - вкаран е кан интерфейс и Фордовските Сае-та, има OBD. Засега поддържа това, което и стария уред - версия 5.2.2, ама обещават да се залавят скоро с вкарването на нови системи...
Ще видим...
TuningMaster Изображение
0887 704 900
automax
КОЛЕГА
Мнения: 175
Регистриран на: Нед Май 07, 2006 6:04 pm

Мнение от automax »

Благодаря. Сега ще ровна да видя какво са направили.
mitko
КОЛЕГА
Мнения: 603
Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 4:35 pm
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Мнение от mitko »

Колеги Адия чете опел да но за опел наи добре е Опел сканера , За форда не сам загласен . Аз чета всички фордове от 1986 до 2007 . За всичко си има решение . Аз имах 3тата Адия в България , купих я на пловдивския панаир преди доста време и не сам доволен от неините възможности защото беше много посна в началото и бяха обещани ъпдеити през 3 месеца ........ но за 2 години както я имах излязоха 4 . Ако и с новата е така тежко на тия които я имат . Които е работил с чужда апаратура за диагностика може да направи сапоставка .
nikolaimikov
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 04, 2008 2:40 pm
Местоположение: София

INFO: Niteh.com - вносител на TEXA i TECNOTEST

Мнение от nikolaimikov »

Здравейте Колеги, от доста време внасяме Texa и ще се опитам да съм полезен с каквото мога.
Може да погледнете и http://www.niteh.com относно всякакво останало автосервизно оборудване.
Относно Ford-a преди 89-та трудно мога да помогна,но за WV ще проверя как стоят нещата с 28-ма версия и ще пиша.
chopara68
Мнения: 5
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 9:45 pm

Re: INFO: Niteh.com - вносител на TEXA i TECNOTEST

Мнение от chopara68 »

nikolaimikov написа:Здравейте Колеги, от доста време внасяме Texa и ще се опитам да съм полезен с каквото мога.
Може да погледнете и http://www.niteh.com относно всякакво останало автосервизно оборудване.
Относно Ford-a преди 89-та трудно мога да помогна,но за WV ще проверя как стоят нещата с 28-ма версия и ще пиша.
колега 28 версиа ве4е не е интересна.дори и тиа не е много пална.

иавно италианците не дават достата4но информациа
Заключено