AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от traqnsavov »

Колега малко тъпо ще ти прозвучи, ама свали капака на валовете, ако е възможно и я запали при свален капак, да пърпори на празен ход :lol: малко ще се понаплискаш с масло, ама няма как изкуството иска жертви :oops:

Ние така разбрахме едно БМВ 1.6 ремък, носеше на първи цилиндър кубиличките и валовете, оказа се че когато надуе налягането някакъв боклук застава на оная гадната тръбичка отгоре която разпределя маслото...

Само има два недостатъка този метод, всъщост три, след теста ако се погледнеш няма се познаеш :lol: :lol: някой капаци са и лагелни основи, и клиента като дойде и си види колата, ще се хване за главата...

Иначе метода е пробван на голф и бмв работи безотказно.. 8) 8) :D

Най добре, око да види ръка да пипне, е казал бай манго и е прав...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от KLESHTITE »

5w40 505.01 special plus samo :mrgreen:
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от traqnsavov »

Или друга кола.. :mrgreen:
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 10:17 pm, променено общо 1 път.
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от Aspar »

Няма проблем ще пиша чаках валове и кубилици вчера дойдоха утре ще монтирам и ще пиша
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от Aspar »

Здравейте колеги , днес монтирах новите валове мерих и на горещ двигател няма чуствителна разлика чесно ви казвам не открих конкретен проблем много ми се искаше да отворя мотора и на доло но клиента се опъва но като види че пак му се износват валовете ще къндиса моля модератора да не заключва темата като има нещо ново ще пиша . И ако някой се сети нещо да пише за сега е в досиетата Х :) .
presko79
КОЛЕГА
Мнения: 528
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 9:08 pm
Местоположение: gabrovo

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от presko79 »

Aspar написа:Здравейте колеги , днес монтирах новите валове мерих и на горещ двигател няма чуствителна разлика чесно ви казвам не открих конкретен проблем много ми се искаше да отворя мотора и на доло но клиента се опъва но като види че пак му се износват валовете ще къндиса моля модератора да не заключва темата като има нещо ново ще пиша . И ако някой се сети нещо да пише за сега е в досиетата Х :) .
Като с моята астра,счупи два пьти кубилици,сменях и ся вьрви като луда а кво и беше ?
Бензина е за измиване на дизелови части.
pkrastev
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 7:05 am
Местоположение: Лондон

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от pkrastev »

здравейте колеги прочетах темата и реших да споделя и аз какво се случва при нас.В момента имаме пежо боксер 2000 2005г.бензин което е със същият проблем износват се гърбиците за около 5-6 хиляди километра.Клиента когато дойде каза че вече е сменял някъде 4 вала и всичките по същият начин се износват и горе долу за същите километри.Последният от валовете когато са сменяли са сменили и главата и пак няма разлика.Та когато доиде при нас вече и мотора духаше здраво та отворех го аз и едното бутало счупено хайде едно втора употреба нови сегменти ,лагери и затварям.Ремантирам си главата както си е реда качвам я слагат се нови повдигачи нов(за пореден път) разпределителен вал зацепва се всичко,ново масло филтри, пали се и работи като часовник.
Идва клиента взима си го весел и засмян.След две седмици се обажда и иска да свалим капака на клапаните да видим как е вала, буса си работи като чесовник все още.Та отварям аз и вътре всичко си е като ново,свети и е пълно с масло отвсякъде викам си аз край досега са слагали някакви валове ментето..Забравих да кажа че беше някъде около5-6 хиляди.Но след 2 или 3 дена се обажда и казва буса загуби мощност.Ние веднага си викаме неможе да е вала, зощото го гледахме, а той е минал след огледа 2000км.Идва буса работи на два цилиндара викам си бобината сигорно този път,но не.Отварям капака и какво да видя гърбиците на два от цилиндрите ги няма на цяло а някой други наполовина.
Нямам си никаква идея защо се получава така като всичко си е наред.Ние с колегите си мислим че са някакви ментаци валове.Сега какво ще става по нататък незна, защото несъм наясно какво са се разбрали моят шеф и собственника на буса.Ако някой се е стрещал с такова чудо да сподели ще съм много щастлив.
Хайде със здраве
KLESHTITE
КОЛЕГА
Мнения: 585
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 4:51 am
Местоположение: Sofia ovcha kupel 2

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от KLESHTITE »

според мен или маслената помпа е засмукала боклуци или и е блокирал клапана а може и масло какво сипа
прост човек и силен вятър нищо не ги спира
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от Aspar »

KLESHTITE написа:според мен или маслената помпа е засмукала боклуци или и е блокирал клапана а може и масло какво сипа
И аз съм на това мнение мери ли налягане на маслото ? Колкото до аудито за сега е минало 2000 км и няма проблем но ще видим . Не заключвайте темата още има ли новини ще пиша .
pkrastev
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 7:05 am
Местоположение: Лондон

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от pkrastev »

налягането на маслото е мерено но беше преди около месец и неси спомням колко беше точно но със сигорност е добре.По спомен ми се върти в главата че беше 2 бара на загрял мотор а за маслото клиента си го носи наливно.Но немисля че е от маслото ,те имат доста коли и бусове който въртят по 15000км на месец и се карат със същото масло проблеми не са имали.
Със здраве.
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от traqnsavov »

Според мен дебита на маслото през основните и мотовилковите лагери се увеличава с километрите и не стига достатъчно да маже валовете в главата, те работят на полу-сухо мазане и заминават бързо..
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
pkrastev
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 19, 2006 7:05 am
Местоположение: Лондон

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от pkrastev »

traqnsavov написа:Според мен дебита на маслото през основните и мотовилковите лагери се увеличава с километрите и не стига достатъчно да маже валовете в главата, те работят на полу-сухо мазане и заминават бързо..
Не колега всичко долу е проверено и е перфектно
traqnsavov
КОЛЕГА
Мнения: 350
Регистриран на: Сря Юли 22, 2009 5:01 pm
Местоположение: Варна

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от traqnsavov »

Ако е проблем с масленото снабдяване първо биелните лагери ще се обадят, те са най страдащите при влошено мазане..

По съм склонен да мисля че влошеното мазане се съсредоточава в главата само..

Ама така отстрани знам че е лесно да се дават предположения, като ти висне на главата такава кола е друга работа...
Диагностичното оборудване е инструмент, както пияното е инструмент...
Всеки идиот може да си купи инструмента, но само талантливите могат да се научат да свирят на него.
darkdido
Мнения: 13
Регистриран на: Сря Окт 06, 2010 11:29 pm

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от darkdido »

Колега, при нас една Фиеста за 20 000 км.счупи два разпределителни на вала, а с трлетия работи без никакви проблеми. Този мотор при внос при кола от Италия винаги има този проблем, а ако е внос от Германия не ни се е случвало.
Публикувай отговор