AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от Aspar »

Здравейте колеги , проблема е следния . Преди една година идва при мен ауди на 250 000 км. с шум в главите отварям капаците и картинката ясна испадали кубилици износени глави на повдигачи , кубилици , валове . Сменям всичко валове феби кубилици ае повдигачи ина . Колата отихва супер варви страхотия но след 25000 км отварям и изненадаааааа валове кубилици лешшшш :shock: . Всеки ще каже валовете са менте и аз така си помислих давам ги да им мерят твърдост перфектна значи няма мазане да ама не меря основно налягане 5.5 на празен ход като загрее пада на 3.0 бара супер меря налягане в главите 1.9 бара и не мърда . Разглобявам главите и меря хлабини абсолютно всичко в норми с изключение на 3 шийки които са 8 стотни но пак са в норми маслото е 10 w 40 мобил и се сменя на 6, 7 000 км, ремака е зацепен с инстромент и е абсолютно точно . Молбата ми е кам колегите механици ако се сетят нещо нека пишат мотора е масов и проблема също ще е полезно да дискотираме . Поздрави и успех на всички .
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 10:14 pm, променено общо 1 път.
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от Aspar »

Напълно съм съгласен с теб но забравих да добавя че от 24 клапана има 10 които не са мръднали кубилиците и гърбиците са им като нови а на клапаните до тях износени и няма разлика в луфтове или нещо друго :shock: . все пак мазането е едно :)
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 10:14 pm, променено общо 1 път.
BaHka
КОЛЕГА
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 2:15 am
Местоположение: Силистра

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от BaHka »

Това е масов проблем при тия мотори. От завода производител не са изчислили мазителната уредба и до валовете на главите не достига нужното масло.
vrm
КОЛЕГА
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Авг 12, 2009 10:13 pm
Местоположение: холандия,хага

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от vrm »

Скоро правих такъв мотор на пасат 99г. afb.скъсан ремък след смяна само на 2000 км.
24-те кобилици,2-вата ляви вала,и три клапана строшени.Та работя си и се чудя, от къде се маже с масло контактната повърхност между кобилицата и вала?ми няма от къде,
инжинерна грешка.за този мотор,това е мое виждане,може би е подобре 5w/40 дори с риск течове и доливане!
Поздрави! :D
90% от проблема е от последния ремонт!
gt40
КОЛЕГА
Мнения: 387
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 7:06 pm
Местоположение: София

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от gt40 »

Не правя дизели, но колега има доста опит от 2.5 ТДИ и каза, че с най-оригинални части максимален ресурс е 120 х. км. А при него има купени от магазин и им знае историята. В Ауди също знаят, ама е пуснат и се правят резервни части.
Същия случай е с Фиат Браво/Брадва 1.4 12 клапанов, няма оцеляли валове.
VOLUMAX
КОЛЕГА
Мнения: 222
Регистриран на: Чет Яну 19, 2006 9:25 pm
Местоположение: РУСЕ
Обратна връзка:

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от VOLUMAX »

КТМ is the BEST fuck the rest !
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 10:15 pm, променено общо 1 път.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от NASKO12234 »

Смени марките АЕто не е оригинално със сигурност за ФЕБИто нямам добри отзиви . Когато купуваш купи всичко една марка .Не мисли че колкото по твърдо толкова по добре
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от Aspar »

rangel1 написа:
Май колегата реши проблема ,хлабина в сглобка повдигач глава и пак стигаме до влошено мазане :roll: :roll: :roll:
Здравейте отново , според вас колко трябва да хлабината м/у водача и главата знам за този проблем отдавна и това беше първото нещо което мерих никъде по докоментите не дават колко трябва да е . За това ви питам като сте мерили какъв резолтат получавате .
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 10:16 pm, променено общо 1 път.
Aspar
КОЛЕГА
Мнения: 148
Регистриран на: Пон Фев 09, 2009 7:57 pm
Обратна връзка:

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от Aspar »

Здравейте , абе не съм кибритлия :) , не ми се сърдете . Просто търся каде е проблема и да е очевидно да кажем тук проблема поради завишен луфт едикъдеси ето мерим 1.5 десета а то трябва да е максимом 1на десета . Повдигачите : на ръка несе усеща луфт а луфта е м/у 1на стотна и 1.9 стотни . Имам кълибар който е 11,998 в него повдигача влиза супер плътно а в главата много лесно . И си мисля да загрея добре двигатела да разглобя бързо и тогава да меря какво ще кажете .
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от rangel1 »

:roll:
Последно промяна от rangel1 на Нед Мар 14, 2010 10:16 pm, променено общо 1 път.
NASKO12234
КОЛЕГА
Мнения: 236
Регистриран на: Пон Апр 06, 2009 9:10 pm
Местоположение: Германия

Re: AUDI 2.5 tdi AFB износва валове и кубилизи

Мнение от NASKO12234 »

Колега искам и аз да разбера къде е проблема. На такъв мотор съм правил пълен основен ремонт преди 5-6 години но валове и кобилици не съм сменял-не бяха износени . След това съм отварял и други но такъв проблем не е имало .Порових в ЕТКАта там дават отгоре на главите отпред под разпр. вал без ангр. колело за ремака има клапан-КЛАПАН ОГРАНИЧЕНИЯ ДАВЛЕНИЯ. Не знам клапан ли е или е малък отвор като жиглиор- гледам го схематично. На други мотори съм го увеличавал поради увеличени хлабини. Относно това да го загрееш и разглобиш мисля че няма да разбереш хищо. По добре го загреи разглоби и прес масления датчик го надуи с въздух. Аз предполагам че проблема е в частите-или лошо масло. Само предполагам. Пиши как се движат нещата. УСПЕХ.
Публикувай отговор