Проблем с алтернатор на Фокус 98

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Проблем с алтернатор на Фокус 98

Мнение от dyaneff »

Здравейте колеги.
Тормози ме един Форд Фокус 1.6 16 клапана 1999 год. двигател FYDA.Алтернатора зарежда 14.80-14.90 а на моменти дори 15.30 Волта.Причината не е реле регулатор или диодният блок или въобще алтернатора мисля си,че компютъра го принуждава да се напъва толкова.
Колата има и газ.При рязко натискане на педала за газта забива муцуна и на газ и на бензин.
Нама записани грешки. Гледах всички датчици с осцилоскопа един по един работят перфектно.
Ако някой има идея ще се радвам да ми помогне.
motronic
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 11:22 pm

Re: Проблем с алтернатор на Фокус 98

Мнение от motronic »

Много вероятно ДЕБИТОМЕР,почисти го внимателно и пробвай става бързо,после по ред вадиш ламбда сондата и разбираш как е катализатора и гърнетата,алтернатора нищо общо с проблема няма ,увери се като откачиш кабелчето за възбуждане,говори с клиента от кога е проблема, нещо правил ли е може зъб на ангренаж може спирачки да задържат и тн.Успех!
avtokit
Мнения: 22
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 5:05 pm

Re: Проблем с алтернатор на Фокус 98

Мнение от avtokit »

Презареждането е заради реле регулатора на алтернатора.Той регулира напрежението,смени го.Това е за презареждането.
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: Проблем с алтернатор на Фокус 98

Мнение от dyaneff »

Колеги avtokit и motronic изрично съм написал, че не е от реле регулатор или от "кабелчето за възбуждане" на тази кола са три "кабелчета за възбуждане" защото напрежението на заряд се контролира от компютъра в зависимост от натоварването на системите и температурата на акумулатора но, този няма темп. датчик на акумулатора ами следи темп. на входящият въздух. И въпреки всичко 15 волта ми изглеждат много.
Относно дебитомера написах, че съм проверил всички датчици включително и maf.Перфектен е.
motronic
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 11:22 pm

Re: Проблем с алтернатор на Фокус 98

Мнение от motronic »

E с тоя температурен датчик на акумулатора много ме разсмя колега.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с алтернатор на Фокус 98

Мнение от ivanovbg »

motronic написа:E с тоя температурен датчик на акумулатора много ме разсмя колега.
Май другите се смеят на твоите познания "колега".

dyaneff малко тъпо ,но пробва ли да смениш акумулатора?А без алтернатора забива ли?Замери 5-те волта дали са толкова.
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
motronic
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Апр 30, 2010 11:22 pm

Re: Проблем с алтернатор на Фокус 98

Мнение от motronic »

ivanovbg написа:
motronic написа:E с тоя температурен датчик на акумулатора много ме разсмя колега.
Май другите се смеят на твоите познания "колега".

dyaneff малко тъпо ,но пробва ли да смениш акумулатора?А без алтернатора забива ли?Замери 5-те волта дали са толкова.
Усмивка за ivanovbg, а на dyaneff успех с фокуса и дано не ти липсва чувство за хумор.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: Проблем с алтернатор на Фокус 98

Мнение от rangel1 »

Благодарско много се иучих :lol: :lol: :lol: Яко :lol:
Публикувай отговор