АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от llcoola »

клиента доиде притеснен от странно премигване на всички светещи лампички в колата ,всичко и работи нормално само че леко и премигват фарове като се включат и другите лампи веднага викам генератор меря нормално зарежда и релето комутира според мен напрежението нормално в колебания от 14,1--14,25 волта , свалих генератора статор здрав ротор също слагам нови диоден блок и реле качвам на колата и пак същата работа зарежда нормално просто премигват всички светещи лампи леко , релето диоден блок съм сложил мобилетрон правих и повторен опит и с карго пак същото проверих масите връзките всичко е наред човека каза че изведнъж е станало така вече 2 седмиси си кара така колата не прави проблеми с новите части само това премигване ,ще съм благодарен ако някой сподели ако е имал подобен проблем че ме човърка а при зареждащ нормално генератор немога да се сетя за други причини
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от dyaneff »

Провери заряда с осцилоскоп. В какво състояние е колекторният пръстен, лагерите, ремъка?
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от llcoola »

ремъка си е наред нито пресвирва нито е напукън относно лагерите тях също съм сменил колектора е почти нов и съм го подравнил :?:
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от dyaneff »

llcoola написа:сменил колектора е почти нов и съм го подравнил :?:

Ако си го подравнил с шкурка а не на струг е вероятен проблем
llcoola
КОЛЕГА
Мнения: 127
Регистриран на: Нед Авг 09, 2009 10:12 pm
Местоположение: гр.Пловдив

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от llcoola »

колега естествено на струг и дозагладен с водна шкурка но това едва ли е проблема защото и преди и след ремота зарежда нормално ,мисля си да не би туй да си иска оргиналде бош , или нещо да не са спестили братята китайци в техните релета защото и каргото само опаковката му е вътре си е мобилетрон правен за тях, а бош реле такова нямам читаво да пробвам релето е F OOM 145 371 ,имал съм 3-4 такива случая и са били винаги от презареждане и с ново реле всичко си идва на мстото :idea:
dyaneff
КОЛЕГА
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 5:31 pm
Местоположение: Долни Чифлик

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от dyaneff »

Ако е оригинален английски мобилетрон не би трябвало да има проблем. Аз частите за алтернатори и стартери си ги пазаря от FRANSIZKUP. В техните магазини има тестер на TRANSPO с който можех да тестваш реле регулатора и да си сигурен за какво става въпрос.
sinigera
КОЛЕГА
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Май 14, 2011 7:56 am
Местоположение: Трявна

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от sinigera »

наи вероиатно е реле регулатора,като слойи6 ментак и по4ва този проблем
KESS-5.017 EU and KTAG-7.020 EU ready for sale(FULL UNLIMITED)-0898484308
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от rangel1 »

Ако пикира напрежението няма как да го спипаш с мултицета просто и само осцилоскоп и то в възбуждането защото даже и в дебелите кабели да го закачиш пак ще те подведе.
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от rudoni »

това съм го забелязал при "заминаващ,умиращ" акумулатор!дава на късо и натоварва генератора ,и премигва.пробвай със сигурен акумулатор!!опитът ми -съвсем пресен случай с Форд!и в момента с чисто нова АБ на Рено Лагуна.проблемни АБ!боря се за гаранцията и защита на клиента , но ме намразява продавачът!
според мен!
С нами Бог!

0886 224486
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от ogromnii »

аз пък преди време имах такъв проблем, беше заминал диодния блок ама сложих и нов регулатор за по сигурно, после върнах оригиналния регулатор и заспа 8)
мобилетронските части повечето пъти си работят, но не винаги
MKuzev
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 1:31 am
Местоположение: София

Re: АСТРА Г 2 дти проблем с генератора бош 2000 година

Мнение от MKuzev »

Тази Астра нали беше с ел.помпа на хидравликата на волана? С примигването променя ли се звука (съотв. оборотите) на ел.мотора? Щот на Фабиа / Поло това явление го прави като се бъгне датчика за ускорение на волана (чете от пиньона на рейката), променя си сам внезапно сигнала, блока мисли че въртиш волана и дава "газ" на помпата.
Публикувай отговор