киа спортидж прекъсва

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

киа спортидж прекъсва

Мнение от ogromnii »

днес се занимавах с колата, 2.0 дохц,'99, студена прекъсва от слаба искра, като загрее се пооправя, имаше една пробита лула, смених я, пробвах двете бобини със кабелите и свещите увити в дадено на маса алуминиево фолио, свещите отдалечени на над сантиметър една от друга и искрата си вървеше само между свещите, т.е. очевидно няма пробив в бобини кабели и свещи. нямах време да закача осцилоскопа на колата, но другата седмица ще я довършвам. някакви идеи откъде може да куца ниското напрежение (предролалагам там. е проблема)? дали е с отделен комутатор или е направо от еку-то?
MKuzev
КОЛЕГА
Мнения: 37
Регистриран на: Нед Мар 16, 2008 1:31 am
Местоположение: София

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от MKuzev »

Колега, провери за добра маса на мотора.
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от ivanovbg »

А дали не е от слабо гориво, че напоследък доста такива ми дойдоха?
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от ogromnii »

маса ще проверя макар че не ми се вярва, а проблема е стар така че не е от гориво.
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от rangel1 »

ogromnii написа:днес се занимавах с колата, 2.0 дохц,'99, студена прекъсва от слаба искра, като загрее се пооправя, имаше една пробита лула, смених я, пробвах двете бобини със кабелите и свещите увити в дадено на маса алуминиево фолио, свещите отдалечени на над сантиметър една от друга и искрата си вървеше само между свещите, т.е. очевидно няма пробив в бобини кабели и свещи. нямах време да закача осцилоскопа на колата, но другата седмица ще я довършвам. някакви идеи откъде може да куца ниското напрежение (предролалагам там. е проблема)? дали е с отделен комутатор или е направо от еку-то?
Колега само не ми стана ясно как разбра че искрата е слаба и че куца ниското :?:
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от rudoni »

Рангеле ,и аз боря една такава в момента!Утре ми идват бобина ,кабели ,свещи и уплътнител за капака на ЦГ. При отварянето на капака на бобините под тях имаше 0.5l масло и лули и кабели са се скапали! Съпротивлението в едната лула и кабела на 3 цилиндър са по 26КОм!? :shock: А как се гледа искрата ? Ами на кафе или боб!
С нами Бог!

0886 224486
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от ogromnii »

там е работата не съм сигурен още, колата си я взеха че им трябва а нямах повече време същия ден
като я взема пак ще проверя под ред каквото остана
докато беше при мен свалих бобините с кабелите и свещите и ги закачих на "блясковицата" - едно древно моторче с гърбица и чукче, и отдалечавах свещите една от друга за да търся пробив, а кабели и бобина - увити с замасено фолио
единия кабел имаше пробив, смених лулата и повторих теста - стабилна искра до около 2 см. и на двете бобини.
знам че не е 100% гаранция, но ми се струва че всичко е здраво, а при подаване на газ на ниски обороти колата си прекъсва с подкихвания, затова си мисля за ниското и слаба искра. проблема е че за да свалиш бобини и свещи се маха половината смукател и пробите стават бавно. пуснах темата ако някой има идея, ако няма - изследването продължава по общия ред :mrgreen:, ще я сборя таратайката, ама е на приятел, няма да му взема по общия ред и ми се ще да стане по-лесно и бързо :lol: :lol:
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от ogromnii »

пробвано за всеки случай с други бобини и свещи, няма промяна, ниското е ок :( явно не е от искра
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от rudoni »

При мен след смяна на кабели и бобина на 1-4 цил излезе и запушен впръсквач на 1ви цил.!?Страшно съвпадение!След продухване и със "щракалката" и малко спрей за почистване на карбуратор ,колата вече е по Ямболските пътища.
С нами Бог!

0886 224486
rangel1
КОЛЕГА
Мнения: 630
Регистриран на: Пон Апр 20, 2009 6:36 pm
Местоположение: Русе

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от rangel1 »

ogromnii написа:пробвано за всеки случай с други бобини и свещи, няма промяна, ниското е ок :( явно не е от искра
Колега сам каза в началото че високото ти е огън (затова ми беше въпроса)и продължи да се вкарваш в филм с запалването :roll:
Индуктивноста е най сложното в електротехниката(това го разбрах като си правих цъкалката за пиезо инжектора ,нямах си напредстава кво може парче бакър увито около ферит :oops: )и тъй като високото и ниското комуникират с шибаната индуктивност няма логика високото да работи на макс перфектно а да има проблем с ниското :idea:
Както и да е сега обърни внимание на другите фактори който влиаят на искрата.
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от ogromnii »

след доста почесване и проби и аз стигнах до дюзи и заминаха на чистене, и аз се съмнявам в 1-ва, единствената свещ с различно оцветяване, :mrgreen: явно има някаква драма с 1-ви цилиндър на тия коли, беше видимо с намалено сечение на отворите
в пробите стигнах дотам, че я пробвах на газ :mrgreen: прекарах до нея друга кола с агу, с 2 метра маркуч от крана до картерните газове (които се оказа че не са картерни газове) и колата замърка, а до 4-те дюзи си ходят еднакво дълги импулси, т.е. явно някоя/и не са в час. утре ще разбера дали е така :)
за мен е нещо ново кола която няма газова уредба да е със запушена до такава степен дюза че да не става за каране, а даже дроселите са чисти, няма налепи, моторетката е в перфектно състояние без капчица масълце
ivanovbg
КОЛЕГА
Мнения: 2273
Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 8:00 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от ivanovbg »

ivanovbg написа:А дали не е от слабо гориво, че напоследък доста такива ми дойдоха?
Незнам какво слагат вече в бензина, вчера още една такава- без газова пак :mrgreen:
Обновяване/ъпдейт на всички Launch- Х431, Easidiag, Idiag, Mdiag...имам още в наличност 0898 60 72 67
rudoni
КОЛЕГА
Мнения: 779
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:40 pm
Местоположение: Крумовград

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от rudoni »

Огромен ,знаеш как е всм. колектор и как пречи.Аз за пробите с дълги стоманени игли пробвах инжектора за импулс и напрежение и съпротивление и всичко. Много лошо място! Накрая я направих ДИ(директ инжекцион) :mrgreen: със спринцовката защото взех да се съмнявам в техниката!Впръскна -работи и ясно вече на 300%!То не бяха диаграми ,скопии ,анализи и сравнения !Диаграмата -ОК! съпротивление -ОК! Управление от ЕБУ -ОК! и не работи! значи.............! :lol: :mrgreen:
С нами Бог!

0886 224486
ogromnii
КОЛЕГА
Мнения: 721
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:04 am
Местоположение: софия, павлово

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от ogromnii »

затова и пробвах с газта, никакъв достъп до нищо, разглобих еку-то да меря с осцилоскопа по пиновете
rockton
КОЛЕГА
Мнения: 595
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 7:29 am
Местоположение: Захарна Фабрика

Re: киа спортидж прекъсва

Мнение от rockton »

-Ако вече си извадил рейката с инжекторите... сигурно си "намерил" > ТОВА.......
Изображение

:mrgreen: -..преди години съм правил тея снимки , тук >> http://dox.bg/files/dw?a=7c12750e4b пълен комплект на тотално задръстени инжектори и отлагания в рейката, от ръждата в резервоара.........и глупавия бошов компир :lol: :lol:
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт! тел: 089 6633459
Публикувай отговор