Поставяне на темпомат на Mercedes S202 C200K

Всичко което ви вълнува за автомобилите.
mupk0
КОЛЕГА
Мнения: 105
Регистриран на: Чет Яну 10, 2013 1:13 am

Поставяне на темпомат на Mercedes S202 C200K

Мнение от mupk0 »

Здравейте.Имам S202 (първият чешит цедка или W202) ,която е 2000та година с мотор 944.111 192 коня.Колата е супер като състояние,но за жалост класик с малко повече екстри от стандартното.Уви няма круиз контрол или иначе казано темпомат.Намерих едно лостче в България с номер 2085450424 . След проверка в ebay.com Установих,че има 3 типа лостове за моята кола.Един с кафява букса за 2.5ТД,един с черна букса за някой бензинови модели с жило(там трябва и още електроника) и третият модел като този,който намерих тук с една синя букса ситна.Намерих и един pdf файл,на който пише как се слага темпомат на C200K и е показано как буксата се включва в оригиналната инсталация и после на Star се програмира.Моят модел е с електронна газ.На пдф-а са показани кабелите по цветове и как лоста се свързва на бушонското табло и до там,защото трябва да имам заготовка уж.Питанката ми е някой занимавал ли се е с тази работа досега?Ако да да споделите информация,че из тея мерцедес форуми е бедна работа.Разбрах,че трябва да си изрежа пластмасата или да си купя от Балкан Стар такава с дупка на символична цена(10-20-30лв).Въпроса ми е обаче е изцяло към лоста насочен :) Ако някой помогне с нещо ще е супер.